bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skObetuje život nevinného dieťaťa?!

Séria Detektívka Josie Quinnová pokračuje druhou knihou – po Miznúcich dievčatách je tu novinka Dievča bez mena...a opäť vynikajúce čítanie. Napínavé od prvých strán.

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo.

Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena. Zdá sa, že by mohla byť Josiiným vodítkom k prípadu uneseného dieťaťa, ale záhadná žena nevie, kto je, kde sa vzala ani čoho sa tak bojí. Isté je, že je na smrť vydesená... Alebo svoju amnéziu len predstiera? Je dievča bez mena svedkyňa, podozrivá alebo možno budúca obeť?

Neskôr Josie nachádza indície, ktoré ju utvrdzujú v presvedčení, že nezvestné novorodeniatko a neznáma žena majú čosi spoločné, že ten, kto ich spája, je veľmi nebezpečný a že sa jej prípad začína veľmi osobne dotýkať.

Má Josie riskovať život dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších? Alebo dokáže nájsť iný spôsob, ako zastaviť neľútostného vraha?

Dievča bez mena (stiahnite si e-knihu hneď teraz) má niekoľko silných stránok.
Prvou je bezpochyby sympatická hrdinka, detektívka Josie Quinnová. Na rozdiel od prvej knihy ju teraz povýšili, stala sa veliteľkou, no nijako to nezneužíva. Naopak, keď sa snaží na ňu zatlačiť samotná starostka mesta a získať výhody (veď to ona ju tam dosadila a môže zabezpečiť, aby to bolo veľmi dočasné...), tak Josie neustúpi a ide si za svojím. Zodpovedne a poctivo.

Ďalším plusom je samotná zápletka – premyslená, možno niekoľko línií, ktoré sa však k sebe zbiehajú, aby sa napokon preplietli. Prirodzene, autenticky, vôbec nie násilne.
Autorka Lisa Reganová má výborný štýl, dialógy sú dynamické, posúvajú príbeh dopredu a dodávajú mu šťavu. Vie stupňovať napätie, vo vhodných momentoch pridáva prekvapenia, či nečakané zvraty a udržiava si neustále vašu pozornosť.

Tiež má cit pre to, kde pridať trošku tajomna a navnadiť vás (viď dievča bez mena, ktoré uteká z Lukovho domu), či trošku akcie. Ak k tomu pridáte samotné prostredie, ktoré vyznieva autenticky, rýchlo sa do príbehu ponoríte a vyšetrujete po boku Josie Quinnovej J

Odporúčame čitateľom, ktorí majú radi série so ženskými vyšetrovateľkami a detektívkami, napríklad sériu Kim Stonová od Angely Marsonsovej, či sériu Helen Grace od MJ Arlidgea.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.