bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽiadni mafiáni mi nebudú diktovať, čo mám robiť!

Práve vyšiel 2.diel mafiánskeho krimi, ktorý sa ešte viac sústredí na vraždu...ale prirodzene s veľkou dávkou nadhľadu, čierneho humoru, sarkazmu a mindfulness.
Moje vražedné vnútorné dieťa.

Björn Diemel si polepšil a za všetko vďačí kurzu sústredenosti. Niekdajší „diablov“ advokát má konečne viac času na dcéru a aj jeho hádky s manželkou prebiehajú akosi láskavejšie. Nečudo, keď sa človek stane vodcom nie jedného, ale hneď dvoch mafiánskych klanov, predpokladá sa, že má istý nadhľad. Hoci z prchkého Dragana neostalo veľa na spomínanie a ani s druhým uväzneným bosom to nevyzerá ružovo, Björn stále nie je spokojný. Prečo si nedokáže užívať nadobudnutú slobodu a moc? Nervy má neustále na prasknutie a k tomu to ustavičné vraždenie...

Mafiánsky chlebíček je tvrdý ako päsť s boxerom a aby sa Björn stotožnil s novou profesiou, potrebuje pomoc. Jeho mentálny kouč Joshka Breitner vie ako na to. Vďaka príručke Vnútorné vymodlené dieťa Björn zisťuje, že všetky jeho súčasné problémy pramenia v detstve. A že ak chce prijať samého seba, musí najskôr prijať potreby svojho vnútorného dieťaťa. Má však na to dosť odvahy?

„Pri rovnakej genetickej výbave ako Sústreď sa na vraždu má aj táto druhá kniha svoju vlastnú povahu,“ vysvetľuje nemecký autor Karsten Dusse. „Prianie využiť po všímavosti ako celkom vážne mienené východisko humornej knihy ďalšiu holistickú tému bolo otcom nápadu zaoberať sa otázkou vnútorného dieťaťa. Teória o „vnútornom dieťati“ predstavuje model. Tento model považujem za úplne legitímny postup. Ak to mám vyjadriť slovami Björna Diemela: Je to dobrá metóda na hľadanie dôvodov problémov...“

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Alfréd Swan:

Moje vražedné vnútorné dieťa je opäť veľmi mnohovrstevná kniha a vyniká najmä jedinečný spôsob, akým je napísaná. Ľahký a príjemný štýl, humorný, zaujímavý príbeh. Áno, miestami pritiahnutý za vlasy, menej reálny, ale stále pobaví...a prečo nie?
Život musíme brať aj z nadhľadu, s úsmevom a prižmúrením očí.

Výborne je doň zakomponovaná všímavosť a teória vnútorného dieťaťa, čo dáva impulzy na premýšľanie aj u samotného čitateľa: možno sa vrátite aj vy do detstva, budete pátrať, zamyslíte sa nad niektorými vašimi reakciami, ktoré mohlo spôsobiť to vaše vnútorné dieťa.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.