bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPREČO SME SA VLASTNE ROZIŠLI?

Strata pamäti môže byť hotovým vykúpením

„Čítala som raz príbeh o žene, ktorá stratila pamäť a správala sa ako teenager - nespoznala svojho manžela ani  deti. Uvedomila som si vtedy, že strata pamäti je vlastne istá forma cestovania v čase.  To ma inšpirovalo napísať príbeh o Alice, ktorej sa z pamäti vymazalo desať rokov života,“ napísala na vlastnej internetovej stránke o svojom románe Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriartyová. Z recenzií na knihu sa dozvedáme, že ide o veľmi presvedčivé a aj zábavné čítanie.

 Alice sa preberie na dlážke v posilňovni s veľkou hrčou na hlave. Myslí si, že má dvadsaťdeväť rokov a čaká prvé dieťa so svojím úžasným manželom Nickom. Napočudovanie sa dozvie, že pri páde sa jej z pamäti vymazalo desať rokov života a že v skutočnosti je nervózna tridsaťdeväťročná žena, ktorá najradšej trávi čas náročným posilňovaním a na poradách školských výborov so ženami, aké kedysi neznášala. Ako je možné, že sa jej život tak radikálne zmenil? Prečo ju manžel zrazu nenávidí? A čo také hrozné urobila, že sa s ňou jej milovaná sestra takmer nerozpráva? Najviac ju však znepokojuje, že si absolútne nespomína na svoje tri deti. Alice sa zrazu vidí inými očami, no nespoznáva sa. Tá nová žena sa jej vôbec nepáči. Nájde spôsob, ako byť znova tým človekom, akým bývala kedysi?

 Liane Moriartyová (1966) je austrálska spisovateľka. Najväčšie úspechy dosiahla v zahraničí. Je autorkou niekoľkých románov a série kníh pre deti, ktoré vydala pod pseudonymom Nicola Berryová. Kariéru odštartovala ako marketingová manažérka. Toto zamestnanie neskôr nechala, aby rozbehla vlastné podnikanie. I keď sa písaniu venovala od raného veku, prvé dielo jej vyšlo až oveľa neskôr. Vo vydavateľstve Ikar od Liane Moriartyovej doteraz vyšlo:Manželovo tajomstvo (2014)

Z anglického originálu What Alice Forgot (Penguin Books, London 2010) preložila Tamara Chovanová.

Román PREČO SME SA VLASTNE ROZIŠLI?  vychádza na 432 stranách. Maloobchodná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.