bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZostaň so mnou (Gayle Formanová)

Na knihu som bola naozaj zvedavá. Väčšina ľudí ju naozaj chváli, momentálne beží v kinách film... A ja som sa tešila, že sa mi táto útla knižočka dostala do rúk. So mnou a touto knihou to bolo komplikované.

Od Gayle som ešte nič nečítala, táto kniha ma pôvodne dlho ani nelákala... Dostala som knihu v češtine, ku ktorej som sa ani po roku nedostala a dala som ju preč. Potom som zistila, aké pekné vydanie budeme mať a túto knihu som naozaj moc tešila. 

,,Režisérka je ona. Možno vyčkáva na príležitosť. Porozprávajte sa s ňou. Povedzte jej, nech si vyberiem koľko času potrebuje, ale nech sa vráti. Že ju čakáte.

V tejto knihe mi boli v podstate všetky postavy sympatické. Mia, Kim... Adam. Ten sa síce nezaradí k mojim najobľúbenejším hrdinom, ale naozaj sa mi páčilo, ako sa k nej správal. Bol to úžasný priateľ.

A Mii mi bolo naozaj ľúto. Žiadne dieťa by nemalo prísť o svojich rodičov. Nehovoriac o to, že jej otec bol skvelý. A nosil motýlika (Bow ties are cool!). Len nechápem, že jej bratovi zakazoval Alice Coopera. To je chyba.

,,Ak chceš odísť, choď. Všetci si však želáme, aby si zostala. Chcem aby si zostala viac, než čokoľvek v živote. No možno to vidím z jednej strany a ty to vidíš inak. Len som ti chcel povedať, že pochopím, ak sa rozhodneš odísť. Nebudem sa hnevať, ak nás opustíš. Sľubujem, že sa nebudem trápiť, ak prestaneš bojovať."

Dosť som sa bála, že mi kniha nesadne. Až pričasto sa mi stáva, že sa mi nepáči kniha, ktorú všetci ostatní zbožňujú. Ale táto ma prekvapila. Už na začiatku. Proste dej rýchlo plynul, malo to krásny, silný príbeh. Či už flashbacky, alebo jej "život" v nemocnici. Bolo to napísané veľmi realisticky. Ja takéto knihy moc nevyhľadávam, ale pri tejto som naozaj rada, že som to urobila. Gayle ma presvedčila, že naozaj písať vie, čítalo sa to naozaj moc dobre. A napriek tomu, že sa to skončilo presne tak, ako som celú dobu očakávala

Nechápem, že som sa tej knihe tak dlho vyhýbala, naozaj stojí za prečítanie. Mňa kniha veľmi milo prekvapila, užila som si ju a naozaj sa teším na film. A úprimne dúfam, že už vyjde aj druhý diel v preklade.

Recenzoval: Maťa Wolf
http://books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.