bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skStrach múdreho muža

Keď pred rokmi vydal Patrick Rothfuss Meno vetra, kniha sa okamžite stala jednou z najúspešnejších fantasy za posledné obdobie. Amazon o ňom napísal, že fanúšikovia Harryho Pottera majú konečne ďalšiu ohromujúcu sériu o chlapcovi-sirote, z ktorého sa stala legenda.  Autor svetových bestsellerov Orson Scott Card dodal: „Ani jedno slovo tejto úžasnej knihy nie je zbytočné!“ Meno vetra sa stalo jedným z najlepšie prijatých fantasy románov súčasnosti a konečne vychádza jeho pokračovanie.

Strach mŕtvaho mužaStrach múdreho muža je druhý diel Kroniky kráľovraha a opäť je to príbeh z iného sveta. Legenda o hrdinovi, o odhaľovaní pravdy, skúmaní skrytých vecí. Hlavným hrdinom je charizmatický Kvothe, ktorý v prvej knihe diktoval Kronikárovi svoj príbeh: o detstve v spoločnosti kočovných umelcov, hrozivej smrti rodičov, o živote siroty v drsnom meste Tarbeanu, ktoré je prešpikované zločinom.

KvotheStrach múdreho muža popisuje ďalší semester Kvotheho na Univerzite, kde sa vyučujú magické umenia. Po nevydarenom pokuse o záchranu prsteňa z rúk zlodeja a úhlavného nepriateľa Ambrosea zápasí Kvothe doslova o holý život. K tomu sa pridáva obvinenie na súde. Kým utíchne rozruch, rozhodne sa na niekoľko mesiacov opustiť univerzitu. Vydáva sa do vzdialeného Severenu, kde vstupuje do služieb bohatého a vplyvného maera Alverona a okrem iného dostáva za úlohu zlikvidovať banditov rabujúcich na kráľovských cestách. Výprava sa však nečakane zvrtne...

Patrick Rothfuss pracoval na projekte Kronika kráľovraha dlhých sedem rokov. Príbeh vás strhne ako rozbúrená rieka, ktorá sľubuje neskutočné zážitky a dobrodružstvá. Vychutnáte si autorov rodený dar rozprávača a rýchlo zistíte, že Strach múdreho muža je jedna z tých kníh, ktoré chcete čítať ďalej a čo najskôr sa dozvedieť, ako to všetko dopadlo.

Patrick Rothfuss

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.