bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skOna hľadá cestu k nemu, on k bývalej

Nevera, rozvod, odcudzenie a skrývaná nevraživosť medzi partnermi – to nikdy nie je ľahká situácia. A najmä pre deti, ktoré sa často snažíme ochrániť, no tie všetko vycítia. Vidia to, ukladá sa to do nich a potom sa to dostáva von v nečakaných chvíľach. O to viac, ak sa stanú rukojemníkmi pokašľaného vzťahu...

http://data.bux.sk/book/020/292/0202927/medium-ked_laska_zabija.jpgLáska občas môže zabíjať. Najmä ak sa nám vymkne spod kontroly. Dobre to vedia hrdinovia novej knihy obľúbenej slovenskej autorky Adriany Macháčovej Keď láska zabíja.
Každý z jej hrdinov má svoju pravdu, ale v rozhodujúcich chvíľach sa všetci dopustia chyby. A o to viac to bolí, pretože do vzťahov dospelých vstupujú deti.

Objednajte si novinku Keď láska zabíja.
Kupit bux.sk

Denisa a Ivan boli šťastný pár. Mali deti, manželstvo im klapalo a nič nenasvedčovalo, že by sa to malo zmeniť. Až jedného dňa Denisa odhalí manželovu neveru.
Nevie si rady. Netuší, ako situáciu vyriešiť a tak vyzve manžela, aby sa na čas niekde odsťahoval. Verí, že odlúčenie im pomôže a obaja si premyslia, čo ďalej.
Všetko je ale inak...

zamilovanci

Denisa sklamaná zistí, že Ivan si našiel útočisko u milenky. Aj napriek tomu, že majú dvoch synov, nekompromisne vymení zámku na byte a požiada o rozvod.

„Niektoré veci musíš pustiť z hlavy, inak ťa zničia.“

A Simona, tá milenka, je šťastná. Veď Ivan kvôli nej opustil rodinu a presťahoval sa do jej malého bytu na sídlisku. Od základov zmenil svoj ustálený život a po rozvode sa so Simonou oženil. V podstate z trucu, lebo bol ohrdnutý a to mužské ego nie vždy znesie.

laskaLenže čaro tajnej lásky raz-dva spľaslo a opojenie mladou ženou vyprchalo. Ivan čoraz častejšie vyhľadáva bývalú manželku a stáva sa z neho pozorný otec.

Zo dňa na deň sa zmenil. Z večera do rána sa z neho stal ukážkový otec. Denne deťom telefonoval a posielali si esemesky. Nakupoval im prehnane drahé darčeky, keď mohol, vyzdvihol ich zo školy a víkendy trávil výlučne s nimi.

Každý víkend strávi s nimi, kým Simona vyzerá z okna ako nahnevaná piraňa z akvária a čaká, kedy sa vráti domov. Simona cíti, že Ivana nikdy nevykorení zo starého života a rovnako si nikdy neprivykne na myšlienku, že vždy bude druhá. Bojí sa, že Ivana stratí a raz sa vráti k Denise.

Hrá druhé husle a na vlastnej koži prežíva rovnaké trápenie ako kedysi Denisa, keď súperila s ňou – manželovou milenkou. Ivan rodinu v skutočnosti nikdy neopustil.

Rozhodne sa preto svoj vzťah brániť. Jej jedinou nádejou je získať si Ivanove deti. Pochopila, že ak neuspeje, doživotne bude hrať druhé husle a na vlastnej koži prežívať rovnaké trápenie ako kedysi Denisa, keď súperila s ňou – manželovou milenkou. Do osudovej hry však nečakane vstúpi ďalšia žena...

machacova „V románe Keď láska zabíja rozpitvávam práve takéto pozošívané vzťahy,“ približuje Adriana Macháčová. „Sú to predovšetkým deti, koho sa najviac dotýkajú nezvládnuté partnerstvá ich rodičov. Ako dieťa som si tým sama prešla a v mnohých ohľadoch to nebolo jednoduché. Mnoho z toho som sa snažila zakomponovať do príbehu plného lásky, ale aj bolesti.“

Začítajte sa do novinky Keď láska zabíja:

Simona sa potichu vkradla do izby a zastala za Ivanovým chrbtom. Sedel v kresle, nehybný, pokojný, a v ruke zvieral ovládač od televízora. Na hádku, ktorá sa medzi nimi strhla len pred desiatimi minútami, akoby už zabudol. Sústredene hľadel na obrazovku. Jeho vyholená hlava sa v modrastom svetle leskla.  
Neverila, že raz oľutuje, že si s ním začala, a predsa sa to občas stane. Ulakomila sa na muža z druhej ruky. Zaplietla sa s neodolateľným donchuanom a dnes sa prebúdza vedľa gašparka, čo hopká okolo svojej bývalej ženy.
Vždy sa chcela vydať, mať niekoho, o koho by sa starala, kto by jej pomohol zabudnúť na neutešené detstvo, strávené z veľkej časti v detskom domove a krátko v pestúnskych rodinách. Napriek tomu, že bola pekná a so svetlou kožou, nik si ju neosvojil. Nikto ju nemiloval a ona sa k nikomu nepripútala. Spojenie životné istoty jej vôbec nič nehovorí. Jediné, na čo si z detstva pamätá, sú strach, nepokoj, úzkosť, frustrácia a napätie. Nenaučila sa ráno vykročiť pravou nohou, nevie prekonávať problémy, veď detské domovy sú v drvivej väčšine generátorom ľudských zlyhaní.
   Simona pozrela na Ivanov chrbát a ovládol ju hnev. Potlačila nutkanie natiahnuť sa a z celej sily ho udrieť. Keby poznala Ivanove myšlienky, možno by sa zbavila podozrievavosti a žiarlivosti, čo do nej každý zatínajú ostré pazúry.
   Vystrela ruku a naklonila sa. Už-už ho mala na dosah. Stačilo by zahnať sa a... Zhrozene o krok ustúpila. Zbláznila si sa? napomenula sa v duchu. Čo to robíš? Už nie si v detskom domove, už si veľká, deti ti neubližujú, nemusíš byť v strehu, v jednom kuse sa brániť ako kedysi! Už do teba nikto nezapára, neponižujú ťa, nevydierajú len preto, že si krajšia a šikovnejšia! Tak prečo mám sklon správať sa, akoby som tam stále bola? Alebo iba kopírujem svoju matku? Som taká istá? Neschopná žiť v manželstve, neschopná vychovávať deti, pretože som to nemala od koho odpozorovať?
   Simona pokrútila hlavou. Nevedela sa zorientovať sama v sebe. Vyrástla z nej neistá, nedôverčivá a agresívna hysterka. A to iba preto, že ju mama nechytila za ruku a nepreviedla svetom. Nik sa jej nezastal, neupokojil ju a nedodal jej pocit bezpečia. Je sama. Sama ako prst.
   Dlho ani nevedela, ako na chlapov urobiť ten správny dojem, a hneď na prvom rande všetko pokašľala. Cítila sa hlúpo a nemožne. Sebavedomie jej nedvihli ani pekné šaty a nový účes. Čo ako sa snažila, nepripomínala dievča z dobrej rodiny. Dieťa úspešných rodičov, milujúcej matky a starostlivého otca. Mala pocit, že každý v nej rozpoznal čiernu ovcu.
   Sedliakovi trčí slama z čižiem a deti z detských domovov nemajú šancu. Keby existovala súťaž o najväčší počet spackaných stretnutí, bola by horúcou favoritkou a možno aj víťazkou.
   Všetky jej vzťahy skrachovali, skôr než sa stihli rozvinúť. Zničili ich malicherné škriepky. A teraz sa rúca jej krátke manželstvo. Žeby vyhľadávala iba nesprávnych partnerov? Jednému prekážalo, že nevie variť, druhému, že nedbá na sterilný poriadok. Akoby len to bolo v živote dôležité! Vie, čo má, aj kde to nájde, tak načo sa znervózňovať prehnanou poriadkumilovnosťou? Tretí jej zas vyčítal zlý vkus a jeden dokonca, že má príliš bujné vnady. Taká hlúposť, dotkla sa svojich pekne tvarovaných štvoriek. Ešteže sa naučila využívať aspoň tieto zbrane.
   Život k nej nebol taký milosrdný ako k iným ľuďom. I keď, musí uznať, trochu šťastia sa na ňu nalepilo. Našla si prácu, mala z čoho splácať úbohý jednoizbový byt, kým sa konečne nevydala. Čakala, že sa veľa zmení, ale nič z toho, čo si vysnívala, nič z toho, čo jej Ivan sľúbil, sa zatiaľ nesplnilo.
   Jej jediná priateľka Lenka, teda bývalá najlepšia kamarátka a tiež bývalá kolegyňa, ju varovala, že robí chybu. Zasievala do nej pochybnosti, vraj jej vzťah s Ivanom nemôže fungovať, nech mu dá radšej pokoj. Má sa kontrolovať a neskúmať ho lačným pohľadom. Ivan má dvoch synov a tí budú vždy na prvom mieste. Trojlístok šťastie neprináša.
   Simona jej oponovala, že láska k deťom sa s láskou k žene nemôže porovnávať. Bola presvedčená, že raz bude preňho znamenať viac než synovia. Mýlila sa.
   Jedného dňa, keď sa s Lenkou vybrali počas poludňajšej prestávky na obed, zdôverila sa priateľke, že medzi ňou a zástupcom šéfa konečne preskočila iskra. Včera sa v kancelárii po pracovnej dobe tajne pomilovali. Rýchlo, neviazane a nádherne...

„Z ničoho nič sa dotkol môjho lakťa a jemne ma pohladil. Bolo to elektrizujúce. Normálne som cítila, ako mi vlhnú nohavičky.“ Simona zasnene privrela viečka.
   „Dúfam, že si odolala?“ opýtala sa Lenka napäto.
   „Zbláznila si sa? To sa nedalo. Je taký chrumkavý, priam na zjedenie,“ nadchýnala sa.
   „Tak čo si teda urobila?“
   „Poznáš ma,“ Simona veľavravne zažmurkala. „Nevydržala som, zavlnila som sa tak, aby som sa dotkla jeho boka,“ zasmiala sa a pri chôdzi pokrútila zadkom, aby Lenke predviedla to zvodné vlnenie. „Vtom ma chytil za pás a pritiahol k sebe. Za sekundu sme ležali na zemi. Vyhrnul mi sukňu, odtiahol klin nohavičiek a vnikol do mňa. Poviem ti, videla som všetkých svätých,“ zagúľala očami. „Taký orgazmus som už dávno nezažila.“
   Lenka znechutene stisla pery.
   „Musel mi dlaňou zakryť ústa, aby som nevrieskala,“ pokračovala Simona veselo, nevšímajúc si Lenkino pohoršenie. „Potom ma zatiahol pod stôl a tam som ho ústami dokončila,“ pridusene sa rozchichotala. „Predstav si ten škandál, keby nás niekto prichytil. Napríklad jeho asistentka, asi by ju porazilo. Otvorí dvere a ja s jeho vtákom v ústach!“ smiala sa.
   „To nemyslíš vážne?“ opýtala sa Lenka zhrozene.
   „Chápeš? Páčim sa mu. Je zo mňa hotový. Toľko toho v ňom bolo,“ šepla jej do ucha, „bol nadržaný ako býk.“
   „Netrápi ťa, že rozbíjaš rodinu?“ oborila sa na ňu Lenka.
   „Fungujúca rodina sa nedá rozbiť! Keby bol v manželstve spokojný, nezaplietol by sa s inou,“ Simona mykla ľahostajne plecom, ale úsmev na perách jej zmrzol.
   „Si si istá, že je to tak?“
   „Haló, haló! Prečo mi kladieš také otázky?“ Simona prekvapene hľadela do Lenkiných zelených očí žiariacich hnevom.
   „Ja len, že sama si ešte nedávno také ženy nazývala kurvami,“ podotkla odmerane.
   „Chceš mi tým povedať, že aj ja som kurva? No tak, dopovedz, čo máš na jazyku!“ vzbĺkla Simona.
   „Nemá to význam!“ mávla Lenka rukou.
   „Máš dojem, že si mám sypať popol na hlavu? Ja?“ rozhorčene sa pichla prstom medzi prsia. „No tak ma pretiahol, čo je na tom? Neodchádza hneď od ženy a ani svet sa preto nezrúti!“
   „Mala by si o tom, čo stváraš, aspoň porozmýšľať.“
   „Závidíš mi, že si si sama doteraz nikoho poriadneho nenašla! Nemá ťa kto prekotiť, preto si taká zatrpknutá!“
   Lenka pokrútila hlavou: „Nie, nezávidím!“
   „Tak potom  – o čo ti ide?“
   „Ženy, ktoré kradnú v cudzom hniezde, sú horšie ako straky.“
   „Ó, aká múdrosť!“ Simona sa ironicky zasmiala.
   „Mala by si vedieť, že som vyrástla bez otca. Pre inú opustil moju matku, keď som mala sedem. Mama sa z toho nikdy nespamätala. Nevedela si nájsť nového muža, z roka na rok chorľavela, až napokon umrela.“
   „Čo mi tým chceš povedať? Porovnávaš ma so ženou, ktorá ťa pripravila o otca?“
   „Pripravila ma o matku,“ opravila ju Lenka skleslo.
   „No a čo? Ja nemám ani matku, ani otca a som tu! Nebuď taká jemnocitná. Mám právo byť konečne šťastná!“
   „Máš, Simi, ale nie na úkor iného. Karma ťa dobehne a život ti to krok za krokom spočíta.“
   „Odkedy si práve ty taká puritánka? Nikdy si takéto veci neriešila! O tom, že si z rozvedenej rodiny, počujem po prvý raz.“
   „Nikdy si sa nepýtala,“ pohodila Lenka hlavou. „Zaujímajú ťa iné veci. O vážnych témach sa s tebou nedá hovoriť. To nie sú módne vychytávky, neoverené klebety alebo záťahy s chlapmi.“
   „Ale ani hlúpe kuchárske recepty, naivné romantické knihy a slepačie reči o deťoch a psoch!“ vrátila jej zlostne, narážajúc tak na témy, o ktorých Lenka často hovorí.
   „Si trápna, Simona. Ak to pochopíš, zastav sa u mňa v kancelárii na kávu. Chuť na obed ma už prešla,“ povedala Lenka chladne, zvrtla sa a zamierila späť k bizniscentru.
   „To sa načakáš!“ precedila Simona pomedzi zuby a urazene sa odvrátila. V duchu hromžila, že sa jej zverila so svojím tajomstvom a dušovala sa, že s Lenkou nikdy viac neprehovorí.
   Lenka zachytila Simonine slová. Vykoľajene sa pootočila, ale zazrela už len jej vzpriamený chrbát. Triumfálne si razila cestu pomedzi chodcov k neďalekej reštaurácii.

Od toho dňa sa nerozprávali a jedna druhej sa na chodbách spoločného pracoviska vyhýbali. Simona bola presvedčená, že Lenka sa raz sama presvedčí, že je v tom nevinne. Ivan sa do nej zamiloval aj preto, že doma mu chýbalo pochopenie. Robila preto všetko možné, len nech sa jej slová potvrdia a dokáže Lenke, ako sa mýli. Snažila sa omotať si Ivana okolo prsta. Stále mu bola za pätami, príjemná, vždy dokonale upravená a pripravená potešiť ho aj v tom najneočakávanejšom okamihu. Spočiatku si myslela, že ich vzťah nepotrvá dlho. Sama nevedela, ako to úspešne dotiahla až do konca. Čo na tom, že sa mu vnútila, ukazovala sa len v tom lepšom svetle a nemusel o ňu usilovať. Hlavne, že to vyšlo.
   No napriek radosti, že si Ivana získala, bola i tak sama. Síce s mužom, ktorého miluje, ale bez kamarátky, jedinej blízkej osoby, s ktorou by sa o svoje šťastie mohla podeliť. Najmä v takejto chvíli by sa jej Lenka zišla. Potrebovala sa s niekým porozprávať, pochváliť sa, ale ako týždne ubiehali, aj požalovať. Keby poznala svoju mamu... Nemá nikoho, kto by jej pomohol a poradil. Chovankyňa detského domova, ako len toto spojenie nenávidí!
   Narovnala sa, nečujne vycúvala do chodbičky a prešla do kúpeľne. Zavrela za sebou dvere, rozsvietila svetlo a zadívala sa do úzkeho zrkadla nad umývadlom.
   „Nevládzem,“ povzdychla si, prižmúrila oči a zaklonila hlavu. Znenazdajky jej tento pohyb pripomenul scénu, akú pred desiatimi mesiacmi videla v odraze tohto malého zrkadla.

„Si nádherná,“ objal ju odzadu. Oprela sa o Ivanovu mocnú hruď a v uchu pocítila jeho teplý dych.
   „Ďakujem,“ s úsmevom sa pootočila a pobozkala ho na líce. Postrehla, že šiju má stuhnutú a na perách silený úsmev. Čosi nie je v poriadku, vytušila.
   „Stalo sa niečo?“ opýtala sa.
   „Nie, vlastne... Denisa sa o nás dozvedela,“ dodal. Jeho hlas znel smutne, zazdalo sa jej, že aj vyčítavo.
   „Od koho?“ Telom jej prebehla triaška strachu i radosti. Konečne, pomyslela si. Nemusia viac tajiť svoj vzťah a hádam sa niekam posunú.
   „To by som aj ja rád vedel, ktorá sviňa ma bonzla!“ vyprskol rozhorčene.
   „Nerozumiem ti. Hovoril si predsa, že medzi vami to už nie je ono, nespávate spolu a žiješ s ňou len kvôli deťom. Keby ťa pri nej nedržali, ihneď sa odsťahuješ,“ pripomenula mu.
   „Hovoril, hovoril...“ odtiahol sa a odvrátil zrak.
   „V čom je problém?“ opýtala sa. Bola zmätená.
   „Problém je presne v tom, že máme deti!“ odvrkol namosúrene.
   „Ja viem, ale už nie sú také malé. A niekedy je lepšie, keď sú rodičia od seba, akoby sa mali pred nimi hádať. To je pre ne určite horšie. Človek sa nevie donekonečna pretvarovať. Ber to pozitívne, čo...“  
   „Doriti!“ zahrešil. Dlaňou si prešiel po tvári, nervózne si pošúchal jemné strnisko na brade a zvrtol sa. „Nechápeš to!“ zovrel päsť a buchol do zárubne kúpeľňových dverí.
   „Asi nie,“ podotkla prekvapená, že je taký nazlostený, a ustúpila.
   „Chlapci nič netušia. Nevedeli, že to medzi nami nefunguje. A zrazu je koniec. Len tak! Rozumela by si tomu na ich mieste?“
   „Keby mi to niekto vysvetlil, tak určite áno,“ prisvedčila Simona, uprene naňho hľadiac.
   „Nie je to také jednoduché!“
   „Prečo nie?“
   Ivan mávol rukou a dvoma krokmi prešiel do izby so skriňou, knižnicou, malým stolíkom s kreslom a s rozťahovacím gaučom.
   Simona ho nasledovala a zastala na prahu. Napriek Ivanovej očividne zlej nálade pocítila, ako ju zaplavuje šťastie. Sú spolu štyri mesiace. Milovala ho a bola presvedčená, že aj Ivan ju má rád. V ten deň začala v sebe čičíkať nádej, že sa rozvedie a vezme si ju. Lenže, prečo je z odhalenia ich pomeru taký podráždený? Mal by sa tešiť, veď môže zmeniť svoj život! Neraz jej rozprával, aké to bude pekné, keď budú spolu žiť. Kúpia si dom so záhradou v niektorej z dediniek v okolí Bratislavy. K neveľkej vilke psa, mačku a založia si rodinu. Teraz sa tá chvíľa priblížila, nedá si ju ujsť. Zlou novinou bolo iba to, že sa Denisa o nich dozvedela od niekoho iného, nie od Ivana.
   „Čo ti Denisa vlastne povedala?“
   Simona chcela poznať každý detail, bola zvedavá, či sa hádali, čo mu manželka vyčítala, či kričala, možno plakala. Alebo ju, nebodaj, Ivan so slzami v očiach prosil o odpustenie? Dúfala, že nie. Dúfala, že sa rozhodol rovno pre ňu. Tak by to chcela...
   „Vyhodila ma. Kufre mám v aute.“
   „Vyhodila?“ zopakovala Simona nechápavo. Nemôže ho vyhodiť z bytu, ktorý patrí aj jemu!
   „Chce byť sama a všetko si premyslieť. A to isté mám urobiť aj ja.“
   „To je dobré rozhodnutie, nie?“
   „V čom?!“ vybuchol.
   Simona pokrútila hlavou. Ivanovo správanie ju zarážalo.
   „A čo si chcel počuť?“
   „Hocičo! Mala ziapať, revať, dožadovať sa vysvetlenia! Namiesto toho vyhlásila, že sa nechce so mnou viac baviť, vraj nemá o čom!“ rozzúrene prešliapol na mieste. „Povedala, nech odídem. Bez boja? Chápeš to?“  
   Simona si prihladila hnedé vlasy siahajúce po plecia. Tak je to teda! Nekričala a to ho štve. Zvesil uši, prosil ženušku, žobronil, aby ju obmäkčil... Potriasla hlavou, aby potlačila dotieravé predstavy.
   „Neviem, čo mám robiť.“ Ivan sa zrútil do kresla a ruky si zložil na kolenách.
   „Môžeš sa nasťahovať ku mne a neskôr uvidíš,“ navrhla. Prisadla si k nemu na operadlo a zadívala sa na jeho široké ruky, dlhé kladivkové prsty a pestované nechty. Všetko na ňom poznala. Naspamäť. Husté obočie nad hnedými chápavými očami, úzky nos, výrazné bezohľadné pery...
   „K tebe?“ Prudko vstal a rozhliadol sa po malom jednoizbovom byte bez balkóna. Urobil dva kroky tam a dva späť. Je to tu pritesné, nedá sa tu dýchať. Budú sa pliesť  jeden druhému pod nohami a okrem toho neznáša Petržalku! Nikdy sa tu necítil príjemne. Simonin byt mu dosiaľ neprirástol k srdcu. Lenže má nejakú inú možnosť? Nie, odpovedal si v duchu. Niekde musí prečkať, kým Denisu trucovanie prejde. Koniec koncov Simona je krásna, milá a priťahuje ho. Pochybuje, že neviazanú prudkú vášeň a erotické vzrušenie, aké prežíva s ňou, ešte v živote zažije. Taký búrlivý sex s inou nepoznal. Je pravdou, že o jeho žalúdok a špinavé košele sa do dnešného dňa starala Denisa, ale aj Simona to hádam zvládne. Plusom je, že toto dievča by pretiahol aj v špajze, takže tých niekoľko metrov štvorcových im načas vystačí.
   „Áno, ku mne,“ prikývla. „Veď len dočasne, kým sa...“ zasekla sa a po chvíli dodala:„...kým sa veci nevyriešia.“
   Simona mala na mysli rozvod, majetkové vyrovnanie a celý ten kolotoč okolo výživného a starostlivosti o deti. No a naostatok kúpu ich spoločného domu so záhradou. Nebude ho však dráždiť. Nech sa rozhodne sám. Verila, vlastne dúfala, že sa k manželke už nevráti. Poznala ho, nerád ustupoval, zakaždým chcel mať pravdu. Žeby to teraz bolo inak?
   Z úvah ju vyrušila Ivanova otázka: „Takže sa k tebe môžem nasťahovať?“
   „Áno, samozrejme,“ uľahčene si vydýchla a zahnala pochybnosti kamsi do kúta.
   Ivan si opäť sadol do kresla. Načiahol sa, chytil Simonu za boky a stiahol si ju na kolená. Mlčky si zaboril tvár do jej pekných pŕs, aby ukryl zmätok a rozpaky. Nech si Denisa nemyslí, že sa vráti s prosíkom. To určite nie! Nemieni sa jej podlizovať, aj keď si uvedomuje, že zlyhal, bol neverný, urobil chybu. Takto sa však veci neriešia! Metódu odprosovania, pokánia a sľubovania modrého z neba hneď zavrhol. Spoliehal sa, že keď nebude Denisu kontaktovať, sama zistí, ako jej chýba, a začne oňho bojovať.

Simona sa predklonila nad umývadlo. Pustila vodu a opláchla si tvár.
   Denisa nekričala, nenadávala, nerozbíjala taniere a nebúchala dverami. Neštvala deti proti otcovi a ani z nich nerobila rukojemníkov. Žiadne búrlivé scény a dramatické hádky sa nekonali. Na druhý deň Ivanovi stručnou esemeskou oznámila, že vymenila zámku vo dverách. Ivan protestoval, to predsa nemôže urobiť, na to sú zákony. Byt je aj jeho. Márne. Denisa neustúpila a on sa nezmohol na nijaké rázne kroky.
   Simona sa vtedy nad Denisiným konaním uškŕňala, veď jej sama vohnala manžela do náruče! Až neskôr pochopila, aký to bol z Denisinej strany rozumný ťah. Neznepríjemnila Ivanovi život, neznechutila mu domov a nezhnusila sa mu. Práve naopak.

Milan Buno, 7.9.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(8. septembra 2016 v 11:43)
knizka ma oslovila chcela by som si ju precitat urcite ma dej nesklame.
(11. júla 2018 v 11:20)
Volám sa Ahiga Audrey, žijem v Ohio, USA a som rád, že mám krásny a starostlivý manžel s tromi deťmi. Veľká chyba sa vyskytla v mojej rodine pred rokom, medzi mnou a mojim manželom, tak hrozné, že vec predložil súdu na rozvod. Povedal, že už nikdy so mnou nebude zostať a že ma viac miluje. Preto odišiel z domu a spôsobil mne a mojim deťom, aby prešli vážnymi bolesťami. Snažil som sa všetkými mojimi prostriedkami, aby som ho dostal späť cez veľa žobrania, ale všetko nepoužiteľné. Nakoniec potvrdil, že urobil svoje rozhodnutie a už ma nikdy neuvidí. V šialenej noci, keď som sa vrátil z práce, stretol som sa s mojím priateľom, ktorý sa spýtal môjho manžela. Vysvetlil som jej všetko, a tak mi povedala, že jediný spôsob, ako môžem dostať svojho manžela späť, je navštíviť kúzelníka, pretože naozaj pracoval aj pre ňu. Nikdy som neveril v hláskovanie, ale nemal som inú možnosť, ako sledovať jej radu. Dala mi e-mailovú adresu kontroly pravopisu, ktorá je spellspecialistcaster937@gmail.com Nasledujúce ráno som poslal e-mail na adresu, ktorú mi dala, a ubezpečenie o tom, že môžem vrátiť môjmu manželovi za dva dni. Aké fantastické vyhlásenie! Lol !!! Nikdy som si nemyslel, že so mnou hovoril a povedal mi všetko, čo som potreboval. Druhý deň ráno, prekvapujúco, môj manžel, ktorý ma nezavolal viac ako rok, ma zavolal, aby som sa vrátil. Tak úžasné, že? Tak sa vrátil ten istý deň s veľkou láskou a radosťou a bol ospravedlnený za svoje chyby a za bolesť, ktorú spôsobil mne a mojim deťom. Od tohto dňa je náš vzťah silnejší ako predtým. Ďakujeme vám za pomoc z tohto skvelého pravopisného kanála. Mojou radou pre všetkých, ktorí tam sú, sú rôzne výzvy kontaktovať tohto skvelého človeka a práve tak, ako pre mňa urobil, vyrieši všetky vaše problémy. Môžete mu poslať e-mail prostredníctvom tejto e-mailovej adresy. Sľúbil som mu, že poviem celému svetu o jeho veľkolepých silách. ak ste v takomto stave alebo ak máte nejaký problém s "prevzatím svojho ex. nielen že vám môže pomôcť 1) Buďte povýšený vo všetkom, čo robíte. 2) Zarobte dobré peniaze alebo vyhrajte lotériu. 3) Dosiahnuť úspech v podnikaní. 4) duchovné problémy. 5) stíhaný 6) Pozrite sa na životného partnera. 7) získajte dobre platené zamestnanie. 8) Získajte kontrolu nad svojim manželstvom. 9) získať výhody a získanie príťažlivosti od ľudí. 10) stratiť peniaze. (11) liečiť všetky choroby. ako liečebné aj nezdravé, rovnako ako HIV / AIDS, rakovina, čokoľvek (12) vyriešiť problémy s tehotenstvom a žehnať s deťmi. (13) Získajte svoje vízum alebo pracovné povolenie jeho e-mail opäť adresa je opäť spellspecialistcaster937@gmail.com
(15. novembra 2018 v 10:36)
Drahí priatelia, toto je moje manželské prielomové svedectvo ... chcem, aby ste sa všetci pripojili k mne, aby som poďakoval tomuto človekovi Drigbinovia Love-Spell kazateľ, neba-svätý obnoviť moje manželstvo. Môj manžel ma odhodil posledné 3 roky, aby som sa stretol s inou ženou, mali sme spolu dve deti. ale napriek tomu môj manžel vždy nájde chybu vo mne, moja manželka neverím mi už, povedal som kolegu v práci o mojej manželskej záležitosti, môj priateľ mi predstavil, aby som e-mail drigbinovia o pomoc. Posielam správu na e-mailovú adresu, ktorú mi dal môj priateľ. Pracujem a nasledujem inštrukcie DRigbinovia a prekvapuje ma to, že po 3 dňoch odovzdávania kúzla lásky, tak som prekvapivo zavolal môj manžel Raymond po telefóne a požiadal ma o odpustenie a prijať ho späť ako manžel, bol som šťastný a prijal ho celým svojím srdcom. Teraz som sám a môj manžel sú úplne späť spolu ako manžel a manželka, dnes sme veľmi šťastná rodina, pretože jeden človek používa silu a talent pre obnovenie môjho manželstva. vďaka tomuto bohu poslal človeka igbinovia za skvelú prácu .. Sľubujem, že zdieľam toto úžasné svedectvo o jeho dobrej práci ľuďom po celom svete, takže niekto manželstvo sa obnoví dnes, ak sa s týmto mužom obrátite na pomoc, prosím, uverte tomu, čo povedzte to.Prosím milí priatelia tu, ak prechádzate akoukoľvek krízou vzťahov a nedôverou, naliehavo kontaktujte tohto muža prostredníctvom e-mailu: doctorigbinovia93@gmail.com
(2. februára 2019 v 16:21)
dostať svoj problém vyriešiť raz a all.i am živé svedectvo. (1) Ak potrebujete svoj ex back. (2) ak potrebujete vyliečiť chorobu HIV (3), ak potrebujete vyliečiť ochorenie kože (4), ak potrebujete vyliečiť vírus Ebola. (5) ak potrebujete vyliečiť ochorenie obezity (6) ak máte vždy zlé sny. (7) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii. (8) Chcete, aby ženy / muži bežali po vás. (9) Ak chcete dieťa. (10) Chcete byť bohatý. (11) Chcete, aby bol váš manžel / manželka viazaný navždy tvoj. (12) Ak potrebujete finančnú pomoc. (13) Ako ste boli scammed a chcete aby ste získali zbytočné peniaze. (14), ak chcete zastaviť rozvod. (15), ak chcete rozviesť svojho manžela. (16), ak chcete, aby vaše žela
(26. marca 2019 v 8:20)
Chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil svojmu manželovi môjho života späť, chcem povedať ľuďom na svete, že je to skutočné kúzlo kúziel online a je mocné a pravé, Volá sa Baba Wale Wiseman, On pomáhal nedávno som sa spojil s mojím manželom, ktorý ma vyhodil, keď som sa obrátil na Wisemana, vrhol mi kúzlo lásky a môjho manžela, ktorý povedal, že so mnou nemá nič spoločné, zavolal ma a začal ma prosiť. Pre každého, kto číta tento článok a potrebuje akúkoľvek pomoc, môže Wiseman ponúknuť aj akékoľvek druhy pomoci, ako je znovuzjednotenie manželstva a vzťahu, liečenie všetkých typov chorôb, súdnych prípadov, kúzla tehotenstva, sme teraz veľmi spokojní s naším vlastným. Wiseman si ho uvedomuje, ako veľmi sa milujeme a potrebujeme. Tento človek je pre skutočných a good.he môže tiež pomôcť vám opraviť váš rozbitý vzťah. Mal som svojho manžela späť! Bolo to ako zázrak! Žiadne manželské poradenstvo a robíme veľmi dobre, v našom milostnom živote. Kontaktujte tohto veľkého muža, ak máte akýkoľvek problém s trvalým riešením prostredníctvom e-mailu: babawalewiseman01@gmail.com WhatsApp: +2348129806153
(1. júna 2019 v 21:54)
Dobrý deň, moje meno je Nakisha Chcem, aby ste sa všetci pripojili ku mne, aby som sa poďakoval tomuto mužovi za obnovenie môjho domova s ​​mojím bývalým manželom, ktorý ma na 5 rokov vyhodil za inú ženu. Spočiatku som nikdy neveril, že DR OGUDUGU mi bude môcť pomôcť získať späť svoju EX HUSBAND od tejto inej ženy, ale preto, že ho stále milujem a potrebujem ho v mojom živote. Pracujem a sledujem inštrukcie DR OGUDUGU a ma prekvapuje, že po 3 rokoch Dni odlievania kúzla a práca s DR OGUDUGU, môj EX HUSBAND ma zavolal a požiadal ma, aby som odpustil a zabudol na všetko, čo mi urobil, že ma stále miluje ... teraz sám a môj manžel sa spolu plníme a sme veľmi spokojný s naším novým životom ... všetko vďaka DR OGUDUGU za skvelú prácu, ktorú pre mňa urobil .. sľubujem, že sa vždy podelím o svoju dobrú prácu celému svetu a ak nejaký subjekt prechádza cez akékoľvek ťažkosti vo vzťahu by mal laskavo ho kontaktujte prostredníctvom e-mailu: drogudugusolutionspell@gmail.com alebo whatsapp +2349097050691 Tiež sa špecializuje na nasledujúce problémy (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži. (5) Ak chcete dieťa (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete spojiť svojho manžela / manželku navždy tvoj. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Bylinná starostlivosť.  kontaktujte DR OGUDUGU prostredníctvom svojho e-mailu pre celkové riešenie drogudugusolutionspell@gmail.com
(10. júna 2019 v 9:29)
Príbeh skutočného života Moje meno je Stano, žijem v Poľsku Chcem sa podeliť o môj skutočný životný príbeh tu pre vás všetkých, aby ste sa so mnou poďakovali skvelému mužovi, ktorý do môjho života priniesol šťastie, môj manžel ma opustil pred 9 rokmi som bol zmätený Hľadal som pomoc všetko po celom svete, aby ho vrátili, bol som mnohokrát podvádzaný falošnými ľuďmi, minulý mesiac som videl reklamu jednu dámu z Nemecka zdieľajúcu meno Dr Odia, povedala, že je to skvelé kúzlo, ktoré vracia stratenú lásku a obnoviť vzťah a tiež priniesť riešenie pre akýkoľvek druh problému, rýchlo som ho kontaktoval, aby mi pomohol, Dr Odia mi povedal, že prinesie späť môjho manžela, ktorý ma opustil pred 9 rokmi len za 24 hodín, bol som tak rád, že to od neho počujem a čakal, až sa to stane, po jeho práci sa môj manžel vráti len za 24 hodín, ako povedal, povedal som mu, že sa o svoje meno podelím na internete a dokonca aj na rozhlasovej stanici, ktorá je dôvodom, prečo zdieľam jeho meno pre ľudí, ktorí potrebujú pomôcť ho kontaktovať, ak máte akýkoľvek vzťah problémy, kontaktujte tohto muža a som zadok Uveďte, že Dr. Odia prinesie vašim vzťahom riešenie a šťastie, pretože si za posledných 24 hodín urobil svoju prácu. Tu sú jeho kontaktné údaje pre tých, ktorí ho chcú kontaktovať. Email: odiasolutioncenter@gmail.com WhatsApp a Viber Chat: +27710187753. Každý, kto sa s ním chce skontaktovať, alebo mu ďakuje za to, že mi pomohol použiť svoje kontaktné údaje, ktoré som tu poskytol, tento človek je skutočný a silný.
(25. júna 2019 v 10:40)
Dávam svedectvo o Dr. Isikolo. Vyhral som 1.000.000 eur v mojej lotérii hry, vzal som radu od niekoho, kto hovoril o tejto skvelej kúzelník s názvom DR ISIKOLO osoba umiestnila svedectvo na blog hovorí, ako DR ISIKOLO mu pomohol vyhrať v lotérii tým, že mu pošle víťazné číslo i bol zvedavý a myslel som, že to bolo všetko vtip, kým som sa obrátil na toto kúzlo kúzlo, aby som vedel, ako táto práca spôsobí, že som strávil veľa nákupov vstupeniek a nikdy nevyhrám. Obrátil som sa na neho a on mi povedal, že je potrebné, čo treba urobiť, a ja som to urobil a on mi povedal, aby som čakal na 3days a naozaj mi dal víťazné čísla hrať v lotérii, ktorú som urobil, Môžete veriť, že moje meno bolo medzi víťazmi. Povedal mi (môj syn všetko, čo potrebujem, aby ste pre mňa urobili, je uistiť sa, že zdieľate tieto svedectvá s ostatnými, aby mohli tiež vyhrať v lotérii, pretože nemám veľa času na to, aby som na internete kúziel), preto som aj ja zdieľanie tohto svedectva s vami, že ak chcete vyhrať v lotérii je to spôsob, ako online tipy vám môžu pomôcť, kontaktujte ho na jeho isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp alebo dokonca Viber ho na +2348133261196 je jediná odpoveď, že váš problém víťazstvo v lotérii
(2. júla 2019 v 22:37)
Láska je krásna, keď ju niekto zdieľate. Ek Dr. Ekpen ogiogun je veľmi originálny spellcaster a muž veľmi unikátnej a mocnej múdrosti. Nemohol som otehotnieť, pretože som mal problémy s plodnosťou. Môj manžel sa kvôli tomu rozviedol. Bol som tak ustaraný a vždy som plakal a dokonca som premýšľal o tom, že sa zabijem, ale môj priateľ ma predstavil veľkému mužovi menom Dr. Ekpen ogiogun, ktorý jej tiež pomohol s jej problémom. Dala mi svoj e-mail a kontaktovala som ju a vysvetlila všetko. Uisťoval ma, že mi pomôže a že by som sa nemal báť. Ekpen ogiogun vrátil radosť svojmu životu a mojej rodine opäť tým, že priniesol svojho manžela so svojimi duchovnými silami, otehotnením, liečbou rakovinového ochorenia mojej sestry, a tiež vyliečením vírusu HIV môjho bratranca. Jeho špeciálne právomoci a tiež môj nevlastný brat vyhral lotériu 2 milióny dolárov. Ekpen ogiogu je naozaj talentovaný, úžasný a veľmi dobrý človek, ktorý vie, ako robiť svoju prácu lepšie, a ak nie pre neho, aký bude môj život? Ekpen ogiogun, ďakujem veľmi pekne a nikdy neprestanem hovoriť o vašich veľkých skutkoch. Slová nemôžu vyjadriť, koľko dobrého urobil pre mňa a moju rodinu, a verím, že ani tisíc slov nebude stačiť na opísanie jeho dobrých skutkov. Ak potrebujete duchovnú pomoc, prečo nepôjdete na Dr. Ekpen ogiogun? Ekpen ogiogun na jeho email: (ekpenogoigunspellcaster@gmail.com) A on vám pomôže. Ekpen ogiogun je neškodný, bezpečný a spoľahlivý, takže ho teraz kontaktujte a získajte jeho riešenie. Ďakujem, Dr. Ekpen ogiogun (ekpenogoigunspellcaster@gmail.com)
(7. júla 2019 v 15:28)
Nakoniec, moje potešenie je obnovené doskovou doskou s názvom Profesor Pellar. Som Aminat zo Švédska. Chcem, aby sa všetci na tejto stránke alebo na fóre pripojili ku mne poďakovať profesorovi Pellarovi z (drpellar@gmail.com) za to, čo urobil pre mňa a moje deti. Bol som ženatý s manželom 5 rokov a tento rok sme šťastne žili spolu, až kým necestoval do Brazílie na služobnú cestu, kde sa stretol s touto prostitútkou, ktorá ho zmiatla, aby ma nenávideli a deti a len ju miloval. Keď sa môj manžel vrátil z cesty, ktorú nehral, ​​je úlohou môjho manžela a stal sa cudzincom. Každý mesiac cestoval do Brazílie. Bol som tak zmätený a hľadal som spôsob, ako ho dostať späť. Verný deň, keď som si prezeral počítač, som videl svedectvo tohto voodoo kňaza profesora Pellara. Svedectvo zdôraznilo jeho mocnú mágiu a dobro, ktoré môže urobiť. Podľa záznamov lieči rakovinu, HIV / AIDS, vráti váš bývalý úver a pyšné peniaze. Bol som prekvapený a pýtal som sa sám seba: "Ako svet nepochádza z tohto voodoo kňaza", ale bol som zúfalý, takže som to skúsil. Kontaktoval som ho prostredníctvom kontaktných údajov, ktoré som videl na pošte. drpellar@gmail.com On odpovedal, keď som ho kontaktoval, vysvetlil som mu svoje utrpenie a ubezpečil ma, že nájdem útechu prostredníctvom jeho mocnej mágie. Dal som mu dopredu, aby som začal pracovať a o týždeň neskôr prišiel môj manžel z Brazílie a pokorne prišiel ku mne a požiadal o odpustenie. Chvíľu som bol bez reči a potom som ho pobozkal. Kto má záujem o kontaktovanie tohto voodoo kňaza láskavo, nenechajte sa strachu alebo pochybností zastaviť. kontaktujte ho drpellar@gmail.com
(14. júla 2019 v 17:58)
Chcem sa s vami podeliť o moje svedectvo, oženil som sa so svojou ženou pred 2 rokmi, začali sme mať problémy doma, prestali sme spať na tej istej posteli, bojovali sme o malé veci, ktoré vždy príde domov neskoro večer, príliš veľa nápojov. alkohol a spí s ostatnými mužmi z boku. Nikdy som nemiloval žiadnu ženu v mojom živote okrem nej. je otcom môjho dieťaťa a nechcem ju stratiť, pretože sme tak tvrdo pracovali na tom, čím sme dnes. pred niekoľkými mesiacmi sa rozhodla žiť ma a deti, že byť osamelý môže byť niekedy ťažké a tak sa nemám na koho obrátiť a bol som zlomený srdcom. Volala som svojej mame a vysvetlila jej všetko, moja matka mi povedala o Dr. Sango, ako jej pomohol vyriešiť problém medzi ňou a mojím otcom, bol som prekvapený, pretože boli bez seba tri a pol roka a to bolo ako zázrak, ako sa k sebe vracali. Bol som nasmerovaný na Dr.Sango na jeho email: spellspecialistcaster937@gmail.com a všetko mu vysvetlite, aby mi sľúbil, že sa nebudem báť, že hodí pravopis a urobí veci, aby sa vrátili k tomu, ako sme boli takí láskaví a že bol iný mužský duch, ktorý vládol mojej žene. môj problém bude vyriešený do dvoch dní. A tak mi zahodil pravopis a po dvoch dňoch sa moja láska vrátila a požiadala ma, aby som jej odpustil. Teraz som tak šťastný. Preto som sa rozhodol zdieľať svoje skúsenosti s každým, kto má taký problém. Dr zbaviť veľké pravopis obsadenie na jeho e-mailovú adresu: spellspecialistcaster937@gmail.com môže vyriešiť dôsledky 1. Získajte svojho milenca alebo manžela alebo manželku späť 2. Duchovná nepriestrelná 4. Pravopis peňazí 5. Pravopis s dlhou životnosťou 6. Pravopisy bohatstva 7. Ochrana pravopisu 8. Získajte prácu hláskovanie 9. Stať sa manažérskou hrou 10. Získajte veľký úver bez zaplatenia akéhokoľvek daňového účtu 11. Získajte peniaze späť 12. Detské trenie 13. Tehotenstvo hláskovanie 14. Pravopis slobody 15. Láska Pravopis 16, miznúci pravopis 17. Neviditeľné ľudské hláskovanie 18. Nástupca odovzdávajúci pravopis 19. Pravopis manželstva 20. Zrušiť pravopis 21. Pravopis popularity 22. Pravopis smrti 23. Pravopis pravopisu 24. Nadprirodzené mocenské kúzlo 25. Šialenstvo kúzla 26. Bezplatná hypotéka 27. Výroba pravopisu filmov a filmov 28. Pravopis HIV / AIDS 29. Pravopis tuberkulózy 30. Voľná ​​hmotnosť a pravopis tela 31 wolfových hier ak máte nejaký problém na tých, prosím rýchlo kontaktovať Dr.SANGO na jeho email spellspecialistcaster937@gmail.com
(15. júla 2019 v 0:46)
Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.
(17. júla 2019 v 16:55)
LOVE SPELL CASTER (DR.OGUNAMEN), KTORÝ MÁ POMOCI ZARIADIŤ MY DIVORCE HUSBAND KONTAKTUJTE TERAZ TERAZ NA AKÉKOĽVEK POMOCI S toľko v mojom srdci som tu, aby som sa vyjadril k tomu, ako Dr.OGUNAMEN zachránil moje manželstvo pred rozvodom. Sám a môj manžel sme mali nejaké nedorozumenie a roztrhanie nášho manželstva na rozdiel od rozšírenia, o ktoré sa môj manžel usiloval o rozvod. Takže nemám inú možnosť, než ísť na internet hľadať riešenie môjho problému to bolo tam som narazil na Dr OGUNAMEN detaily a o tom, ako on pomohol veľa ľudí tým, že obnoví tam vzťah. Obrátim sa na Dr.OGUNAMENA a za menej ako 48 hodín môj manžel zrušil rozvodové papiere. Teraz spolu s manželom žijeme spolu v mieri a harmónii vďaka Dr.OGUNAMENOVI za záchranu môjho manželstva pred rozpadom. Dr.OGUNAMEN ho kontaktujte prostredníctvom e-mailu: ugbegundenger@gmail.com
(20. júla 2019 v 15:04)
Som pani Condilla. Vincent zo Spojených štátov, chcem sa s každým podeliť o svedectvo môjho života. Bola som vydatá za manžela Vincenta, milujem ho natoľko, že sme sa vydávali sedem rokov s dvoma deťmi. Keď odišiel na dovolenku do Francúzska, odkázal na ženu menom Ashley, povedal mi, že sa už viac nezaujíma o naše manželstvo. Bola som tak zmätená a hľadala pomoc, neviem, čo mám robiť, kým sa nestretnem s mojou priateľkou Máriou a povedala som jej svoj problém. Povedala mi, aby som sa o ňu nemala báť, že by mala podobný problém, a predstavila by mi muža menom Prophet TAKUTA, ktorý na svojho bývalého priateľa vrhol kúzlo a po 3 dňoch ho vrátil späť. Maria ma žiada, aby som komunikoval s Prorokom TAKUTA. Skontaktoval som ho, aby mi pomohol priviesť môjho manžela späť a žiada ma, aby som sa nebál, že bohovia jeho predkov bojujú za mňa. Povedal mi, že po troch dňoch sa so mnou a mojím manželom spojí. Po troch dňoch ma manžel zavolal a povedal mi, že so mnou znova hľadá veci, prekvapil ma, keď som ho videl a začal plakať po odpustení. V tomto čase som najšťastnejšia žena na svete tým, čo tento veľký prorok urobil pre mňa a môjho manžela, môžete kontaktovať jeho e-mail: (best848@gmail.com). (2347053984757). Obráťte sa na neho s akýmkoľvek problémom, napríklad: (1) Ak chcete, aby sa váš ex vrátil (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Ak chcete dieťa. (5) rastlinné lieky (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete naviazať svojho manžela / manželku na navždy. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Nechajte ľudí poslúchať vaše slová a robiť to, čo chcú (10) Riešenie prípadu ETC Kontaktujte ho znova na adrese (best848@gmail.com) alebo whatsApp .. na tomto čísle. (2347053984757). a buď požehnaný.
(20. júla 2019 v 15:06)
Som pani Condilla. Vincent zo Spojených štátov, chcem sa s každým podeliť o svedectvo môjho života. Bola som vydatá za manžela Vincenta, milujem ho natoľko, že sme sa vydávali sedem rokov s dvoma deťmi. Keď odišiel na dovolenku do Francúzska, odkázal na ženu menom Ashley, povedal mi, že sa už viac nezaujíma o naše manželstvo. Bola som tak zmätená a hľadala pomoc, neviem, čo mám robiť, kým sa nestretnem s mojou priateľkou Máriou a povedala som jej svoj problém. Povedala mi, aby som sa o ňu nemala báť, že by mala podobný problém, a predstavila by mi muža menom Prophet TAKUTA, ktorý na svojho bývalého priateľa vrhol kúzlo a po 3 dňoch ho vrátil späť. Maria ma žiada, aby som komunikoval s Prorokom TAKUTA. Skontaktoval som ho, aby mi pomohol priviesť môjho manžela späť a žiada ma, aby som sa nebál, že bohovia jeho predkov bojujú za mňa. Povedal mi, že po troch dňoch sa so mnou a mojím manželom spojí. Po troch dňoch ma manžel zavolal a povedal mi, že so mnou znova hľadá veci, prekvapil ma, keď som ho videl a začal plakať po odpustení. V tomto čase som najšťastnejšia žena na svete tým, čo tento veľký prorok urobil pre mňa a môjho manžela, môžete kontaktovať jeho e-mail: (best848@gmail.com). (2347053984757). Obráťte sa na neho s akýmkoľvek problémom, napríklad: (1) Ak chcete, aby sa váš ex vrátil (2) ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii. (4) Ak chcete dieťa. (5) rastlinné lieky (6) Chcete byť bohatí. (7) Chcete naviazať svojho manžela / manželku na navždy. (8) Ak potrebujete finančnú pomoc. (9) Nechajte ľudí poslúchať vaše slová a robiť to, čo chcú (10) Riešenie prípadu ETC Kontaktujte ho znova na adrese (best848@gmail.com) alebo whatsApp .. na tomto čísle. (2347053984757). a buď požehnaný.
(23. júla 2019 v 12:28)
Dobrý deň všetci, chcem sa tu len podeliť o svoje skúsenosti, pretože mám boli zaskrutkovaní niektorými z týchto falošných koliesok ... Môj manžel bol roky DX s ALS a išiel som všade, aby mi pomohol informácie, ktoré pomôžu vyliečiť alebo potlačiť chorobu. potom som narazil svedectvá tých, ktorí mi vzali ťažko zarobené peniaze bez toho, aby boli užitočné informácie alebo liečenie, ale rozprávajú príbehy. asi pred dvoma mesiacmi, a nový personál bol použitý na mojom pracovisku a keď počul o mojom Choroba manžela Bol tak ľúto a hovoril mi o doktorovi ozalogbo.but i cítil, že to bol stále jeden z tých chlapíkov na internete, takže som nezavolal ani neposlal Dr ozalogbo. neskôr toho týždňa sa ma spýtal, či som počul od Dr. Ozalogbo a dal mi dôkaz a dôvody, prečo to skúsiť. dobre, veľa vďaka Dr. Ozalogbo pretože keď píšem túto správu, môj manžel je KRUHÝ prostredníctvom bylín ktorú nám poslal doktor ozalogbo. takže po mojej skúsenosti som sa rozhodol niektoré zachrániť ľudia padajú do rúk SCAMS. ďakujem za váš čas a ak áno vyžadovať službu Dr ozalogbo, musíte sa k nemu dostať e-mailom: ozalogboshrine@gmail.com môžete tiež zavolať alebo Whatsapp +2348162562991
(23. júla 2019 v 12:29)
Dobrý deň všetci, chcem sa tu len podeliť o svoje skúsenosti, pretože mám boli zaskrutkovaní niektorými z týchto falošných koliesok ... Môj manžel bol roky DX s ALS a išiel som všade, aby mi pomohol informácie, ktoré pomôžu vyliečiť alebo potlačiť chorobu. potom som narazil svedectvá tých, ktorí mi vzali ťažko zarobené peniaze bez toho, aby boli užitočné informácie alebo liečenie, ale rozprávajú príbehy. asi pred dvoma mesiacmi, a nový personál bol použitý na mojom pracovisku a keď počul o mojom Choroba manžela Bol tak ľúto a hovoril mi o doktorovi ozalogbo.but i cítil, že to bol stále jeden z tých chlapíkov na internete, takže som nezavolal ani neposlal Dr ozalogbo. neskôr toho týždňa sa ma spýtal, či som počul od Dr. Ozalogbo a dal mi dôkaz a dôvody, prečo to skúsiť. dobre, veľa vďaka Dr. Ozalogbo pretože keď píšem túto správu, môj manžel je KRUHÝ prostredníctvom bylín ktorú nám poslal doktor ozalogbo. takže po mojej skúsenosti som sa rozhodol niektoré zachrániť ľudia padajú do rúk SCAMS. ďakujem za váš čas a ak áno vyžadovať službu Dr ozalogbo, musíte sa k nemu dostať e-mailom: ozalogboshrine@gmail.com môžete tiež zavolať alebo Whatsapp +2348162562991
(24. júla 2019 v 16:40)
Hej, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne rozrušený a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktor Mohammed môže pomôcť získať späť späť rýchlo , Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (Kúzlo lásky). O 28 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým. Ďakujem Dr. Mohammedovi. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Mohammed skutočné a silné kúzlo, ktoré sa budem vždy modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte teraz tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na adresu: monicaspiritualtemple@gmail.com, môžete mu zavolať alebo ho pridať v aplikácii Whats-app: +2348134493948
(27. augusta 2019 v 13:22)
Toto je potrebné prečítať každý, som tu, aby som informoval celý svet o človeku, ktorý zachránil môj vzťah, a tento veľký človek sa volá Dr. IZOYA. Skutočne pre mňa odviedol skvelú prácu tým, že priviedol späť môjho bývalého milenca, ktorý ma opustil, a sľubujem, že sa ku mne už nikdy nevráti. S týmto som si uvedomil, že rozdávanie podrobností o svete Dr. IZOYA bude pre tých, ktorí majú prelomené domovy alebo vzťahy, veľmi prospešné, aby vám pomohli vyriešiť tento zlomený vzťah alebo vaše manželstvo. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom jeho e-mailovej adresy: drizayaomosolution@gmail.com. Spojte sa s ním a uvidíte, ako sa váš problém vyrieši do 24 hodín. Špecializuje sa aj na nasledujúce záležitosti ... (1) Chcete, aby váš bývalý späť. (2) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii. (3) Chcete, aby vás nasledovali muži / ženy. (4) Chceš dieťa. (5) Ste podnikateľom a chcete získať zákazky (6) Chcete, aby bol váš manžel navždy váš (7) Potrebujete duchovnú pomoc. (8) Boli ste podvedení a chcete získať späť stratené peniaze. (9) Zastavte rozvod 10. Vyvolanie peňažných rituálov (11) Víťazné voľby...
(27. augusta 2019 v 22:42)
Toto je potrebné prečítať každý, som tu, aby som informoval celý svet o človeku, ktorý zachránil môj vzťah, a tento veľký človek sa volá Dr. IZOYA. Skutočne pre mňa odviedol skvelú prácu tým, že priviedol späť môjho bývalého milenca, ktorý ma opustil, a sľubujem, že sa ku mne už nikdy nevráti. S týmto som si uvedomil, že rozdávanie podrobností o svete Dr. IZOYA bude pre tých, ktorí majú prelomené domovy alebo vzťahy, veľmi prospešné, aby vám pomohli vyriešiť tento zlomený vzťah alebo vaše manželstvo. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom jeho e-mailovej adresy: drizayaomosolution@gmail.com. Spojte sa s ním a uvidíte, ako sa váš problém vyrieši do 24 hodín. Špecializuje sa aj na nasledujúce záležitosti ... (1) Chcete, aby váš bývalý späť. (2) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii. (3) Chcete, aby vás nasledovali muži / ženy. (4) Chceš dieťa. (5) Ste podnikateľom a chcete získať zákazky (6) Chcete, aby bol váš manžel navždy váš (7) Potrebujete duchovnú pomoc. (8) Boli ste podvedení a chcete získať späť stratené peniaze. (9) Zastavte rozvod 10. Vyvolanie peňažných rituálov (11) Víťazné voľby
(6. septembra 2019 v 17:02)
Hej, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne naštvaný a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktor Isikolo môže pomôcť rýchlo sa vrátiť späť , Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (Kúzlo lásky). O 48 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým, všetko vďaka Dr. Isikolo. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Isikolo skutočný a silný kúzelník, ktorý sa budem vždy modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte teraz tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na: isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp ho na +2348133261196
(9. septembra 2019 v 22:37)
MÁM SVOJ bývalý partner SPÄŤ Mnoho ľudí napísalo články o tom, ako im pomohla kúzla, ale som veľmi vďačný tomuto veľkému kúzlu, ktorý mi priviedol môjho bývalého manžela. Toto svedectvo je pravdivý príbeh a volám sa Monika Simun. Keď som prišiel do kontaktu s týmto mužom, prešiel som aj svedectvom o ňom a tiež som sa stretol s mnohými svedectvami o tom, ako pomáhal ostatným v ich živote. Vrátiť sa k bývalému človeku je jedným z najvnútornejších pocitov, ktoré by mnohí ľudia radi prežívali, pretože tie spomienky s našim bývalým človekom vždy zamlčajú našu myseľ, keď niekto iný robí niektoré z vecí, ktoré náš bývalý býval zvyknutý robiť. Bol som osamelý rodič takmer 6 rokov, a hoci môj bývalý manžel bol ďaleko od mojich detí, stále by som si niekedy želal, aby sa ku mne vrátil. Tento kúzelný lekár, s ktorým som sa stretol, známy ako DR ISIKOLO, mi pomohol s mojím želaním a som rád, že som späť so svojím bývalým manželom a som veľmi šťastný, že môžem zdieľať svedectvo so všetkými, aby sa aj oni mohli stretnúť s týmto veľkým lekárom a vyriešiť svoje problémy. Neviem, čo by ostatní mohli mať pocit, že dostanú svoje bývalé veci späť do svojho života, ale vždy viem, že je tu požehnanie v prestrojení len s jediným opätovným prepojením s bývalým. Ak sa chcete úspešne dostať späť so svojím bývalým, obráťte sa na tohto skvelého kúzla na jeho Whatsapp +2348133261196 alebo e-mailom isikolosolutionhome@gmail.com a zdieľajte úžasné svedectvo rovnako ako ja
(12. septembra 2019 v 5:13)
KomentárDobrý deň, volám sa Mária z Rumunska. Chcem rozprávať svetu o veľkom a mocnom kúzle s názvom Priest Ocolose, ktorý môj manžel podvádzal a už nie je voči mne a našim deťom zaviazaný, keď som sa ho opýtal, v čom je problém, povedal mi, že vypadol z lásky k mne a chcel som sa rozviesť, bol som tak zlomený, že som plakal celý deň a noc, ale on odišiel z domu, hľadal som niečo online, keď som uvidel článok, ako veľký a mocný kňaz Ocolose pomohol toľkým mnohým podobným situácia, ako je moja, bola tam e-mailová adresa, takže som mu poslala e-mail, v ktorom som mu hovorila o svojom probléme, ktorý mi povedal, že sa ku mne vráti do 24 hodín. Urobil som všetko, čo ma požiadal, aby som urobil deň hniezda, k môjmu najväčšiemu prekvapeniu, môj manžel sa vrátil domov a plakal a prosil ma, aby som mu odpustil a prijal ho, môže ti tiež pomôcť kontaktovať: ocolosehelp@gmail.com WhatsApp +2348101599658
(12. septembra 2019 v 5:15)
KomentárDobrý deň, volám sa Mária z Rumunska. Chcem rozprávať svetu o veľkom a mocnom kúzle s názvom Priest Ocolose, ktorý môj manžel podvádzal a už nie je voči mne a našim deťom zaviazaný, keď som sa ho opýtal, v čom je problém, povedal mi, že vypadol z lásky k mne a chcel som sa rozviesť, bol som tak zlomený, že som plakal celý deň a noc, ale on odišiel z domu, hľadal som niečo online, keď som uvidel článok, ako veľký a mocný kňaz Ocolose pomohol toľkým mnohým podobným situácia, ako je moja, bola tam e-mailová adresa, takže som mu poslala e-mail, v ktorom som mu hovorila o svojom probléme, ktorý mi povedal, že sa ku mne vráti do 24 hodín. Urobil som všetko, čo ma požiadal, aby som urobil deň hniezda, k môjmu najväčšiemu prekvapeniu, môj manžel sa vrátil domov a plakal a prosil ma, aby som mu odpustil a prijal ho, môže ti tiež pomôcť kontaktovať: ocolosehelp@gmail.com WhatsApp +2348101599658
(16. septembra 2019 v 10:53)
Moje meno je Cathy, chcem svedčiť o veľkom kúzelníkovi menom Dr. OGUNAMEN, mojom manželovi, a ja som už 5 rokov ženatý, nemáme dieťa a lekár nám povedal, že nemôžem porodiť, pretože môj lon bol poškodený kvôli zlým predpisom na drogách ma to tak znepokojilo a manžel nebol šťastný, takže sa rozhodol oženiť sa s iným dievčaťom a rozviedol ma, bol som tak smutný, že som o tom povedala svojmu priateľovi, povedala mi o silnom kúzle, ktoré mi dala jeho e-mailová adresa dobre v to nikdy neverím, že hoci som sa jednoducho rozhodol skúsiť ho a povedal mi, že bude trvať 7 dní, kým sa môj manžel vráti ku mne, a otehotniem, pochyboval som o ňom, 7 dní, kedy prišiel môj manžel späť ku mne a plakal, povedal, že nechce rozvod už 3 týždne potom, čo lekár potvrdil, že som tehotná {ugbegundenger@gmail.com}
(19. septembra 2019 v 21:01)
Prečítajte si a tiež kontaktujte Dr. OGUNAMENA, ak potrebujete silné láskavé kúzlo na vyriešenie svojho narušeného vzťahu ..... Keď som mala šesť mesiacov tehotenstva s druhým dieťaťom, rozviedla som sa s manželom. Od dňa počatia nášho prvého dieťaťa sme sa hádali a hádali nonstop, už od neho už nemala lásku ani dôveru, takže ma rozvedel. A pri všetkých týchto veciach som sa snažil dostať ho späť rôznymi spôsobmi, vyskúšal som aj niekoľko rôznych kúzelníkov v Bratislave, ale žiadny z nich mi nemohol priviesť EDVARD späť ku mne. Bolo to iba Dr.OGUNAMEN, ktorý mi zaručil naliehavé obsadenie kúziel 48 hodín, a uisťuje ma, že môj manžel bude znova so mnou. Píšem, aby som vám poďakoval a hlbokú vďaku za to, že ste dodržali svoje sľuby a že využívam vaše nadané a veľké sily, aby ste ho priviedli späť domov. Bol som nadšený, keď som vedel, že sa špecializujete na znovuzjednotenie milencov. Ďakujem vám, pane, za pomoc v najhorších obdobiach môjho života, za to, že ste takým veľkým kúzelníkom a za to, že ste mi dali milostné kúzlo, ktoré mi prinieslo toľko radosti z môjho manželstva. Môj manžel je späť a sľubujem, že ma už nikdy neopustím. Ak pochybujete o jeho schopnosti, verte mi. Mali by ste mať šancu. Vyplatí sa spôsobmi, ktoré si ani neviete predstaviť. Ak ste teraz silnejší a potrebujete silné a naliehavé láskavé kúzlo lásky, ktoré vám prinesie láskavo kontakt s Dr.OGUNAMENOM, práve teraz je jedinou odpoveďou na obnovenie vášho narušeného vzťahu alebo manželstva. {ugbegundenger@gmail.com}
(22. septembra 2019 v 17:28)
MOJA TESTIMÓNIA JE VŠETKO O AKO AKO TOTO JEDINEČNÝ VÝZNAMNÝ ZÁKON ZMENY MÔJ MARITÁLNY DOM A PRENÁŠTE MY EX HUSBAND. Moje meno je Angela vikky, sľúbil som, že poviem ostatným úžasné dielo toho, ktorý mi priviedol môjho bývalého priateľa. Volá sa Dr.okhorebor, ktorý je kúzelným lekárom a bol schopný priviesť späť môjho bývalého. Môj bývalý ma opustil v ten istý deň, keď sa stretla s jej priateľkou na mojom mieste, čo, bez vedomia, s ním nemám nič spoločné. Zúril sa na samého zraku svojho priateľa a ja som bol zmätený, ak bol spočiatku na neho naštvaný. Dni do týždňov a týždňov do mesiacov, moja bývalá priateľka mi nepovedala ani slovo, keď odišla. Tak som začal uvažovať o tom, čo robiť? Takto som kontaktoval Veľkého Dr.OKHUREBORA na internete, ktorý po niekoľkých procedúrach a pokroku priviedol môjho ex do 48 hodín. Slová nestačia na vyjadrenie mojich pocitov toho, čo pre mňa urobil Dr.okhorebor. Naozaj mi zdvihol ťažkú ​​záťaž z mojej hrude. Pre všetkých tam, prosím, nemyslite si, že vaša situácia je príliš primitívna alebo príliš ťažká a komplikovaná, aby ju niekto pochopil alebo vyriešil. Kontaktujte doktora OKHUREBORA a znovu nájdite radosť, kontaktujte ho; (Okhorebor@gmail.com)
(24. septembra 2019 v 9:56)
ďakujem dr.ologhodo, že si priniesol mier a obnovil môj domov pomocou svojho kúzla Láska. Ak chcete priviesť späť svojho bývalého otca, ak chcete, aby vás váš manžel rád miloval späť, jednoducho kontaktujte dr.ologhodospellwork@gmail.com gor help a pre informácie o chatu whatsapp / viber 2348156911977
(24. septembra 2019 v 9:58)
Chcem poďakovať chubygreatovi za to, čo pre mňa urobil, kontaktoval som ho, aby mi pomohol priviesť späť môjho manžela, a po nevyhnutných požiadavkách (položkách) sa dva dni po mojom manželovi vrátili ku mne. ak potrebujete pomoc, stačí sa obrátiť na jeho číslo 2348165965904. kontaktujte ho a musíte vypovedať, pretože je veľmi horúci
(25. septembra 2019 v 13:17)
Chcem poďakovať tomuto veľkému čarodejníkovi Love Charmerovi, ktorý mi pomohol vrátiť moju manželku. Stretol som ho na Googli a vzal jeho podrobnosti a rozhodol sa ho kontaktovať s mojím prekvapením, všetko sa stalo úžasne.Je to pravé kúzlo, domáci reštaurátor. jeho požiadavka, všetko bolo opäť normálne. Môžete ho teraz kontaktovať priamo pomocou e-mailu whatsapp @ +2348165965904 ... e-mailom; chubygreat@gmail.com
(25. septembra 2019 v 13:18)
Ak chcete priniesť svoje bývalé, obráťte sa na Dr. ologhodospellwork@gmail.com
(26. septembra 2019 v 13:47)
uzdrav sa zo zlomeného srdca “Prial by som si, aby som našiel správne slová, ktoré hovoria, ako som vďačný tomuto láskavému čarodejníkovi zvanému Dr.OGUNAMEN, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené, môj manžel je späť potom, čo ma opustil a naše 3 deti pre inú ženu .. Po 12 rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej hádke alebo v druhej, kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Košíc, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že sú Už nikdy neuvidím svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc Myslím na neho a vždy by som si prial, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne naštvaný a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na svedectvo, ktoré naznačovalo, že doktor OGUNAMEN môže pomôcť získať rýchly návrat späť. cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a on mi povedal, čo mám robiť a urobil som to potom mi urobil kúzlo lásky. O 28 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s množstvom lásky a radosti a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým. Všetko vďaka Dr. OGUNAMENOVEJ. je taký silný a rozhodol som sa zdieľať môj príbeh na internete, že Dr.OGUNAMEN je skutočný a silný kúzelník, ktorý sa vždy budem modliť, aby som žil dlho, aby som pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete lásku zaklínadlo, aby si bývalého milenca navždy späť alebo rýchlo uložil svoje manželstvo. Už neplač, už teraz kontaktujte tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: {ugbegundenger@gmail.com} vaša láskavosť nikdy nebude zabudnutá!
(1. októbra 2019 v 3:57)
dr.ologhodospellwork@gmail.com je skvelé kúzlo lásky. kontaktujte ho teraz so svojím chatom viber / whatsapp @ 2348156911977
(1. októbra 2019 v 4:29)
Chcem sa vám veľmi chubygreat poďakovať za to, že ste mi pomohli priviesť späť moju rodinu a znova mi dať šťastie do tváre, keď som si myslel, že je všetko stratené. Kontaktoval som chubygreat@gmail.com na internete, aby mi pomohol, pretože som videl niekoľko a počul o ňom niekoľko svedectiev. Povedal mi, čo mám robiť a čo musím poskytnúť, a potom, čo bolo všetko na mieste, uistil ma, aby som mu dal dva dni, aby sa definitívne vrátila a dôkladne sa vrátila druhý deň. vďaka chubygreat. môžete ho oboznámiť s 2348165965904.
(6. októbra 2019 v 7:00)
ďakujem dr.ologhodospellwork@gmail.com za pomoc pri návrate manžela, ktorý ma opustil pre inú ženu. Keď som sa spojil s týmto veľkým kúzelníkom Lásky, nikdy som si nemyslel, že to dokáže, až kým som nezabezpečil všetky jeho požiadavky a prekvapil ma tým, že prišiel ku mne a poslúchol všetko, čo som mu povedal. Nikdy som neveril, kým sa nestane všetko. Len čo ho @ @ 2348156911977
(7. októbra 2019 v 4:16)
Ďakujem Dr.Kumole, že mi pomohla privolať moju ženu späť, moja manželka sa začala správať veľmi čudne, všetko, čo sa naštve, naštve sa a povedala mi, že sa chce odsťahovať. Nakoniec sa odsťahovala a veci sa pre mňa stali ťažkými, ktoré nemôžem klamať. Neviem, čo mám robiť, až kým neuvidím inzerát Dr.Kumoly a ako pomáhal ľuďom. Kontaktoval som jeho e-mail (Dr.Kumola_lovespell@outlook.com) a povedal som mu všetko. Ubezpečil ma, že ju po kúzle vrátim. Urobil som všetko, čo mi povedal Prorok. Moja žena sa vrátila o 2 dni neskôr, povedala, že nevedela, čo sa nad ňou stalo, sme späť spolu Ďakujeme Dr. Kumole za to, že priviedla moju ženu späť. Kontaktujte jeho e-mail (Dr.Kumola_lovespell@outlook.com), je to skvelý kúzelník.
(7. októbra 2019 v 11:26)
vaša pomoc chubygreat skutočne zmenila môj život. od tej doby, čo som ťa kontaktoval, aby si priviedol späť môjho manžela a urobil môj dom pokojným, sa všetko zmenilo kvôli tvojmu kúzlu lásky a teraz nachádzam šťastie a pokoj. dal si mi nádej a úsmev na tvár, keď som si myslel, že je všetko stratené. Kontaktoval som chubygreat@gmail.com na internete, aby mi pomohol, pretože môj domov sa ma naozaj nezmenil a môj manžel sa o mňa už viac nezaujímal. povedal mi, čo mám robiť a čo musím poskytnúť, aby mi umožnil pracovať pre mňa, všetko, čo bolo na mieste, potom ma ubezpečil, aby som mu dal dva dni, aby sa definitívne vrátil späť a druhý deň sa vrátil, keď mi povedal, a bol som ohromený jeho silou kontroly nad týmto láskavým kúzelníkom. vďaka chubygreat. môžete ho oboznámiť s 2348165965904.
(7. októbra 2019 v 11:34)
ďakujem dr.ologhodospellwork@gmail.com za pomoc pri návrate manžela, ktorý ma opustil pre inú ženu. keď som sa spojil s týmto veľkým kúzelníkom Lásky, nikdy som si myslel, že to nemôže urobiť, kým som nezabezpečil všetky jeho požiadavky a prekvapil ma tým, že prišiel ku mne a poslúchol všetko, čo som mu povedal. Nikdy som neveril, kým sa nestane všetko. Len mu dajte @ 2348156911977
(20. októbra 2019 v 14:33)
Chcem poďakovať tomuto veľkému čarodejníkovi Love Charmerovi, ktorý mi pomohol vrátiť moju manželku. Stretol som ho na Googli a vzal jeho podrobnosti a rozhodol sa ho kontaktovať s mojím prekvapením. Všetko sa udialo úžasne.Je to pravé kúzlo, domáci reštaurátor. , všetko bolo opäť normálne. Môžete ho teraz kontaktovať priamo prostredníctvom e-mailu whatsapp @ +2348165965904 ... e-mailom; chubygreat@gmail.com
(8. novembra 2019 v 19:39)
Skoro som prišiel o život, keď som zistil, že môj manžel videl inú ženu, pretože som mu nemohol dať dieťa na 9 rokov nášho manželstva. Bol som zlomený srdce a začal som surfovať po internete, aby som našiel riešenie, a o Lordovi Zakuzovi som sa dozvedel o článku napísanom (Elizabeth). Kontaktoval som lorda Zakuzu cez WhatsApp na čísle +17405739483 a povedal som mu všetky svoje bolesti. Lord Zakuza mi povedal, že môj manžel sa vráti do 24 hodín a že budem tehotná do mesiaca, keď bude môj manžel späť. Sumu 230 Euro som zaplatil Lordovi Zakuzovi za niektoré (duchovné veci) a výsledok som dostal presne tak, ako to povedal, a dnes som ja a môj manžel opäť späť a nerozbitné s naším dievčatkom, ktoré sme pomenovali (JOY). Možno by ste teraz prešli peklom, ale hovorím vám, že to nebude trvať večne, pretože Pán Zakuza je tu, aby nám všetkým pomohol. Môžete sa s ním zhovárať na linke WhatsApp na čísle +17405739483 a získať trvalé riešenie.
(26. novembra 2019 v 13:55)
Hej, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne naštvaný a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktor Mohammed môže pomôcť rýchlo sa vrátiť späť , Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (Kúzlo lásky). O 28 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým. Ďakujem Dr. Mohammedovi. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Mohammed skutočný a silný kúzelník, ktorý sa budem vždy modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte teraz tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na adresu: monicaspiritualtemple@gmail.com, môžete mu tiež zavolať alebo ho pridať na Whats-app: +2348134493948
(28. novembra 2019 v 7:01)
Nájsť skutočné milostné kúzlo bolo pre mňa ako nočná mora, zaplatil som viac ako 2457 dolárov za rôzne kúzla, ktoré nikdy nefungujú. Kým sa nestretnem s DrEdede, prosím, ak hľadáte skutočné a rýchle výsledné milostné kúzlo, potom je odpoveďou, môžete kontaktujte ju teraz. Ededetemple@gmail.com +2348129175848
(9. decembra 2019 v 19:37)
Čaute ľudia! Po 4 rokoch manželstva som stratil manžela s inou ženou. Mali sme krásne manželstvo, ale on začal vzťah so spolupracovníkom, ktorý prenasledoval neho. Býva blízko svojej práce a odmietol so mnou hovoriť alebo sa vrátiť domov. Bol som tak zničený a bolo pre mňa ťažké vyrovnať sa s ním. Bol som veľmi znepokojený a potreboval som pomoc. Keď som jedného dňa prehľadával internet, narazil som na poznámku Amber, ktorá naznačovala, že Dr. OSUNOGIE jej pomohla vyriešiť jej manželské problémy, obnoviť narušené vzťahy a tak ďalej. Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a urobil pre mňa kúzlo. O 28 hodín neskôr prišiel za mnou manžel a ospravedlnil sa za krivdy, ktoré urobil, a sľúbil, že to už nikdy neurobím. Odvtedy sa všetko vrátilo do normálu. Ja a moja rodina žijeme spolu šťastne znova, pretože môj manžel, moje slovo, oslavuje toto Vianoce so mnou, som tak šťastný. Všetko vďaka Dr.OSUNOGIE Ak potrebujete kúzlo, ktoré dokáže vrhnúť kúzlo, ktoré skutočne funguje, navrhujem, aby ste sa obrátili na ho. Nesklame vás. Dávam vám 100% záruku, že vám pomôže. Jeho e-mail {osunogie@gmail.com}
(13. decembra 2019 v 16:53)
i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com or call/whatsapp:+2349057261346
(17. decembra 2019 v 15:17)
Život bol plný výziev od chvíle, keď ma moja žena opustila a pokračovala s iným mužom. Väčšinou som myslel, že to všetko skončí. Situácia sa zhoršila, keď som prišiel o domov, rodinu a všetko pre hurikán Matthew a ja som sa stal utečencom v mojej vlastnej krajine, na Haiti. Jedinou vlastnosťou, ktorú som nechal, bol telefón s prístupom na internet vo vrecku. Jedného verného dňa som našiel jednu prorockú nedeľu na internete v službe Face-book. Niekto z USA dosvedčil veľa skvelých vecí, ktoré prorocká nedeľa urobila pre ňu a jej rodinu. Kontaktoval som ho a zvyšok hovoria históriou. Dnes som šťastne ženatý s vojakom, ktorého som stretol v tábore, a znova dostávam svoje šťastie. Toto šťastie si nemôžem udržať pre seba, pretože nie som sebecký. Tiež môžete kontaktovať Proroka v nedeľu na e-mailovej adrese: (dr.marksunday@outlook.com) alebo zavolať na číslo +393511150081 Whatsapp.
(17. decembra 2019 v 15:18)
Život bol plný výziev od chvíle, keď ma moja žena opustila a pokračovala s iným mužom. Väčšinou som myslel, že to všetko skončí. Situácia sa zhoršila, keď som prišiel o domov, rodinu a všetko pre hurikán Matthew a ja som sa stal utečencom v mojej vlastnej krajine, na Haiti. Jedinou vlastnosťou, ktorú som nechal, bol telefón s prístupom na internet vo vrecku. Jedného verného dňa som našiel jednu prorockú nedeľu na internete v službe Face-book. Niekto z USA dosvedčil veľa skvelých vecí, ktoré prorocká nedeľa urobila pre ňu a jej rodinu. Kontaktoval som ho a zvyšok hovoria históriou. Dnes som šťastne ženatý s vojakom, ktorého som stretol v tábore, a znova dostávam svoje šťastie. Toto šťastie si nemôžem udržať pre seba, pretože nie som sebecký. Tiež môžete kontaktovať Proroka v nedeľu na e-mailovej adrese: (dr.marksunday@outlook.com) alebo zavolať na číslo +393511150081 Whatsapp.
(20. decembra 2019 v 18:20)
Dr.OGUNAMEN najlepší kúzelník online obnovuje môj prerušený vzťah a dôrazne odporúčam Dr.OGUNAMEN každému, kto potrebuje pomoc! Môj manžel ma opustil pre inú ženu pred 6 mesiacmi a odvtedy sa môj život naplnil bolesťami, bolesťou a zlomeninami srdca, pretože bol mojou prvou láskou, s ktorou som celý svoj život prežil. Môj priateľ mi povedal, že videl nejaké svedectvá o kúzelníkovi menom OGUNAMEN, že môže priviesť späť milenca v priebehu niekoľkých dní, smejem sa mu a povedal, že ma nezaujíma, ale kvôli láske, ktorú pre mňa mal môj priateľ, v mojom mene as veľkým prekvapením som sa poradil s veľkým kňazom, ktorý ma po dvoch dňoch zavolal po prvýkrát, keď ma po troch mesiacoch zavolal, že mi chýba a že je mi tak ľúto za všetko, čo ma prinútilo prejsť. a teraz sme spolu šťastní. Stále tomu nemôžem uveriť, pretože je to veľmi neuveriteľné. Ďakujem Dr.OGUNAMENOVI za privolanie môjho milenca a tiež môjmu milému priateľovi, ktorý sa prihováral v mojom mene, za každého, kto by mohol potrebovať pomoc tohto veľkého kňaza, je tu e-mailová adresa: {ugbegundenger@gmail.com}
(7. januára 2020 v 12:55)
Hej, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne naštvaný a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktor Mohammed môže pomôcť rýchlo sa vrátiť späť , Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (Kúzlo lásky). O 28 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým. Ďakujem Dr. Mohammedovi. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Mohammed skutočný a silný kúzelník, ktorý sa budem vždy modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte teraz tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na adresu: monicaspiritualtemple@gmail.com, môžete mu tiež zavolať alebo ho pridať na Whats-app: +2348134493948
(8. januára 2020 v 4:28)
Vo svojej práci je najlepší a robí to ako žiadny iný. Pomohol mi priviesť späť moju manželku, ktorá ma opustila pred niekoľkými mesiacmi. Hľadal som spôsob, ako ju priviesť späť k ničomu, až kým som neprišiel cez svedectvo tohto veľkého kúzla. Kontaktoval som ho a on sa o mňa staral a ubezpečil ma, že moja manželka sa vráti za dva dni, keď dokončil prácu a dal som mu všetku podporu, ktorú som potreboval, a za dva dni, keď povedal mojej manželke, sa vrátil. môžete kontaktovať chubygreat so svojimi podrobnosťami 2348165965904 alebo e-mailom chubygreat@gmail.com.
(8. januára 2020 v 4:33)
dr.ologhodospellwork@gmail.com vám pomôže získať späť svoju bývalú manželku alebo bývalého manžela alebo ktorúkoľvek blízku osobu, ktorá vás opustila a chce takého človeka vrátiť, stačí kontaktovať drologhodo so svojimi podrobnosťami 2348156911977. S pomocou svojej čiernej mágie, ktorú môže návrat láska jeden späť. Kontaktoval som ho, aby mi pomohol vyriešiť problém, a bolo ľahké ako navždy a pracoval pre mňa, aby som získal späť svoju lásku. Vďaka dr.ologhodospellwork to naozaj funguje a funguje zázraky.
(14. januára 2020 v 13:41)
Chcem rýchlo povedať svetu, že existuje skutočné on-line kúzlo, ktoré je silné a originálne. Volá sa Dr ozalogbo Pomohol mi nedávno, aby som sa znova spojil so svojím manželom, ktorý ma opustil. Keď som sa obrátil na Dr Ozalogbo, obsadil milovať kúzlo lásky a môj manžel, ktorý povedal, že so mnou nemá nič spoločné, ma znova zavolal a začal ma prosiť, aby som sa vrátil. teraz je späť s toľkou láskou a starostlivosťou. dnes som rád, že vás môžem informovať o tom, že toto kúzlo má schopnosť obnoviť späť narušený vzťah. pretože som teraz spokojný so svojím manželom. Každému, kto číta tento článok a potrebuje akúkoľvek pomoc, môže doktor ozalogbo ponúknuť aj akýkoľvek druh pomoci, napríklad liečenie všetkých druhov chorôb, súdnych sporov, tehotenstva, duchovnej ochrany a mnoho ďalšieho. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu ozalogboshrine@gmail.com alebo ho môžete pridať na WhatsApp s jeho telefónnym číslom +2348162562991
(14. januára 2020 v 13:42)
Poviem svetu, aby so mnou oslávil toto početné svedectvo, nikdy neverím, že by som sa tohto strašného ochorenia dokázal zbaviť až do jedného osudového dňa, môj príbeh a ocenenie patrí Dr.ozalogboovi, mocnému lekárovi, ktorý mi pomáha liečiť moja HIV / AIDS choroba z môjho života, je to skutočne pravdivý muž s vysokými bylinkami, ktorý používa na záchranu života ľudí, len pár dní späť som prišiel do kontaktu s e-mailovými správami Dr.ozalogbo, ktoré mnohí jednotlivci dosvedčujú o svojich životoch láskavá práca, tak som sa rozhodol a rýchlo som ho kontaktoval, pretože choroba bola takmer na poslednú chvíľu po prevzatí môjho života, vyskúšal som všetky lieky od niekoľkých lekárov z nemocníc, ale žiadny mi nemohol pomôcť okrem Dr.Ozalogba, ktorý konečne vyliečil moje HIV / AIDS choroby, bol som ohromený a ohromený, keď mi lekár potvrdil, že som negatívny v tej istej nemocnici, v ktorej som bol predtým, chcel by som každému, kto je dnes chorý a chcete liečenie, kontaktujte tohto lekára so svojím e-mailom: ozalogboshrine@gmail.com alebo zavolajte 23481 62562991
(14. januára 2020 v 23:13)
3276/5000 Dobrý deň, chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo Po rokoch, čo som sa s manželom roky delil, urobil som všetko, čo bolo v jeho silách, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, tak som ho chcel späť kvôli láske, ktorú mám za neho som ho prosil so všetkým, sľúbil som mu, ale on to odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojmu priateľovi a navrhla, že by som sa mal skôr spojiť s kúzelníkom, ktorý by mi mohol pomôcť vrhnúť kúzlo, aby ho priviedol späť, ale ja som typ, ktorý nikdy v kúzlo neveril, nemal som na výber, ako to vyskúšať, poslal kúzelníkovi e-mail a povedal mi, že nebol problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že sa môj bývalý vráti ku mne pred tromi dňami, kúzlo obsadil a prekvapivo druhý deň, okolo 16:00. Môj bývalý ma volal, bol som tak prekvapený, odpovedal som na výzvu a všetko, čo povedal, bolo to, že sa tak ľúto za všetko, čo sa stalo, že chcel, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bol som tak šťastný a šiel som za ním, takže sme spolu začali šťastne žiť. Odvtedy som prisľúbil, že každý, koho poznám, má problém so vzťahom, pomohol by som tejto osobe tým, že ho odkážem na jediného skutočného a mocného kúzla, ktoré mi pomohlo pri riešení môjho vlastného problému. email: babaidadawiseman01@gmail.com môžete mu poslať e-mail, ak potrebujete pomoc vo vašom vzťahu alebo v akomkoľvek inom prípade. Láska kúzla Zarobte si dobré peniaze alebo vyhrajte v lotérii. Dosiahnite úspech v podnikaní. Duchovné problémy. Vyhrajte súdny spor. Vyhľadajte svojho životného partnera. Získajte dobre platenú prácu. Získajte kontrolu nad svojím manželstvom. Získajte od ľudí láskavosť a príťažlivosť. Získajte späť stratené peniaze. Liečte všetky choroby. liečiteľné aj nevyliečiteľné. Vyriešte problémy s tehotenstvom a žehnajte vám s bábätkami atď ... Ak máte akýkoľvek problém s trvalým riešením, kontaktujte tohto vynikajúceho muža prostredníctvom babaidadawiseman01@gmail.com WhatsApp: +2348136951551 Viber: +2348136951551 Poďakuješ mi neskôr