bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPreplnený mechúr. Nové dobrodružstvo smoliara Grega z obľúbenej série

17.diel mimoriadne úspešnej série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodružstvá a trampoty školáka Grega Heffleyho.
Je tu Preplnený mechúr.

A pozor! Všetci žiaci na Slovensku sa môžu pustiť do súťaže s novým bojkom a vyhrať parádne ceny. Stačí vymyslieť krátky zábavný text pesničky, ktorý potom zhudobní profi skupina! Viac o súťaži nižšie v článku.

Greg Heffley zisťuje, že cesta k sláve nie je prechádzka ružovou záhradou. Už mu pár pokusov stať sa nesmrteľným a slávnym nevyšlo, a to ani s pomocou kamoša Rowleayho.

Keď sa rozhodne pomáhať kapele Plný mechúr, ktorú založil jeho starší brat Rodrick, vôbec nevie, čo ho čaká. Rýchlo však zistí, že k rokenrolovému životnému štýlu patria aj takmer prebdené noci, hádky medzi členmi kapely a problémy s peniazmi.

Rodrick chce urobiť z členov kapely skutočné rockové hviezdy, ale nedarí sa mu. Fotenie  kostýmoch nedopadne dobre...a tak sa zapoja do súťaže v miestnom autosalóne: vyhráva ten, kto udrží najdlhšie na aute aspoň jednu ruku.
Viete asi, ako to dopadne.

Ďalší pokus ako možno preraziť – kapela sa rozhodne využiť sociálne siete na svoje promo. Videá o nehodách, zranenia...hmm, to nie, určite urobia dieru do sveta poriadnym hudobným klipom.
Stane sa z Rodrickovej kapely s Gregovou pomocou legenda, za ktorú sa pokladá? Alebo tá bublina praskne ako preplnený mechúr?

Preplnený mechúr je opäť vydarený diel obľúbenej série, hoci v nej Greg hrá menšiu úlohu na rozdiel od ostatných častí. Ale prihodí sa všeličo... zmrzlinové auto a pieseň kapely v uliciach... vystúpenie na streche budovy... hranie v bar micva...predaj merchu...festival. A do toho všetkého omyly, nedorozumenia, trápne situácie, nešťastné náhody.
Siahnite po novej časti Denníka odvážneho bojka a máte o zábavu postarané. Vychádza v edícii Stonožka vydavateľstva Ikar.

SÚŤAŽ S ODVÁŽNYM BOJKOM

VYHRAJTE 300 € v knihách pre svoju triedu!
Zapojte sa s vašou triedou do súťaže s odvážnym bojkom a vymyslite vlastný zábavný text piesne na tému Preplnený mechúr!

Z tohto textu sa môže stať ozajstná pieseň! Výherný text bude totiž zhudobnený skutočnou skupinou!

•          Vytvorte zábavný text piesne na tému Preplnený mechúr v rozsahu 4 veršov (1 strofa)
•          Vyplňte údaje na stránke www.dennikodvaznehobojka.sk

 VÝHRA

Vyžrebujú sa 3 výhercovia, ktorí vyhrajú knihy v hodnote 300 € pre vlastnú triedu!
Zároveň sa vyberú 4 najlepšie a najzábavnejšie strofy, ktoré budú zhudobnené skupinou Ukupunktúra.
A pozor – autorov týchto výherných textov ešte odmenia knihami v hodnote 50 €!

Texty by mali byť vtipné, veselé a zábavné, ale bez použitia vulgarizmov alebo iných urážlivých slov. Súťaž trvá do konca apríla 2023 a všetky informácie nájdete na stránke:

DennikOdvaznehoBojka.sk

Jeff Kinney sa dostal na prvé miesto v rebríčku najpredávanejších autorov časopisu New York Times a v hlasovaní detských divákov televízie Nickelodeon šesťkrát získal cenu za najobľúbenejšiu knihu. Časopis Time ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Detstvo prežil vo Washingtone, D. C., a neskôr sa presťahoval do Nového Anglicka, kde spoločne s manželkou vlastnia kníhkupectvo s názvom An Unlikely Story (Neuveriteľný príbeh).

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(4. augusta 2023 v 12:14)
Dobrý deň, dámy a páni, potrebujete finančnú pomoc? Som Susan Bensonová. Som poskytovateľ pôžičiek a zároveň finančný poradca. Potrebujete podnikateľský úver, osobný úver, hypotekárny úver alebo úver na dokončenie vášho projektu? Ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať moju firmu. Poskytujeme všetky druhy úverových služieb vrátane dlhodobých a krátkodobých pôžičiek, zabezpečených a nezabezpečených úverov a mnoho ďalších. Pre viac informácií nám napíšte e-mailom: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) alebo mi napíšte správu priamo na WhatsApp cez: +447360502110 a okamžite dostanete odpoveď. Pôžička od spoľahlivej a kompetentnej spoločnosti je to, čo potrebujete na dosiahnutie svojho cieľa. Sme spoločnosť poskytujúca komplexné finančné služby a sme odhodlaní pomôcť vám splniť všetky vaše túžby. Špecializujeme sa na poskytovanie štruktúrovaných finančných riešení jednotlivcom a spoločnostiam tým najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom.