bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová knižka pre deti Ako sa máš, Eliáš?

Tohto chalana si obľúbite. Má strapaté vlasy, srdce plné lásky, lákajú ho veľké činy a narodeniny aj meniny má v ten istý deň uprostred leta. Je mu trochu ľúto, že namiesto dvoch osláv má len jednu, ale to nevadí. Hlavne, že má super zábavný a dobrodružný život.

Je tu nová detská knižka Ako sa máš, Eliáš?

Eliáš, chlapec ako iní, len trochu viac strapatý,
lákajú ho veľké činy, vo svete sa nestratí.

Veselý prvák Eliáš má super pani učiteľku, ale najviac sa teší na prestávky a najradšej by chodil do prázdninovej školy.

„Ak máte 5 až 8 rokov a už vás prestávajú baviť jednorožce, víly či škriatkovia a bavia vás kamaráti, naháňačky a domáce zvieratá, tak príhody malého Eliáša sú tu pre vás. Už ste niekedy zachraňovali zraneného netopiera? Hrali ste africký hokej? Kŕmili ste v bazéne sestru prezlečenú za tuleňa? Tiež sa vám niekedy pletie jazyk a namiesto chameleón poviete chameMELÓN? Tak toto všetko a ešte omnoho viac zažil Eliáš v novej knihe so žltočerveným obalom a ilustráciami od Tomáša Hasaja, ktorý kreslil aj čiernobieleho Adama,“ približuje svoju knihu Petko.

Veru, Eliáša občas neposlúchajú písmenká a pletú sa mu dva jazyky naraz: jeho vlastný a ten rodný. So slovenčinou a nielen s ňou mu však trpezlivo pomáhajú dobrí rodičia. Má aj o dva roky staršiu sestru Viktóriu.

Miluje leto, zábavky v bazéne a bez sladkostí si nevie predstaviť deň. Oveľa viac ho baví byť s niekým, ako byť sám. Už od škôlky je jeho najlepší kamarát Matúš, no vie sa zahrať aj s dievčatami a so svojou sestrou Viki. Tá ho dokonca namotala na plyšáky a spolu presviedčali mačky, že sú korytnačky!

Ako sa máš, Eliáš? je veľmi hravá knižka, ktorá ukrýva 16 malých príbehov. Eliáš má vždy kopu nápadov, kučeravé vlásky a srdce plné lásky, takže spoločne zachránite netopiera, pozriete sa do mestskej knižnice, pôjdete na rodinný výlet, napadne vás vírus, zahráte si africký hokej a...
Ale neprezrádzajme. Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.

„Ešte jednu špecialitku má táto kniha,“ dodáva Petko. „Mini básničku na úvod každej kapitoly. Ak máte radi poéziu, tak sa jednu naučíte za pár minút a predvediete sa v škole na slovenskom jazyku, keď budete mať učivo o rýmovaní. Uvidíte ako sa učiteľka, alebo učiteľ poteší.“

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.