bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPoklady slovenskej kuchyne II

Dolné, stredné a horné Považie

Poklady slovenskej kuchyne 2Bratislava 16. januára  2013 –  V prvej časti série kuchárskych kníh Poklady slovenskej kuchyne sme  nazrieli  do kuchyne  Bratislavy, Záhoria a Podunajska. Druhá časť ponúka zaujímavé recepty z regiónu Považie.

Poklady slovenskej kuchyne zachytávajú prekvapivo pestré kulinárske dedičstvo našich predkov. Každá časť edície predstavuje vybraté regióny Slovenska.  Nájdete tu recepty všeobecne známe a obľúbené, ale aj netradičné skvosty, ktoré autorka objavila v zapadnutých kútoch Slovenska alebo starých rodinných archívoch. Vyberiete si z jedál každodenných aj sviatočných, mäsitých aj bezmäsitých, slaných aj sladkých, ktoré nie sú len nostalgickým pohľadom na život našich predkov, ale plnohodnotnou súčasťou moderného jedálneho lístka.

Z regiónu Považie  zaradila Silvia Pilková do knihy napríklad  aj také recepty jedál, ktorých názvy ľuďom z iných regiónov nič nepovedia:  Kalkíš, Scískanice, Gerheň, Opatance čí Šuferle. Tie nás priamo vyzývajú, aby sme sa o nich dozvedeli viac, pokúsili sa ich uvariť a aj ochutnať.

Autorkou kníh Poklady slovenskej kuchyne je Silvia Pilková, ktorej nijaký kút Slovenska nie je cudzí. Varenie je jej najväčšia vášeň. Varí už od detstva a načas sa varenie stalo aj jej povolaním. Dva roky viedla dve výborné reštaurácie, kde prešla všetkými pozíciami. Istý čas pracovala v reštauráciách v Moskve, Prahe a vo Viedni a zvyšok času zbierala skúsenosti v Bratislave.

Titul Poklady slovenskej kuchyne II. Dolné Považie, stredné Považie, horné Považie vychádza  na 192  stranách. Maloobchodná cena 10,90   €.

 

Pripravujeme: Poklady slovenskej kuchyne III. Dolná Nitra, Horná Nitra, Tekov a Poklady slovenskej kuchyne IV. Hont, Podpoľanie, Novohrad

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.