bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSvedkyňa ohňa vám nedá vydýchnuť. Pripravte sa na to!

Konečne je tu tretia kniha autorského dua Lars Kepler. Opäť sa stretneme s charizmatickým detektívom Joonom Linnom a podľa čitateľov i kritiky je každá ďalšia kniha ešte lepšia. Dokazujú to aj ohlasy: Svedkyňa ohňa vyšla už v pätnástich krajinách a stala sa medzinárodnou senzáciou.

Svedkyňa ohňaAutorské duo Lars Kepler má totiž úžasný zmysel pre udržiavanie stáleho napätia, takže počas 360 strán si ani nevydýchnete. K vražde dôjde hneď na začiatku bez zbytočného naťahovania a potom si už vychutnávate lavínový spád, nečakané zvraty a prekvapenia na každej strane.

Zavraždená tínedžerka
Brigittagården je súkromný ústav pre problémové dievčatá v puberte, ktoré sú nezvládnuteľné a agresívne voči okoliu. Jedného dňa tam nájdu zavraždenú chovankyňu, ďalšia utiekla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom.
Vyzerá to na jasný prípad, no detektív Joona Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Na prípade mu niečo nesedí a preto pátra ďalej, hoci mu jasne prikážu, aby dal od vyšetrovania ruky preč.

Svedkyňa ohňaZavraždenú našli v izbe, z ktorej sa akoby stratil čerstvý vzduch. Krv stekala na podlahu a zastriekala pevne pripevnený nábytok aj vyblednuté biblické motívy na stenách. Ofŕkala takisto strop a vystrekla až k záchodu bez dverí. Na posteli ležalo mladé dievča, tínedžerka.  Bolo uložené na chrbte a tvár si zakrývalo rukami. Oblečené malo iba biele bavlnené nohavičky. Dievča malo skrytú tvár. Akoby sa bálo... akoby nechcelo pozrieť na páchateľa...

Joona LinnaRozhovory s mŕtvymi
Do prípadu sa navyše zamieša Flora, ktorá o sebe tvrdí, že je médium a rozpráva sa s mŕtvymi. Údajne sa jej podarilo spojiť s duchom zavraždeného dievčaťa...a vraj vražednou zbraňou nie je kladivo, ale kameň.
Zavolá na políciu, no tá ju nemieni počúvať. Jedine Joonovi na tom čosi nesedí a zaujme ho jeden detail...
Jeho pátranie zrazu prebudí ničivé sily, ktoré sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú ho do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti.

Nezabudnite dýchať!
Svedkyňa ohňa
ponúka naháňačku za vrahom, ktorá je plná nečakaných zvratov a každá nová odpoveď vedie k ďalším záhadám. Chvíľami budete nespokojne hundrať, keď budete musieť v tom najlepšom odložiť knihu, aby ste si odskočili na záchod alebo aspoň pozdravili partnera, ktorého ste od začiatku čítania prestali akosi vnímať:)Severské krimi

Kliknite si na Severskékrimi.sk
Ak milujete podobné severské detektívky, Larssona, Nesba, Mankella, Theorina a iných – kliknite si na www.severskekrimi.sk. Nájdete tam všetko o tomto literárnom fenoméne. Knihy, ktoré vyšli a chystajú sa na vydanie. Zaujímavosti, pikošky, recenzie a rebríčky.

Mrazivé príbehy z drsného severu na www.severskekrimi.sk.  

Milan Buno

Lars Kepler

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(8. augusta 2013 v 9:30)
teším sa...