bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skZdravé raňajky

Minulý týždeň sme pokrstili nádhernú kuchársku knihu Zdravé raňajky. Jej autorkami sú dve talentované dámy, foodblogerky a inšpiratívne kuchárky Barbora Drahovská a Mimi Nemčeková. Obe milujú rána. Tie chvíle, kým sa svet zobúdza a deň sa pomaly dáva do pohybu. Myslia si, že dobré raňajky môžu prispieť ku krajším dňom – úplne jedno, či vás čakajú náročné úlohy v práci alebo víkendové leňošenie. Krstnými rodičmi boli šéf dramaturg Rádia FM Maroš Hečko, ktorého nazvali duchovným otcom knihy a ich dlhoročná priateľka Tamara Šimočníková-Heribanová. Programom sprevádzal hudobník , spisovateľ a redaktor Slovenského rozhlasu, Pišta Vandal.

2. máj 2016

zdrave ranajkyKrstilo sa netradične makom. Makové bratislavské rožky boli totiž prvým receptom, ktorý autorky Barbora a Mimi spolu pred viac ako štyrmi rokmi upiekli. Pozvaným priateľom a hosťom pripravili na ochutnávku práve niekoľko dobrôt podľa vlastných receptov z ich raňajkovej knižky. Na stoloch nechýbali: chlebíky s bylinkovou bryndzovou nátierkou s čerstvými klíčkami, bezlepkové pohánkové chlebíky s tofu nátierkou s datľami, orechmi  a bazalkou, smotanovo-kôprový a cibuľový posúch, raňajkové pralinky (tmavé s horkou čokoládou & svetlé s ovsenými vločkami), kakaový chia puding s malinou či domáci termix. Video z krstu si môžete pozrieť tu: http://bit.ly/ZR_Video

„Rady by sme našou knižkou inšpirovali ľudí, ktorí chcú trošku vybočiť zo stereotypu a nahradiť všedné vajíčka alebo lupienky s mliekom aj niečím iným a možno aj zdravším“, prezrádzajú dievčatá.

V knihe Zdravé raňajky nájdete 60 receptov, ktoré vám dodajú energiu do nového dňa, raňajky, na ktorých prípravu potrebujete iba pár minút, ale aj voňavé lievance či ohromujúce červené  palacinky, s ktorými si môžete vychutnať dlhé víkendové rána. Nechýbajú ani raňajkové smoothies a farebné limonády. Nostalgickým raňajkám, ktoré nás vracajú do čias detstva, Barbora a Mimi vdýchli nového ducha a ich „vajíčkové“ chlebíky si pokojne môžu dopriať aj vegáni. Dozviete sa zaujímavé veci o múkach, orechoch, vajíčkach i alternatívnych sladidlách.

Zdravé raňajky nie sú iba plné vynikajúcich receptov, ale kniha je sama o sebe malým umeleckým dielom. O zaujímavú grafickú úpravu sa postarala grafická dizajnérka Mária Rojko a všetky fotografie si autorky zhotovili samé.

„Dali sme si záležať, aby naše recepty vyzerali čo najautentickejšie, preto sme sa rozhodli si všetky samy aj nafotiť. Fotografovanie jedál a ingrediencií je, rovnako ako varenie, naša vášeň. Máme rady fotky, z ktorých priam zacítite chuť jedla“, hovoria Barbora a Mimi.

Ak by ste Barboru Drahovskú a Mimi Nemčekovú chceli spoznať bližšie, nájdete ich s ﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽máce rastlinné mlieka,tu a javorov na vegetariánskom blogu biteme.sk.  Od decembra 2014 si ich môžete naladiť aj na vlnách rádia_FM v pravidelnej rubrike Bez mäsa_FM. Pri listovaní knižky teda nie náhodou natrafíte aj na rozhovory s ich kolegami z rádia.

Barbora a Mimi založili blog bite me v roku 2011. Venujú sa najmä vyvíjaniu zaujímavých receptov, ktoré zväčša pozostávajú iba z niekoľkých bežne dostupných ingrediencií a nevyžadujú dlhý čas na prípravu. Baví ich experimentovať s výnimočnými surovinami, do varenia však rady zapájajú aj tradičné slovenské potraviny. S jedlom si spájajú príjemné chvíle a okrem inšpirácie chutnými a zdravými receptami sa chcú s ich čitateľmi podeliť o radosť z varenia.

Barbora Drahovská sa okrem bite me venuje hudobnému PR a vlastnej kapele. Začiatkom októbra vydáva druhé CD. Mimi Nemčeková sa venuje marketingu a komunikácií v oblasti cestovného ruchu.

Kuchárska kniha ZDRAVÉ RAŇAJKY vychádza na 228 stranách.

Maloobchodná cena 14,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.