bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skToto je island

No čo vám poviem. Precestovať Island je mojím veľkým snom, takže táto kniha nemohla chýbať na mojej poličke. Už podľa ukážok vyzerala výborne a keď mi prišla, rovno som sa do nej aj pustil.

Celé vnútro knihy je rozdelené do niekoľkých častí. Každá z nich sa venuje inému odvetviu a približuje nám život na Islande. Zatiaľ, čo v jednej sa dočítate o povolania, či islandskej materskej dovolenke, druhá vás oboznámi s tými najlepšími špecialitami, ktoré môžete ochutnať v pravej islandskej reštaurácií.

Niečo sa dozviete aj o sviatkoch, umení alebo islandskej literatúre. Skrátka Toto je Island je taká malá-veľká encyklopédia Islandu. Ak sa naň chystáte a chcete sa poriadne pripraviť, túto knihu rozhodne nevynechajte. Dočítate sa, kde sa treba ísť pozrieť, čo robiť celý deň v Reykjavíku alebo vám autorky poradia, čomu sa radšej vyhnúť.

Kniha obsahuje aj veľmi veľa krásnych fotografii, aby ste si miesta, ktoré spomínajú vedeli aj predstaviť. Okrem toho tu nájdete aj recept na tradičné islandské koláče, či odporúčania na festivaly, ktoré sa oplatí navštíviť.

Ja osobne by som pravdepodobne ocenil viac informácií z tej druhej stránky. Čo možno na Islande nie je v poriadku, ale to je iba moja subjektívna myšlienka. Asi sa na Islande nedá nájsť nič zlé :).

Island je úžasná krajina, ktorá kraľuje mnohým svetovým rebríčkom a každému by mala byť príkladom. Aj keď boli zo začiatku podmienky nehostinné a na záhrade vás slnko moc neopáli, Island to dokázal a stal sa jednou z najkrajších a najrozvojovejších krajín na svete. Po dočítaní Toto je Island sa moja chuť navštíviť túto krajinu iba rozrástla.

Hviezdičkovo tentoraz nehodnotím, no "Island" si musíte. Dozviete sa mnoho informácií a môžete sa pokochať nádhernou scenériou nepoškvrnenej islandskej prírody. Odporúčam. 

 

Recenzoval: Cyril
https://sknihamiajbeznich.webnode.sk/l/toto-je-island/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.