bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrečítali ste už Volanie kukučky?

Treba to povedať na rovinu – J.K.Rowlingová tentoraz pod pseudonymom R.Galbraith nesklamala. Po nie príliš vydarenom Prázdnom mieste sme boli skeptický, no Volanie kukučky je už iná káva. Poctivá detektívka s výrazným vyšetrovateľom, skvelá atmosféra, súčasný Londýn a zaujímavý prípad.

Prvý prípad Cormorana Strikea musí potešiť a zaujať. Rowlingová vytvorila nového hrdinu, ktorý sa môže zaradiť medzi také detektívne esá ako je Sherlock Holmes, Hercule Poirot, slečna Marplová, Harry Hole, či komisár Maigret. Uvidíme, ako bude pokračovať a či ďalšie detektívky s Cormoranom potvrdia nastúpený trend.

Objednajte si detektívku Volanie kukučky.

Cormoran Strike totiž vhodne zapadá do drsnej školy detektívky - bývalého príslušníka armády v mladosti prezývali Opičiak a zoznamujeme sa s ním vo chvíli, keď nemá peniaze, stratil priateľku, tlačí ho protéza namiesto odtrhnutej nohy, zostarol vo svojej tridsaťpäťke a pribral. A dostane zdanlivo absurdnú úlohu: po troch mesiacoch oprášiť prípad, ktorý bol uzavretý zo strany polície. Prípad sa pretriasal v médiách, písalo sa o ňom, hovorilo, takže polícia k nemu pristupovala nanajvýš pozorne. A predsa...

Ale pekne po poriadku.
Keď sa slávna modelka Lula vrhne dolu zo svojho zasneženého balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia rýchlo usúdia, že šlo o samovraždu. Prípad sa zdá byť uzavretý. Lulin brat má však stále isté pochybnosti. A najatý súkromný detektív má za neho odhaliť pravdu.
Cormoran je vojnový veterán, ktorý si z Afganistanu odniesol ťažké zranenie aj jazvy na duši. Počas riešenia prípadu preniká do sveta distingvovaných mladých mužov a krásnych zvodných žien, prichádza na desivé súvislosti a sám sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve.

Volanie

VolanieNapínavý kriminálny román Volanie kukučky pôsobivo zobrazuje atmosféru veľkomestského Londýna – od ospalého pokoja ulíc vo štvrti Mayfair po zabudnuté krčmičky v East Ende a čulý ruch v Soho.
Zaujímavé sú však predovšetkým postavy. Napríklad brat supermodelky John Bristow, ktorý neverí, že Lulu spáchala samovraždu. A keďže je veľmi bohatý, Cormoranovi by jeho peniaze pomohli riešiť vážne problémy so splátkami. Hoci sám Cormoran si myslí, že John chce len ako trúchliaci brat očistiť svoju sestru...

Cormoran je naozaj šikovné súkromné očko a predovšetkým vyniká systematickosťou, čo od bývalého vojenského policajta tak trochu aj očakávame. Cormoranovi stačí zápisník, prácu s novými technológiami neuznáva, má na to ľudí, napríklad rozkošnú asistentku Robin – zoznámi sa s ňou bolestivým stisnutím jej prsníka:) No a tak nasledujúce stovky strán zmení Rowlingová na poctivú prácu detektíva, ktorý nájde v detailoch kľúčové prvky prípadu!

Milan Buno
7.marca 2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(8. marca 2014 v 20:50)
Skvelá detektívka, až do poslednej chvíle netušíte, ako to vlastne je...(Hoci musím povdeať, že keby to nenapísala Rowlingová, tak by som si knihu možno ani nekúpila) A na margo Prázdneho miesta, podľa mňa bolo tiež dosť dobré, možno len ľudia po Harrym Potterovi očakávali niečo viac.
(10. marca 2014 v 16:11)
Mne sa páčila, šla som do nej s veľkou zvedavosťou ale nesklamala ma,,, odporúčam
(3. mája 2014 v 19:41)
Páčila sa mi skvele napísaná zaujala ma