bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPlánuje spáchať desivú masovú vraždu!

Takúto knihu ste už dlho nečítali. A aj keď budete čakať, že to bude „pecka“, napokon vás prekvapí a zaskočí svojou silou.

Majstrovská kombinácia špionážneho a kriminálneho trileru na pozadí sugestívneho príbehu dvoch mužov, ktorí stoja na opačnom konci dobra a zla. Nechajte sa zlákať a neoľutujete!

Novinku Ja, Pútnik označil The Guardian za „jediný triler, ktorý si tento rok musíte prečítať!“
Knihu okamžite preložili do vyše 20 krajín a chystá sa filmová adaptácia. Prečo je táto kniha taká vychvaľovaná?

Pozrite si slovenský TRAILER:

Pútnik je krycie meno muža, ktorý vlastne neexistuje. V detstve si ho adoptovali bohatí manželia, vyštudoval a potom obetavo pracoval pre najtajnejšiu špionážnu jednotku americkej tajnej služby.
Po septembri 2001 sa však Amerika zmenila a zmenili sa aj jej tajné služby. Pútnik odchádza do dôchodku, dostáva novú identitu a túži po pokojnom, obyčajnom živote. Pod cudzím menom napíše vynikajúcu knihu o kriminalistických metódach vyšetrovania zločinov, aby svojim nástupcom pomohol bohatými skúsenosťami z vlastnej praxe.

Kniha sa mu však vráti ako bumerang. Pomocou nej ho vypátra newyorský detektív Ben Bradley, a tak sa Pútnik chtiac-nechtiac ocitne v izbe pokútneho newyorského hotela, kde sa vo vani s kyselinou našlo zohavené ženské telo zbavené tváre aj zubov, ale ani jediný odtlačok prstov. Kniha je učebnicou, návodom na spáchanie dokonalej vraždy – a jej autorom je Pútnik.

To, čo spočiatku vyzerá ako nezvyčajne náročné vyšetrovanie vraždy, čoskoro nadobudne závratné rozmery a začnú sa preteky s časom na záchranu Ameriky pred jej zničením. Pútnik je opäť v hre, musí absolvovať dlhú púť cez Mekku, opustené zrúcaniny na tureckom pobreží, nacistický tábor smrti v Alsasku až po divoký Hindúkuš, aby našiel záhadného muža, ktorý si v mene svojho Boha zaumienil spáchať desivú masovú vraždu.

Objednajte si nový triler Ja, Pútnik.
Kupit bux.sk

Ja pútnik

„Veľký dychberúci a každú sekundu napínavý príbeh.“
The New York Times

Terry Hayes je vynikajúci rozprávač. Detailne popisuje zákulisie špionážnych služieb a vysokej politiky. Využíva skúsenosti investigatívneho novinára a zahraničného spravodajcu. Niet divu, že jeho knihu Ja, Pútnik prečítate jedných dychom, pretože sa nebudete môcť od nej odtrhnúť.

„Kedysi som písal o afére Watergate, o ropnom embargu, takže som vždy musel byť v obraze,“ vysvetľuje Terry Hayes. „A keď ste navyše sčítaní, poskytne vám to oveľa hlbšie porozumenie, ako fungujú veci na najvyššej politickej úrovni. Viete, čo nám hrozí...“

terry hayesTerry Hayes je bývalý novinár a scenárista. Ako producent sa podieľal na vzniku významného rozhlasového programu o súčasných udalostiach a neskôr napísal s Georgeom Millerom scenár k filmu Šialený Max 2: Bojovník ciest.
Okrem toho bol spoluproducentom a scenáristom filmu Úplné bezvetrie, ktorý odštartoval celosvetovú filmovú kariéru Nicole Kidmanovej, či minisérie Bangkok Hilton, za ktorý bol nominovaný na cenu Emmy.
V Los Angeles písal scenáre k veľkofilmom ako Odplata s Melom Gibsonom alebo Z pekla s Johnnym Deppom v hlavnej úlohe. 
Celkovo získal viac ako dvadsať filmových a televíznych ocenení.

Jeho prvý román Ja, Pútnik sa doteraz preložil do viac ako dvadsiatich jazykov vrátane nórčiny či hebrejčiny. Práva na filmovú adaptáciu zakúpila spoločnosť MGM a scenár k filmu by mal napísať sám Terry Hayes.

Začítajte sa do novinky Ja, Pútnik.

Milan Buno, 12.5.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(12. mája 2015 v 17:33)
Tak na túto knihu sa teda veľmi teším a čo najskôr sa posnažím ju získať a možno mám dáte možnosť si o ňu zasúťažiť???Knihám tohoto žánru som dlho nevedela prísť na chuť,ako väčšina žien dsom uprednosťňovala ženské rományale časom sa aj môj výber kníh začal meniť a to aj vďaka tomu,že čitateľ má dnes rozsiahle možnosti výberu,na scéne sa objavujú stále noví autori a to nás teší..Rada si knihu prečítam a ďakujem Vám za to,ako nám novinky približujete a lákate nás čítať viac a viac..