bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPo fenomenálnom SNEHULIAKOVI prichádza famózne PANCIEROVÉ SRDCE

Bratislava 4. marca 2013 – Nekorunovaný kráľ škandinávskeho trileru a autor posledného bestselleru Snehuliak Jo Nesbø opäť poteší všetkých svojich milovníkov. Jeho nový krimi román Pancierové srdce sa začína presne tam, kde sa ten predchádzajúci končí.

Pancierové srdceSlávny režisér Alfred Hitchcock dal kolegom radu, ako nakrútiť vzrušujúci triler: mal by sa začať zemetrasením, postupne zvyšovať napätie a dielo zakončiť vulkanickým výbuchom. Triler PANCIEROVÉ SRDCE bol napísaný presne podľa tohto  receptu. Jo Nesbø dokonale ovládol formulu úspechu a aj jeho nová kniha je odsúdená na to, aby sa stala ďalším bestsellerom.

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol. Ukrýva sa v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu. Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova. Navonok sa zdá, že obete nemajú nič spoločné. Avšak Harry zistí, že všetky ženy strávili noc v tej istej odľahlej horskej chate. Inšpektor čoskoro pochopí, že má do činenia so psychopatom, ktorý vraždí hostí jedného za druhým. Opäť čelí nielen najtemnejším silám v krajine – ale aj v samom sebe.

SnehuliakFanatická naháňačka  za sériovým vrahom sa v PANCIEROVOM SRDCI preplieta s komplikovanými vzťahmi Harryho s najbližšími, zápasom s vlastnými závislosťami a paranoickým stavmi. S vyšetrovateľom Harrym sa žiadny čitateľ nenudí. Román je plný nečakaných zvratov, vzrušujúcich akcií, intríg, brutálnych scén, ale aj neobvyklých nápadov a zaujímavých postáv. 

Jo Nesbø (1960) je  považovaný  za majstra detektívok a mnohí kritici ho pasujú za nového Stiega Larssona, autora trilógie Millennium (Ikar, 2008, 2009). Jeho knihy preložili do tridsiatich siedmich jazykov a získali prestížne ocenenia po celej Európe. Preslávil sa sériou kriminálnych románov v hlavnej úlohe so svojráznym inšpektorom Harrym Holem. Do nej patrí aj titul Pancierové srdce, za ktorý získal cenu Dánskej akadémie autorov krimirománov 2009. Od autora vo vydavateľstve Ikar vyšlo: Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Headhunters – Lovci mozgov (2012), Spasiteľ (2012) a Snehuliak (2012).

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.