bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVychádza prvá časť z jedinečnej série kuchárskych kníh

Poklady slovenskej kuchyne 1

Poklady slovenskej kuchyneBratislava 8. novembra  2012 Tradičná slovenská kuchyňa, to nie sú len bryndzové halušky, haruľa, klobásy či lokše. Desaťdielna séria kuchárskych kníh Poklady slovenskej kuchyne zachytáva prekvapivo pestré kulinárske dedičstvo našich predkov. Každá časť edície predstavuje vybraté regióny a kompletná séria napokon obsiahne celé Slovensko. V prvej časti nazrieme do kuchyne  Bratislavy, Záhoria a Podunajska.

Nájdete tu recepty všeobecne známe a obľúbené, ale aj dávno zabudnuté či skvosty, ktoré autorka objavila v zapadnutých kútoch Slovenska alebo starých rodinných archívoch. Vyberiete si z jedál každodenných aj sviatočných, mäsitých aj bezmäsitých, slaných aj sladkých, ktoré nie sú len nostalgickým pohľadom na život našich predkov, ale plnohodnotnou súčasťou moderného jedálneho lístka. Pustite sa do varenia – slovenská kuchyňa má čo ponúknuť aj najväčším labužníkom!

V každej časti edície, predstavujúcej vždy dva až tri regióny Slovenska, nájdete 150 originálnych receptov. Knihy zo série Poklady slovenskej kuchyne by nemali chýbať v knižnici žiadneho milovníka dobrého jedla a slovenskej regionálnej histórie.

Autorkou série kuchárskych kníh Poklady slovenskej kuchyne je Silvia Pilková. Silvia Pilková je hrdá Bratislavčanka narodená v Banskej Štiavnici s predkami z Bardejova, takže nijaký kút Slovenska jej nie je cudzí. Varenie je jej najväčšia vášeň. Varí už od detstva a načas sa varenie stalo aj jej povolaním. Dva roky viedla dve výborné reštaurácie, kde prešla všetkými pozíciami. Istý čas pracovala v reštauráciách v Moskve, Prahe a vo Viedni a zvyšok času zbierala skúsenosti v Bratislave.

Poklady slovenskej kuchyne 1 Bratislava, Záhorie, Podunajsko vychádzajú na 192 stranách. Maloobchodná cena 10,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.