bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNašu učiteľku ovládli mimozemšťania

Urobte deťom radosť a podsuňte im novú knižku zo série Krutoprísna Iza a jej partia. Zabavia sa, všeličo dozvedia a zažijú neuveriteľné dobrodružstvá.
Ale pekne po poriadku. Najskôr sa zoznámte.

„Čau, ja som Iza. Som FAKT RADA, že o mne a o mojich kamarátoch práve vychádza v slovenčine prvá knižka. Volá sa Našu učiteľku ovládli mimozemšťania. No a pokračovanie na seba nenechá dlho čakať, tak sa tešte. Hovoria mi krutoprísna – asi preto, že sa dokážem vyrovnať s mimozemšťanmi i špiónmi. Ale sama by som to nezvládla. Veď pridajte sa do našej partie a uvidíte!“

Takže to je Iza. Fakt super baba. Zrazu jej a kamošom Zašovi, Julke a Miške začne byť čudné, že na nich začala byť ich triedna učiteľka pani Jánošová milá. Keď prišli neskoro do triedy, ani sa nespýtala prečo meškajú. A to si vždy od nich pýtala ospravedlnenku. Alebo keď im povedala, že dnes na matike nemusia počítať príklady...fakt divné.
A čo sa preboha chystá urobiť s tým zákerne sa tváriacim plyšovým medveďom?
Pani učiteľka nie je ten typ človeka, čo by mal rád medvedíky. Je to skôr ten typ, čo neznáša šteniatka a štíti sa mačiatok. Existuje jediné možné vysvetlenie: pani učiteľku ovládli mimozemšťania! A teraz chce premeniť na mimozemšťanov aj ich!

Prostoreká Iza

Tretiačka Iza – a napokon aj jej kamaráti – majú občas bujnú fantáziu, to treba priznať. Ale majú tiež zmysel pre dobrodružstvo, zažívajú vtipné situácie a milujú záhady. Hneď si ich obľúbite. Samotná Iza si neberie servítky pred ústa a všetko komentuje s úprimnosťou a bezprostrednosťou sebe vlastnou.

Inak, v knižkách sa v skutočnosti žiadni mimozemšťania ani špióni nevyskytujú. Nebojte, to si len decká vždy nejako zle vyložia nezvyčajné správanie dospelých. Takže o humorné kúsky nebude núdza. Nedorozumenia, omyly, to všetko len poháňa príbeh, na ktorom sa schuti zasmejete.

Séria Krutoprísna Iza a jej partia je ideálna pre školákov, od 7-8 rokov. Je písaná svižne, dynamicky a občas fantázia ulietava pekne vysoko.

Nová zábavná séria

Sériu o tretiačke Ize a jej spolužiakoch píše škótska autorka Pamela Butchart, ktorá sama vyučuje. Mimochodom, ak sú jej žiaci len spolovice takí pojašení ako Iza a spol., má v práci o zábavu postarané J
Pamela má teda detskú reč dobre napočúvanú. Pozná svojich žiakov, čoho všetkého sú schopní. A určite sa máme na čo tešiť. Po mimozemšťanoch totiž prídu špióni. Decká budú podozrievať novú spolužiačku z cudziny, že ich chce uniesť loďou na cestu do neznáma. Je to však naozaj špiónka?!

A ešte aby sme nezabudli na ilustrácie. Tie nakreslil Thomas Flintham a sú fakt bomba. Takmer na každej stránke pekne dotvárajú príbeh, sú milé, zábavné a uletené.

Milan Buno, literárny publicista

 

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.