bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHRAJTE o knihy s podcastom Knižný kompas, ktorý oslavuje!

Áno, knižný podcast má vyše 500.000 vypočutí. A pri tejto príležitosti môžete s ním hrať o knihy podľa vlastného výberu. Priebežne sa nás pýtate rôzne veci ohľadom autorov, kníh, vydavateľskej činnosti...a tak stačí napísať nejakú otázku a my potom vyberieme 10 z vás, ktorých odmeníme knihou z našej produkcie podľa vlastného výberu.

500.000 vypočutí

Knižný kompas začal svoj podcast 6.februára 2020 a prvým hosťom bol Arpád Soltész, keďže v tom mesiaci prišiel do kín aj film Sviňa nakrútený podľa jeho knihy.
Postupne vyšli desiatky epizód, v ktorých sme privítali nielen spisovateľov, ale aj prekladateľov, ľudí z vydavateľskej sféry, či známe osobnosti, ktoré rozprávali o danej knihe.

Z hercov a moderátorov mali najväčší úspech epizódy s Dominikou Kavaschovou, Jánom Kožuchom, Zuzanou Fialovou, Zdenou Studenkovou, Oľgou Feldekovou, Števom Eisele, Jánom Mečiarom, či Mariánom Leškom.

Vysoké čísla vypočutí mali aj epizódy s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom, či expremiérkou Ivetou Radičovou. Tiež epizóda s hudobným publicistom Jurajom Čurným, tanečníkom Jarom Bekrom, alebo kulinárske epizódy s Martinom PYCOM Rauschom alebo Petrou Tóthovou.

V podcaste sme privítali aj zahraničné hviezdy ako Vi Keelandovú, severského autora Michaela Hjortha, či kuchára Joshuu Weissmana. Obľúbili ste si aj špeciály o vydavateľskom svete – marketing kníh, riadenia vydavateľstva, o redakčnej práci s knihami ap.
Tu je rebríček TOP 5 najpočúvanejších podcastov Knižný kompas:

  1. Ladislav Kužela a Zdravie bez liekov -  21.338 vypočutí
  2. Peter Hámor a Svet pod ich nohami – 19,646 vypočutí
  3. Ladislav Kužela a Recepty pre zdravé črevo - 13.555 vypočutí
  4. Peter Popluhár a Ako (ne)prežiť mladosť – 8903 vypočutí
  5. Marián Leško a Putinovi ľudia – 7354 vypočutí

HRAJTE o 10 kníh

 Pri príležitosti pol miliónovej hranice vypočutí vás chceme odmeniť. Často nám píšete a zaujímate sa o samotný podcast, fungovanie vydavateľstva ap., tak napíšte do komentárov otázku, čo vás zaujíma: o vzniku kníh, redakčnej práci a rukopisoch, o marketingu, o kníhkupectvách...alebo o samotnom podcaste Knižný kompas.
Jednoducho, čo vás zaujíma o knihách, čítaní a knižnom podcaste.

11.marca vyberieme 10 z vás, ktorých odmeníme knihou z našej produkcie, že zo značiek Ikar, Stonožka, YOLi, Príroda, Odeon, Ajna alebo Slovenský spisovateľ.
Navyše na vašu otázku odpovieme v ďalšom podcaste, ktorý bude venovaný práve vašim poslucháčskym otázkam. Budú na ne odpovedať ľudia z vydavateľstva a knižnej sféry ako takej.

Podporte nás...

Budeme radi, ak si vypočujete naše podcasty...a ešte lepšie, prihlásite sa na odber v aplikácii, ktorú bežne využívate. Prípadne nám dáte lajk, aby algoritmy vedeli, že tento podcast má svojich poslucháčov, že ho radi počúvajú a mohol by ho odporučiť aj ďalším ľuďom :) Podcast Knižný kompas je na všetkých platformách, najčastejšie ho počúvate na (stačí kliknúť na ikonu):

         

Tu nájdete všetky epizódy aj platformy.
ĎAKUJEME!

Takže veľa šťastia a tešíme sa na vaše otázky.

 

Máme tu 10 výhercov kníh podľa vlastného výberu

Ďakujeme za všetky vaše otázky, postrehy, pochvaly – s radosťou robíme náš/váš podcast Knižný kompas a je skvelé, že vás baví, prináša nové tipy, že vás zaujal. Ako sme sľúbili, vybrali sme 10 výhercov, ktorí si vyberú knihu z našej produkcie...a odpovede na mnohé vaše otázky nájdete v najbližšom podcaste Knižný kompas.

Výhercovia:

Mirka Bajusová, Marian Pisarčík, Barbora Melichárková, livbelaprima@, Zdeno Pažický, Eliz Vargova, Svetlana Baratova, rvojtik@, ivetka7611@, alena17maj@

Blahoželáme.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. marca 2024 v 10:48)
Juj, tak toto ste ma potešili, váš podcast patrí medzi mojich top 4-5. Počúvam pravidelne, vždy hneď v pondelok večer pri behaní a som rada, že to robíte. Rada sa zapojím, mala by som milión otázok, aj na to, ako dlho trvá pripraviť takýto podcast, lebo to je paráda. Istý čas som bola asistentkou výroby v telke a viem to oceniť. Každopádne mám rada pána Borisa Farkaša, ktorý vám krásne načítal jingle a ak môžem, mňa by zaujímalo, čo on rád číta. Aké má rád knihy, spisovateľov. Niekde som napríklad videla, že miluje Agathu Christie...proste nejaké jeho knižné tipy. Ďakujem a držte sa! Sveťa.
(1. marca 2024 v 14:29)
Kedysi som Knižný kompas počúvala príležitostne, v poslednej dobe počúvam pravidelne, avšak v dôsledku toho, že pri mnohých predstavených knihám mám chuť hneď spraviť objednávku, neviem, či by som počúvanie opäť nemala obmedziť :D (ok, to bol žart). Podcast počúvam cez spotify, mám ho uložený v obľúbených. Čo sa týka otázky - zvažuje sa využívanie umelej inteligencie napr. pri nahrávaní audiokníh? Je možné sa nejakým spôsobom lepšie zamerať na odstraňovanie gramatických chýb a preklepov v knihách? Je možné vydávať viac kníh s oriezkami? samozrejme, napadajú ma mnohé iné otázky, ale na začiatok by tieto mohli stačiť :)
(1. marca 2024 v 15:38)
Rada som počúvala a aj počúvam knižný kompas rôzne info o knihách aj o autoroch si nenechám ujst.Čo sa týka kníh už sa mi stalo, že so našla gramatické chyby a to sama nie som akože slovenčinárka no chvala bohu nie často tak by som sa chcela spýtat ako to prebieha pri knihách ked sa idú vytlačit ako je to s tou kontrolou? ako nemyslím to v zlom ved nikto nie sme dokonalý no pri tomto by to malo akože byt správne. Takže by ma zaujímalo ako to je s tou kontrolu pravopisu a vydaním knihy? A aký žáner máte naradšej?
(1. marca 2024 v 16:33)
Ahojte :) mňa by zaujímal proces výberu prekladových kníh. Kde hľadáte, inšpirujete sa a či viac dáte na inštinkt alebo sa riadite predajnosťou a obľúbenosťou v zahraničí? Ako tento proces prebieha a čo všetko je za tým? Straší redaktorov časová tieseň alebo naopak? Držím palce a prajem veľa tvorivých nápadov a som vďačná za audioukážky kníh a tento spôsob prezentácie knižného sveta. Len tak ďalej! Táňa
(1. marca 2024 v 21:00)
Mňa zaujíma napríklad,kde beriete nápady na obálky? Či sa musíte držať pôvodnej,ak ide o preklad, alebo je to len na vás? A ako to je s oriezkou, teraz myslím celkom obľúbená a možno by sa mohol aj proces spomenúť, ako to vlastne celé vznikne do konečnej podoby.
(2. marca 2024 v 9:31)
Chcela by som sa opýtať, ako vyberáte hercov na načítavanie ukážok z kníh, resp. celých audiokníh? Prihliada sa pri výbere konkrétneho interpreta aj na to, aké roly sú pre neho charakteristické v jeho hereckej kariére, aby komik nečítal napr. príbeh z Osvienčimu? Dbáte na to, aby knihy, v ktorých sa vyskytujú dialekty, načítali herci, pre ktorých sú tieto dialekty prirodzené (aby knihu, kde sa hovorí napr. po východniarsky, načítal rodený východniar, ktorý ten prízvuk reálne má, a nie Bratislavčan/Trnavčan a pod.)? Ako to vyzerá v súčasnosti s audioknihami – zvyšuje sa záujem o ne a bude sa ich teda vydávať viac, alebo ľudia stále uprednostňujú tlačené knihy? Ďakujem.
(2. marca 2024 v 15:02)
Milujem knižné podcasty. Vždy sa niečo zaujímavé dozviem o knihách aj o samotných autoroch. Páči sa mi ako sa so svojimi čitateľskými zážitkami s nami delí náš knižný publicista Milan Buno. Mňa by zaujímalo či pán Milan Buno preferuje čítať len jednu, alebo viacero kníh naraz. Akú obľúbenú svačinku si dopraje k čítaniu. Čo musí kniha mať aby si ju zamiloval. Ktorá kniha ho rozosmiala...rozplakala...vytočila... Ako často číta knihy mimo svojho obľúbeného žánru. Čo ho priviedlo k čítaniu. Preferuje skôr tlačené knihy či e-knihy? Ďakujem za možnosť zapojiť sa do diskusie. Budem sa tešiť na odpoveď.
(2. marca 2024 v 16:33)
Perfektný podcast, som rád, že už toľko rokov ho robíte pravidelne, lebo mal som obľúbené aj iné, ale postupne skončili. Takže držte sa. Ja vás počúvam na Apple podcastoch a okrem iného by ma zaujímalo, ako prebiehajú aukcie na knihy. Niekde som o tom počul, že vydavatelia idú na aukcie, preplácajú sa, súperia...býva to vždy? Ako taká knižná aukcia prebieha? A pri ktorých autoroch alebo knihách vás to prekvapilo, potešilo, zaskočilo. Dík. Zdeno.
(2. marca 2024 v 17:47)
Minule som videla u vás video o oriezkových knihách, aj v telke to bolo a je ich zdá sa čoraz viac. Veľmi sa mi páčia, tak by som rada vedela trošku viac - ako sa rozhodujete, ktorá kniha áno a ktorá nie? Je to zložitý proces? Stojí to veľa? Inak ja podcast počúvam pravidelne na Spotify a drukujem vám, len tak ďalej. Najviac ma bavia rozhovory, tiež zahraniční autori, ukážky.
(2. marca 2024 v 17:51)
Milujem vás podcast, počúvam ho už asi tri roky, nie úplne od začiatku ale získali ste si ma. Klobúk dolu pred vami, lebo je to nabité zaujímavosťami, rozhovormi, je to vymakané, takže snáď vám to vydrží čo najdlhšie, lebo to je asi jediná takýto knižný podcast, takýto komplexný, pestrý, kvalitný. Práve tí zahraniční autori ma zaujímajú - ako to vzniká? ako sa k nim dostanete? Veď to musí byť poriadne ťažké, spomínam si na také hviezdy ako Grisham, Sandra Brown, od ktorej milujeme jej romantické trilery, alebo Sparks, aj teraz Jeff Kinney...veď to sú doslova svetové hviezdy a vy ich máte v podcaste. Ja to veľmi oceňujem, ďakujem za to a ak máte k tomu nejakú pikošku, sem s ňou. Inak počúvam vás na striedačku ako sa dá - spotify, appple podcasty, prákrát aj na youtube, či priamo webke. Ste dobrí!
(2. marca 2024 v 19:53)
Ahojte :) Mňa by zaujímalo, čo najviac ovplyvňuje vydavateľstvá pri výbere kníh, ktoré sa rozhodnú vydať. Na trhu je momentálne obrovské množstvo kníh, ešte väčšie na českom trhu. Mnohé knihy, ktoré sa český trh rozhodne vydať, naozaj stoja za to a majú úspech po celom svete, ale napriek tomu sa naše slovenské vydavateľstvá rozhodnú tieto knihy nevydať. Napríklad aj moja knižnica obsahuje už takmer polovicu, ak nie aj viac českých kníh, nakoľko na Sk trhu som sa ich za celé roky nedočkala :) Ďakujem.
(3. marca 2024 v 6:34)
Dobrý den, mna by zaujímalo ako prebieha výber kníh, ktoré budú preložené. Akých prekladateľov máte v svojej databáze? Aký dlhý čas dávate prekladateľom na preklad? Kolko sizarobí prekladateľ ak preloží knihu? Ay podľa čoho sa to hodnotí? Zaujíma ma aj či zavažujete aj preklad umelou inteligenciou? Vdaka za odpovede
(3. marca 2024 v 7:05)
Vydávate veľa prekladovej literatúry, a teda spolupracujete s množstvom prekladateľov. Kde ich vyhľadávate, resp. ako s nimi nadväzujete kontakt? Aktívne oslovujete univerzity, profesijné združenia, alebo je to naopak a prekladatelia sa ozývajú vydavateľstvu a informujú sa o možnostiach spolupráce? Zrejme nie každý je na takú prácu vhodný – dávate im preto robiť najprv nejaké skúšobné preklady a zaúčate kolegov, ktorí ešte s literárnym prekladom nemajú praktické skúsenosti, napríklad formou stáží?
(3. marca 2024 v 14:09)
Pekný deň. Mňa by zaujímalo z čoho sa skladá cena knihy a prípadne e-kníh? Prečo sú e-knihy rovnako drahé ako tlačené? Koľko sa predá e-kníh? Riešia nakladatelia, že si ľudia sťahujú e-knihy zdarma? Aká je cena papiera? Prečo sú tlačené knihy v predaji skôr, než e-knihy?
(3. marca 2024 v 15:34)
Zdravím Vás, milé kreatívne duše. Ja by som rada vedela, ako je to s ilustráciami detských knižiek a komiksov. Stále sa kreslia ručne alebo už aj to dnes prevažne robí stroj? Stroj má na to nejaké šablóny, ktoré najskôr niekto šikovný vytvorí? Ako dlho ten proces potom trvá, v závislosti od zvolenej metódy? Ak si ich autor nenakreslí sám, ako vie, že práve tento ilustrátor/ka je ten pravý, keď dovtedy o ňom ani nepočul? A ešte jedna téma mi nedá pokoj, prosím Vás, čo zaváži pri určovaní rozmeru knihy či jej výslednej väzbe s prebalom i bez? Veľká vďaka. Príjemnú nedeľu želám.
(4. marca 2024 v 12:46)
Mňa by zaujímalo, podľa čoho vyberiete knihu, ktorá bude mať aj oriezku? :)
(4. marca 2024 v 13:21)
Chcel by som sa opýtať podľa čoho sa vydavateľstvo rozhoduje, ktoré knihy budú preložené z cudzích jazykov do slovenčiny? Podľa čoho vyberáte rukopisy, ktoré sa rozhodnete vydať, a ako dlho vydanie knihy trvá? Podľa čoho sa rozhoduje, či bude mať kniha mäkkú alebo tvrdú väzbu? A rád by som sa dozvedel ako prebieha deň vo vydavateľstve? Ďakujem pekne za odpovede a prajem všetkým pekný deň.
(4. marca 2024 v 19:45)
Robíte aj dotlač kníh? Napríklad aké knihy mali u Vás dotlač? Podľa čoho sa rozhodujete, ktorú vypredanú knihu dáte dotlačiť?
(5. marca 2024 v 19:21)
Ach, keď ja tie vaše knižné podcasty tak milujem a zároveň "neznášam", pretože potom by som všetky knihy chcela čítať. Veľmi rada ich počúvam a váš knižný redaktor Milan Buno má tak príjemný hlas, veľmi dobre sa počúva. Mám niekoľko knižných otázok v hlave ktoré mi nedajú spať. Dúfam, že mi na nich radi odpoviete. Podľa čoho sa určuje cena knižky? Má na to nejaký vplyv autor, alebo si vydavateľstvo cenu určí samo? Aké zložité je, v dnešnej dobe, vydať knihu? Podlieha to nejakej zložitej byrokracii, korektúre alebo si knihu môže vydať už naozaj každý?
(7. marca 2024 v 18:19)
Čo je na celom tom procese vydania najzložitejšie?
(7. marca 2024 v 18:24)
Mňa by zaujímalo prečo na našom malom trhu dostávajú priestor očividne nie úplne úspešné knihy, so slabými recenziami od neznámych autorov. Prvotiny bez recenzií z iných krajín a podobne. A potom knihy ktorych autori sú známy a očividne píšu dobré knihy (podľa množstva pozitívnych recenzií) sa neprekladaju. Marián.
(7. marca 2024 v 18:31)
Dobrý deň, milujem knihy s ilustráciami. Viem, že niektorí ľudia nemajú radi ilustrácie, chcú si veci predstavovať podľa seba. Ako to je s predajom kníh s ilustraciami a bez nich? Ktorých sa predá viac? Je vytvorenie ilustrácií tak nákladné, že sa kreslia iba pre knihy, od ktorých sa očakáva veľký predaj? Ďakujem.
(7. marca 2024 v 18:35)
Pozdravujem, počúvam každú epizódu, zaujímalo by ma napr prečo v slovenčine nevyšiel posledny diel tetralogie od Carlosa Luisa Zafona, ďakujem.
(7. marca 2024 v 18:43)
V prvom rade gratulujem. Čo sa týka otázky, zaujímalo by ma, či plánujete predaj série Trón zo skla v sete, resp. v boxe, tak ako to je pri CZ vydaní. Dakujem
(7. marca 2024 v 18:48)
Mňa by zaujímalo ako je to s cenami kníh. Kto a prečo im "dáva" práve také ceny? A ako je to s výpredajmi? Prečo sa tam tie knihy ocitnú? Zaujíma ma ten proces, že prečo si knihu po nejakom čase viem kúpiť aj v 70% zľave?
(7. marca 2024 v 19:06)
Mňa vždy zaujímalo podľa čoho sa vyberajú knihy na preklad a koľko trvá preklad knihy?
(7. marca 2024 v 19:06)
Chcela by som sa spýtať ako vzniká cena knihy- aké faktory sa na tom podieľajú a koľko percent ceny ide autorovi, vydavateľstvu? To je niečo čo ma zaujíma už veľmi dlho. Taktiež by som chcela vedieť prečo niektoré knihy vychádzajú v mäkkej väzbe a iné v tvrdej? Teším sa na novú epizódu, ďakujem a pozdravujem.
(7. marca 2024 v 19:10)
Knizny kompas je jednoznacne moj najoblubenejsi podcast. Vypocula som si takmer vsetky casti. Kedze v dnesnej dobe vychadza vela knih s krasnou oriezkou, tak by ma zaujimalo, ako vyzera cely postup, kym takato kniha vznikne. Dakujem
(7. marca 2024 v 19:15)
Ako postupujete prii vybere toho, ktore knihy pojdu do tlace? Citate vsetky rukopisy alebo mate iste kriteria a rukopisy iba preletite? Viete hned spozorovat, ze kniha bude s velkou pravdepodobnostou betsellerom?
(7. marca 2024 v 19:34)
Mám rada váš podcast , nie vždy to stihnem v pondelok. Koľko máte k dispozícii hercov na čitanie ukážok , kto tie ukážky vyberá. Majú herci voľbu tú knihu čítať po svojom - intonácia , menenie hladu … alebo je to podľa niekoho ? Myslím tým režiséra alebo…. Ďakujem
(7. marca 2024 v 20:08)
Dobrý deň. Mňa zaujíma, či si vydavateľsto robí aj dlhodobé edičné plány, trebárs na 5 rokov. Či počítajú aj s knihami, ktoré ešte ani nie sú vydané, no predpokladajú, že nejakí populárny autor ich proste "musí" v blízkej dobe vydať. Ďakujem.
(7. marca 2024 v 20:22)
Zaujímalo by ma, či pri autoroch, o ktorých viete, že vydali viac kníh ihneď myslíte na vydávanie v edíciách. Rovnaký dizajn, oriezka a pod
(7. marca 2024 v 20:37)
Zaujímajú ma oriezky, prečo sa akurát teraz dostali na slovenský trh, keď som minule počula, že v zahraničí je to rarita. Neberte to zle, mne sa páčia (kiežby krásne oriezky mala každá kniha) len mi to príde zvláštne, že u nás to je a v zahraničí ani moc nie. Dalej by ma zaujímalo, či budú mať krásne oriezky aj romantické tituly, kedže teraz je to hlavne výsada fantasy, ktoré ma bohužial nezaujímajú. Ako sa taká oriezka robí a o koľko % predražuje hodnotu tlače knihy. Ďakujem
(7. marca 2024 v 20:49)
Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či vám môže zaslať rukopis hocikto. Keď sa bežný smrteľník zrazu rozhodne, že ide napísať knihu a po večeroch si ju naťuká do PC, čo potom? Môže lem tak osloviť vydavateľstvo, že má knihu a chcel by ju vydať? Aký by bol potom proces? Je potrebný veľký vstupný kapitál, aby vydavateľstvo vydalo niekomu knihu? Skrátka či má vôbec bežný človiečik šancu vydať nejakú svoju knihu?
(7. marca 2024 v 20:59)
Chcela by som sa spýtať podľa akej hodnoty alebo podmienky vydávate pokračovanie/ďalšie diely ak je autorka zahraničná a už je v anglickom jazyku vydaných viac kníh no na Slovensku zatiaľ len napríklad tretí diel z 6. Ďakujem
(7. marca 2024 v 22:28)
Mňa by zaujímalo, či Vám prišlo veľa knižných príbehov takých, ktoré vás nazaujali a nechceli ste knihy vydať, lebo ste mali dojem, že sú slabé alebo tak? Ale vydáte vo väčšine všetko, čo Vám do redakcie príde?
(8. marca 2024 v 9:11)
Zbožňujem Váš podcast. Vďaka za neho, doviedol ma ku krásnym dielam :) Zaujímalo by ma - možno sa už niekto pýtal, ako je to platovo pre spisovateľa. Pre slovenského tvorcu a potom aj pre zahraničného, od ktorého teda kúpite jeho knihu. Koľko tak zhruba vie napríklad zahraničný spisovateľ "zarobiť" tým, že od neho odkúpite dielo?
(8. marca 2024 v 10:12)
Dobry den. Zaujimalo by ma, ako postupovat, ak by som chcela cez Vase vydavatelstvo vydat knihu? Su nejake kriteria take, ktore nie su nikde verejne napisane? Dakujem
(8. marca 2024 v 11:38)
Momentálne som postrehla trend písať/vydávať knižné série. Teda spisovateľ nenapíše len jednu knihu, ale celú sériu - spojenú jednou hlavnou postavou alebo rodinnými príslušníkmi alebo nejakou spoločnou témou. Pri zahraničných sériách sa už stalo, že v slovenskom preklade neboli vydané všetky "diely". Kto a na základe čoho rozhodne o preklade iba niektorých častí?
(9. marca 2024 v 9:07)
Moj top podcast, strasne rada vas mam, cakam vzdy netrpezlivo na novy diel. Pocuvam na Aple podcasty a zaujima ma marketing knih, co dnes najviac funguje. Televizia? Radio alebo casopisy? Ako ide online a hlavne influenceri - vyuzivate ich? Ste spokojni?
(9. marca 2024 v 9:23)
Mňa by zaujímalo, čo v prípade, že kniha nezažije očakávaný úspech u čitateľov a nepredáva sa dlhé obdobie. Čo s natlačenými knihami?
(9. marca 2024 v 9:26)
Skvelý podcast! Zaujímalo by ma, či spisovateľ má spätnú väzbu, ako úspešný je v určitej krajine, napr. či si ho slovenskí čitatelia obľúbili alebo ako sa dostane info o množstve predaných kníh k samotnému spisovateľovi. Lebo si myslím, že každý spisovateľ potrebuje spätnú väzbu.
(9. marca 2024 v 9:29)
Líši sa slovenský čitateľ od zahraničných? Napr. ktorý žáner viac obľubujeme, v obaloch na knihách v SJ jazyku a pod.?
(9. marca 2024 v 23:16)
Mna velmi zaujimaju obalky knih. Chcela by som o nich vediet viac. Kto za nimi stojii, preco ma kazda krajina inu obalku tej istej knihy, ci s tym musi suhlasit aj autor, preco je v USA/GB popularny paperback, kedy a kto rozhoduje ci to bude pevny obal, paperback alebo ina forma. A este co mi stale vrta v hlave, preco byva niekedy tolko chyb v knihach, vzdy si predstavujem, ze ta kniha prejde niekolkymi rukami, kym sa vytlaci a napriek tomu su knihy, v ktorych ich je naozaj dost.
(10. marca 2024 v 14:34)
Mňa veľmi zaujíma téma detskej literatúry. Či sa jej píše veľa takpovediac "na zákazku" na aktuálne svetové trendy, alebo slovenskí autori sami posielajú svoje detské diela vydavateľstvu.
(10. marca 2024 v 16:06)
Mňa by práveže zaujímal marketing Ako to v slovenských podmienkach funguje, keďže trh je taký menší. Je to finančne zaujímavé byť spisovateľom? Pripadne koľko výtlačkov treba predať, aby sa z písania dalo v pohode žiť
(10. marca 2024 v 19:01)
Vždy som rozmýšľala nad fungovaním vydavateľstva, od oslovovania, pripadne hľadania autorov, financovaním a tlačením kníh, tiež nad tým, či vydavateľstvo tuší, či bude titul úspešný alebo len tak tak si zarobí.