bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skODVIAŽ SA - Keri Smith

Celosvetovo známy fenomén konečne zavítal aj k nám ! Počuli ste už o Wreck this journal ? Tak Odviaž sa je jeho slovenská sestra. 

Upozornenie!
Keď sa začítaš do tohto zápisníka, možno sa zašpiníš farbou alebo niečím iným. Možno zmokneš. Možno urobíš rozhodnutia, o ktorých v podstate pochybuješ. Možno ti bude ľúto za perfektným stavom zápisníka, v akom si ho získal. Možno si všade začneš všímať tvorivú deštrukciu. A možno začneš žiť o čosi bezstarostnejšie. 

Odviaž sa! je svetový hit pre mladých, ktorí si zdieľajú videá a fotky súvisiace s touto jedinečnou knihou.

Spočiatku je to útla knižočka, ktorá vás doslova núti vyjsť zo zabehnutých koľají. Pre nás knihomoľov tam sú rôzne obtiažne úlohy. Určite sme netušili, že raz knihu zhodíme z kopca, alebo ju vezmeme do sprchy či dáme do chladničky.

Zdesili ste sa ? Nemusíte, ak prekonáte prvotné panické záchvaty (ako ja :D) z ničenia knihy, tak to zvládnete, či už nejaké umelecké sklony máte, alebo nie.

 Najväčšie pozitíva ?
1. Skvelo sa zabavíte
2. Kreslíte, tvoríte a ničíte bez následkov
3. Do tvorby môžete zapojiť aj známych/ neznámych a kamarátov
4. Nemusíte všetky úlohy vnímať a plniť doslova
5. Vypustíte na povrch 'umeleckého ducha'
6. Dáte prechod svojim myšlienkam.
Kniha obsahuje viacero stránok, v ktorých sa máte vypísať zo svojich nálad. Máte napísať niečo keď ste naštvaní, spísať vnútorný monológ, negatívne komentáre a pod. Takisto sú tam strany pre pekné myšlienky a motto.

Anglická vs. Slovenská verzia

Ako som prehľadávala vody internetu narazila som na krásne, doslova umelecké diela, aké ľudia vďaka vlastnej predstavivosti a tvorivosti spravili. Zväčša to bolo vďaka tomu, že nebrali zadania doslova. Ak bola úlohou stranu odtrhnúť, či prežuť, tak namiesto toho niečo pekné nakreslili.

Porovnávala som aj úlohy, ktoré kniha obsahuje. Niektoré anglické slovíčka sa nadjú preložiť úplne doslova, alebo sa dajp vnímať viacerými spôsobmi. Napríklad anglická verzia obsahuje:  Do some rubbings with a pencil, a slovenská: Vytieňuj túto stranu ceruzkou. Ak by som si neprečítala anglickú verziu tak by som robila niečo iné, no chápem, pretože netuším ako lepšie by sa to dalo preložiť. Odkedy knihu vlastním bavím sa s ňou a teším sa ako bude vyzerať keď splním všetky úlohy. :)

Hodnotenie: *****

Recenzoval: Nikee
http://pareidolicgirl.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.