bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSúťaž o 3 knihy z fantasy série Zaklínač

Jeden z najlepších autorov fantasy na svete. Andrzej Sapkowski je poľský autor, ktorého však poznajú na celom svete a milióny fanúšikov  sa nevedia dočkať ďalšej jeho knihy.

V slovenčine práve vyšiel tretí diel ságy o nájomnom zaklínačovi a majstrovi meča s magickými schopnosťami Geraltovi.  Vydajte sa aj vy do tohto úžasného labyrintu, nechajte voľne poletovať svoju fantáziu a užite si skvelé príbehy. HRÁME o prvé tri knihy série Zaklínač, ktoré vyšli v slovenčine.

1.      Posledné želanie

zaklinacZaklínač Geralt je osobnosť z pradávneho sveta plného mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti.
Žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí, nie je však chladnokrvný zabijak. Jeho nadprirodzené schopnosti a nemilosrdné skutky vykonávané v mene spravodlivosti však vyvolávajú v ľuďoch strach a odpor napriek tomu, že ich chráni.

Zaklínač je rozdelený na dve časti. Najskôr vznikali poviedky, neskôr Sapkowski vsadil do ich rámca 5-dielny cyklus, niekedy označovaný ako Sága o zaklínačovi.  Vďaka rozprávačskému majstrovstvu autora sugestívne príbehy s čarom fantázie a dobrodružstva upútajú čitateľov bez obmedzenia veku.

2.      Meč osudu

zaklinacDruhá kniha Meč osudu  je opäť plná tajomna a dobrodružstva. Geralt je stále pomáha ľuďom v zápase s temnotami a prikláňa sa zásadne na stranu rozumu, poznania a rešpektu voči prírode.

Či už ide o boj s nebezpečným dopplerom, bytosťou schopnou meniť podobu podľa vybraného objektu, dobrodružstvo s morskou pannou, alebo o výpravu do Brokilonu, zázračného lesa dryád, v ktorom Geralt zachraňuje dievča Ciri. Zaklínač je vždy pripravený konať.

 

3.      Krv elfov

zaklinacPred pár dňami vyšla tretia kniha ságy o Zaklínačovi Krv elfov.
Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom a bojovať proti nepriateľom, a keď odhalia jej zvláštne schopnosti, čarodejka Yennefer ju zaúča i do tajov mágie. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenie, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú totiž po ňom dobré i zlé mocnosti.
Vlastné plány majú s dievčinou čarodeji, tajné služby, panovníci Redanie i Temerie a nilfgaardsky vládca Emhyr, ničiteľ a uzurpátor Cintry, ju chce dostať za každú cenu. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta...

 

Objednajte si fantasy knihy Andrzeja Sapkowskeho.
Kupit bux.sk

zaklinac

Andrzej Sapkowski sa ukázal ako geniálny autor fantasy, takže fanúšikovia Tolkiena, G.R.R.Martina alebo slovenského autora Juraja Červenáka by si nemali nechať ujsť jeho knihy. A možno ich už hltajú jednu za druhou :)
Zaklínač je totiž vynikajúco napísaný, nechýba mu ľahko ironický zmysel pre humor a pre jemné odkazy na modernú kultúru.  Sapkowski nerozdeľuje postavy na dobrých a zlých, ale skôr vytvára sivý stred – aj dobrí majú svoje poklesky.
Geralt je však hrdinom par excellence. Povolaním zaklínač, nájomný lovec netvorov. Rýchlo si ho obľúbite a budete túžiť po ďalších príbehoch J.

Pridajte sa k nám na Instagrame
bux

SÚŤAŽ o 3 knihy série Zaklínač

Stačí vyplniť formulár nižšie, odpoviete na jednoduché otázky a ste v hre o tieto tri knihy. Jednému z vás pošleme v pondelok všetky tri vrátane čerstvej novinky Zaklínač – Krv elfov, takže bude si môcť vychutnať zatiaľ celého Sapkowského, ktorý vyšiel v slovenčine.

Podmienky súťaže: zapojiť sa môže každý fanúšik stránky Bux.sk na Facebooku alebo jeho partnerskej stránky. Výhercom pošleme výhru na zadanú adresu, príp. ich budeme kontaktovať na zadaný e-mail. Účasťou súhlasíte so zasielaním informačných mailov o novinkách a akciách internetového kníhkupectva Bux.sk v súlade so zákonom č.122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.

zaklinac 1,2,3

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(29. apríla 2016 v 19:33)
Ooo <3
(29. apríla 2016 v 21:42)
Zdiełam pre svojho muža, ktorý by ma miloval viac ako doteraz, keby ich preňho vyhrám :-)
(29. apríla 2016 v 21:52)
Fantasy mi spestruje život. Neskutočný žáner, pri ktorom človek na chvíĺu nemyslí na bežné problémy v živote. Pestrosť, krása, dobrodružstvo.
(29. apríla 2016 v 23:13)
Fantasy je ten najlepší žáner, vždy sa vcítim do príbehu, niekedy si pripadám, že som súčasťou príbehu... krásny pocit :D
(30. apríla 2016 v 3:21)
Soráčik, že to tu zneužívam na reklamu, ale rád píšem, a toto je zatiaľ moja vrcholná práca http://www.martinus.sk/?uItem=230146 ... tak ak by chcel niekto dať šancu začínajúcemu autorovi :)
(30. apríla 2016 v 6:48)
Milujem zaklinaca
(30. apríla 2016 v 12:02)
Potešilo by ma veru... :)
(30. apríla 2016 v 16:17)
zaklínača by som veľmi chcela, z každej strany počúvam naňho iba dobré ohlasy
(30. apríla 2016 v 17:04)
Ďalšia skvelá súťaž od Bux.sk Aj keď ma nemilo prekvapilo, že výbere nebol J.Červenák........... Podľa mňa si zaslúži byť vo výbere, ale uznávam, že ide len o moj osobný názor :-D
(30. apríla 2016 v 22:02)
Chcela by som vyhrať
(30. apríla 2016 v 22:15)
kúpila som už tieto tri knihy pre manžela k narodkám, ale blížia sa synove meniny....
(1. mája 2016 v 14:57)
To by potešilo !
(1. mája 2016 v 15:17)
Treba doplnit knižnicu. Touto výhrou,by sa rozšíril žáner sci fi. :-)
(1. mája 2016 v 15:53)
Lebo nemám čo čítať..
(1. mája 2016 v 20:21)
Rada by som si precitala vsetky casti serie Zaklinac; vyhra by ma velmi potesila - knihy mam rada, nemozem si vsak dovolit casto ich kupovat... :-)
(1. mája 2016 v 21:45)
Je môj obľúbený žáner, veľmi rada by som si knihy prečítala
(1. mája 2016 v 22:22)
Manžela by som určite potešila!!!
(2. mája 2016 v 15:39)
Počula som ze je to super trilogia. Velmi by potesila:)
(27. mája 2016 v 7:38)
Rada čítam takéto knihy, človek aspoň rozvíja svoju fantáziu
(13. júna 2016 v 13:49)
Takéto knihy sa mi veľmi páčia :) myslím, že by po nich siahol i môj milovaný manžel :)
(9. októbra 2017 v 13:35)
1