bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skL. Gardnerová - Milujem ťa viac

Kniha Milujem ťa viac patrí do série krimirománov na čele s detektívkou Bostonskej polície D.D. Warrenovou. Vo vydavateľstve Ikar vyšiel vlani od Lisy Gardnerovej román Chyť ma, ktorý však v rámci série nasleduje až po aktuálnej novinke.

Prehodené poradie jednotlivých dielov našťastie nijako nekazí zážitok z čítania, pretože D.D. Warrenová zakaždým rieši iný prípad a všetko podstatné ohľadom jej osobného života či iných postáv je primerane vysvetlené. A veruže sa bude mať čím zaoberať! Byť ženou v mužskom svete nie je ľahké a D.D. sa o tom presvedčí nielen na vlastnej koži. 

Spolu so svojím bývalým milencom Bobbym sa snažia rozmotať klbko lží a nejasných informácií ohľadom zabitia manžela policajnej hliadkarky. Zdá sa, že išlo z jej strany o obranu pri akte domáceho násilia, no kam zmizla ich šesťročná dcéra? Žeby bola Tessa Leoniová taká chladnokrvná a krutá, že by zabila muža i dcéru, aby mohla začať nový život? Alebo je všetko omnoho zložitejšie?

D.D. s Bobbym musia dôkladne spoznať rodinné zázemie Tessy Leoniovej, aby sa ubralo ich vyšetrovanie správnym smerom. Lenže kohokoľvek sa spýtajú, nikto si nevie predstaviť, že by Brian bil svoju ženu. Práve naopak, Tessu i jej dcérku Sophie mal úprimne rád. Tessin stav a neliečené zranenia z minulosti však hovoria jasnou rečou - niekto jej ich spôsobil a ona sa pri tom nebránila. D.D. je presvedčená, že policajtka im klame a že je zodpovedná nielen za smrť manžela, ale že sa zbavila aj malej dcéry. Popudzuje ju to o to viac, že ona sama nosí pod srdcom dieťa a musí sa s tým vyrovnať. D.D. tlačí na Tessu, aby im prezradila aspoň miesto, kam uložila Sophiino telo, apeluje na jej materinské city, no stále v nej vidí iba krutú a bezcitnú ženu. Až postupom času si uvedomuje, že Tessa má veľmi pádny dôvod zapierať a prekrúcať zjavné fakty, ako jej to vyhovuje. Zdá sa, že mladá žena má všetko vopred prefíkane premyslené a pripraví im nejedno nečakané prekvapenie. Čo ju motivuje a kto a prečo sa v skutočnosti za celým zločinom skrýva, zarazí každého zo zúčastnených... 

Lisa Gardnerová zvolila zaujímavú kompozíciu spojenú s vyrozprávaním deja. Ten sledujeme striedavo z pohľadu D.D. a Tessy. Trochu netypické je, že zatiaľ čo línia D.D. je rozprávaná v tretej osobe, pri Tesse ako "hlavnej podozrivej" autorka zvolila "ja - rozprávanie". Tento spôsob poskytuje Gardnerovej možnosť manévrovať a pohrávať sa s čitateľmi i s postavami samotnými. Kým D.D. vníma istú situáciu či udalosť na základe skúseností či dôkazov presvedčená o svojej pravde, Tessa sa zatiaľ teší, že vyšetrovateľov zmiatla a neohrozene postupuje ďalej v boji proti nepriateľom, odhodlaná na všetko, len aby získala naspäť osobu, ktorú najviac miluje... Nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá, a práve prekvapenia a zvraty sú najväčšou devízou románu Milujem ťa viac, ktorý len tak ľahko neodložíte. 

Recenzoval: Marek Zákopčan
http://www.marekzakopcan.skPridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.