bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk8.prípad detektívky Kim Stonovej – Elitný klub

Tajomstvá, klamstvá, intrigy a tajný spolok na súkromnej škole. Krátke dynamické kapitoly, výborne premyslená zápletka, perfektne vykreslené postavy...to je ôsmy diel detektívnej série Angely Marsonsovej – Elitný klub.

Keď tínedžerka Sadie Wintersová zoskočí zo školskej strechy, vyhlásia jej smrť za nešťastnú samovraždu problémového dievčaťa. Potom však v tej istej škole nájdu telo mladého chlapca a detektívke Kim Stonovej je hneď jasné, že ani jedno z úmrtí nebolo len tragickou nehodou. Spolu s tímom začne rozpletať temnú pavučinu tajomstiev. Jedna z učiteliek možno má kľúč k pravde, ale vo chvíli, ked’ sa chystá prelomiť mlčanie, príde o život.

Prestávala vidieť na ľavé oko a hrôza v nej rástla.
Päste a chodidlá rozdávali ďalšie rany, od mučivého utrpenia mala telo ako v ohni. Všetok zmätok vyprchal a ostali len zdesenie a bolesť.
Agónia v bruchu bola odrazu ako tisíce nožov, ktoré ju bodali a sekali jej orgány, vyrazila jej dych. Zvrieskla na plné hrdlo. Na ľavé oko už nevidela vôbec a temnota sa blížila aj k pravému.
„P-prosím…“ žobronila a zúfalo sa držala posledných zvyškov svetla.
Po ďalšej rane do hlavy však svet nadobro zmizol.

Ohrozené sú ďalšie deti, preto Kim musí zvážiť aj na pohľad nepredstaviteľnú možnosť. Čo ak má vraždy na svedomí iný žiak? Analyzovanie spôsobu myslenia detí, ktoré zabíjajú, ju privedie späť k protivníčke z minulosti, psychiatričke a sociopatke Alex Thornovej. Tá si kedysi dala za cieľ Kim zničiť.

Pri pátraní po vrahovi objaví Kim súvislosť medzi nedávnymi vraždami a prijímacím rituálom do školského spolku spred niekoľkých desaťročí. Záchrana nevinných životov má však svoju cenu – a tú najvyššiu možno zaplatí aj niekto z Kiminých najbližších.

Je neuveriteľné, ako dokáže Angela Marsonsová prekvapovať, miestami šokovať a aj v ôsmej knihe vás zaujme. Jej Elitný klub je rovnako dobrý ako predošlé knihy a vo svete, aj na Slovensku či v Česku si získava čoraz viac fanúšikov.
Okrem zápletky vás bavia najmä postavy, v prvom rade dvojica Kim Stonová a Bryant. Ich kolegovia Stacey a Dawson. Či šéf forenzných technikov Keats.

Už bolo napísaných veľa príbehov o elitných školách, šikanovaní, tajných spolkoch...no Marsonsová to opäť uchopila inak a rozhodne sa nenudíte. O to viac šokuje záver, kde Kim príde o jednu z blízkych osôb. Finále knihy je absolútne dramatické, prichádza nečakaný zvrat a keď dočítate, pravdepodobne zostanete sedieť s otvorenými ústami. Možno aj so slzou v oku, pretože ten záver vás dostane.

Angela Marsonsová je britská autorka. Narodila sa v priemyselnej oblasti Black Country v strednom Anglicku. Literárnu dráhu začala písaním poviedok a účasťou na rôznych súťažiach. Vo vlastnom náklade vydala dva spoločenské romány (My Name Is, The Middle Child), potom sa začala venovať kriminálnemu žánru.

Trilery s ústrednou postavou detektívky Kim Stonovej Tichý výkrik (2016), Diabolské hry (2017), Zmiznuté dievčatá (2017), Hra na smrť (2017), Krvavé stopy (2018), Mŕtve duše (2019) a Polámané kosti (2020) zaznamenali vo svete fenomenálny úspech. Predalo sa z nich vyše milióna výtlačkov. Angela je jednou z najčítanejších autoriek kriminálnych románov súčasnosti a jej knihy sa dlhodobo držia na popredných priečkach medzinárodných rebríčkov bestsellerov.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.