bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZápisky rebela z piatej triedy

Šiltovka, tričko s dobrým dizajnom a rifle. To je jeho štýl! Úplne inak sa baví s chalanmi, ale pri krásnych babách si dáva pozor. Je presvedčený, že jeho rodičia sú mimozemšťania, a nikto z jeho spolužiakov nechápe, ako môžu doma fungovať bez telky.  Decká...a milí rodičia, sú tu zápisky rebela z piatej triedy, ktoré vás budú baviť a rozosmievať.

http://data.bux.sk/book/020/300/0203009/medium-zivot_adama_zapisky_rebela_z_piatej_triedy.jpgÁno, Odvážny Bojko má silnú konkurenciu!
Na scénu prichádza desaťročný Adam, ktorý chce zmeniť celý svet, no rozhodne nemieni meniť seba. Veselé príbehy triedneho zabávača potešia nielen rebelujúcich pubertiakov, ale aj zúfalých dospelákov.
Je tu novinka Život Adama.

Jej autorom je muzikant zo známej skupiny Polemic Peter Opet. Diplom z vysokej školy zavesil na klinec v kumbále upratovačiek vedľa auly vo fakulte. Sám seba považuje za muzikanta, speváka, autora hudby a textov.
Štart spisovateľskej dráhy života mu priniesol prvorodený syn Adam, hlavný hrdina tejto knihy a bezodná studnica inšpirácie pre ďalšie dielo.

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

Adam je rebel

Adama najviac štve, ako sa s ním bavia dospeláci. Naozaj si myslia, že desaťročný človek je vhodný akurát tak na plnenie pokynov a príkazov rodičov a učiteľov? To teda rozhodne nie! Adam je rebel a pri každej príležitosti to vykrikuje, aby všetci vedeli, s kým sa bavia. Odmieta povinnosti a mieni žiť tak, ako sa mu práve zachce! Iba žeby mu to mama zakázala…

Adam chodí do podobnej školy ako ty, učí sa rovnaké predmety ako ty, zlostia ho otravné učky a dokonale chápe tvoje nezhody s rodičmi, ktorí nič, ale OZAJ NIČ nechápu. Nečudo, že ti občas prasknú nervy.

Život Adama je super vtipná knižka, v ktorej nájdete mnoho veselých príbehov a Adamových zážitkov.  Chcel by som voňať ako Katty Perry, Točí ma telka, Dospelácke reči, Toto je pravda o Ježiškovi či mnohé ďalšie.

Objednajte si novinku Život Adama.
Kupit bux.sk

zivot adama

Autor knihy Užite si toto skvelé dobrodružstvo a prečítajte si úryvok z knihy Život Adama:

Som do nej! 

Som do nej! Páčia sa mi viaceré baby, minulý rok som bol aj do jednej siedmačky. No takto dlho som ešte žiadnu nemiloval.
Má krásne dlhé vlasy, úsmev ako princezná a nie úplne štíhlu postavu. Ja však tiež nie som športovo stavaný.
Má to však zádrhel. Ja som do nej, ona to vie, ale je do iného. Lenže do neho je polovica dievčat z triedy. Môj súper v láske je futbalista a má niečo, čo mne chýba: tehličky na  bruchu.
Ja som futbal skúšal, keď som bol prvák. Pár tréningov mám za sebou, no keď mi tréner desiaty raz povedal, že špicom sa do lopty nekope, tento šport ma prestal baviť. Keď som kopal do lopty, ako chcel on, bokom nohy, nefungovalo to. Len asi jedna z desiatich nahrávok sa dostala ku spoluhráčovi. Vrchol som zažil, keď som kopol víťaznú jedenástku v krátkom zápase na konci tréningu. Vyhrali sme mojou zásluhou o jeden gól. Viete, ako som skóroval? Poriadnym špicákom! Chcel som dokázať trénerovi, ako hlboko sa mýli. Lenže tréner si to nevšimol, lebo akurát s niekým telefonoval.
Tehličky! Dnes ma to doma naštvalo. Poprosil som mamu, nech mi asistuje, keď budem robiť brušáky. Je neuveriteľné, ako na tých športovcov baby berú, aj keď chodia len na základku.
Spolužiaci s tehličkami majú veľkú výhodu!
Nevadí. Dnes som sa rozhodol. Musím zhodiť faldík z brucha. Začnem doma posilňovať. Mám to v povahe, ak niečo chcem, musí to byť hneď. Ľahol som si na zem a poprosil mamu, nech mi asistuje. Lenže mamina ma najprv poslal prezliecť rifle. Jej vadia také veci, že nechápem. Rifle nosím všade. Keď raz už športujem, nech pri tom aspoň dobre vyzerám. Šiltovka, tričko s dobrým dizajnom a rifle. To je môj štýl. Mamu to však nezaujíma. Keď som chcel jej pomoc, musel som poslúchnuť.  Dal som si tepláky, vytiahol podložku a pustil som sa do toho. Fúha, žiadna sranda tieto brušáky. Mama mi chytila nohy, horko-ťažko som ich dal desať. A kliky? Ani jeden. 
Inak ten spolužiak, ktorému neviem prísť na meno, je úplný magor. Vie o tom, že sa mojej kráske páči a využíva to. Tvári sa ako majster sveta, vie, že na neho tie baby letia. Vrchol bol, keď mojej láske poslal lístoček s úplne sprostým návrhom.zivot adama
Ja síce tiež hocikomu hocičo poviem, ale pri krásnych babách si dávam pozor. S chalanmi sa bavíme úplne inak, aj keď sa to učiteľom a rodičom vôbec, ale vôbec nepáči. To je mi však úplne jedno. Tak jedno ako bodka na konci vety, alebo ako sa povie ďakujem po nemecky. Rodičia sú aj tak moc starí na to, aby rozumeli našim vzorom z youtube.
Všimol som si, ako vážne dospeláci berú to, čo hovoríme. Medzi kamošmi je to iné. Tam nikto nič nerieši. Keď treba urobiť na niekoho dojem, nadávky musia ísť bokom. V škole aj v spoločnosti tiež nikoho s prehliadkou sprostých slov nepoteším. Teoreticky to všetko perfektne ovládam. Mám len jednu drobnú chybičku. Som trochu prchký. No a keď vybuchnem, občas sa mi na nevhodnom mieste do úst akosi samo vloží nevhodné slovo.

Aneta Korenčíková a mib, 17.9.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.