bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNajžiadanejšie knihy na Bibliotéke! A prekvapenie pre vás...

Skončil sa jeden zo sviatkov všetkých knihomilov – Bibliotéka. Desaťtisíce kníh, stretnutia so spisovateľmi, autogramiády a zaujímavý sprievodný program. Ktoré knihy sa predávali najviac a o ktoré bol najväčší záujem? A koho ste tam mohli stretnúť? Čítajte a pozrite si fotografie z uplynulých štyroch knižných dní. Navyše sme pre vás pripravili super akciu!

Kupón na zľavuV našom stánku Ikar, ktorý  patril k najväčším a ponúkal tisíce kníh od jedného eura, sa predala jedna kniha každých 14 sekúnd. Samozrejme, nie tá istá:-). Neuveriteľné číslo, ale je to tak. Každých 14 sekúnd kniha...kým ste prečítali tento odstavec po tieto slová, predali sme jednu knihu:-). Ďakujeme za vašu priazeň a veríme, že vám naše knihy spríjemnia voľné chvíle; že vás nabijú energiou, inšpirujú vás, prenesú do iných svetov...jednoducho, že si čítanie našich kníh užijete!

Ak ste nestihli prísť na Bibliotéku či kúpiť si to, čo chcete, máme pre vás prekvapenie. Od stredy nájdete v našej špeciálnej akcii výber toho najlepšieho, čo sme ponúkali na Bibliotéke za rovnaké ceny – zľavy do 15% na novinky a bestsellery, výpredajové knihy... a ak ste dostali navyše náš kupón na zľavu, ušetríte ďalších 5€. To už sa oplatí, čo poviete? Takže už v stredu na Bux.sk, nezabudnite.

Stánok IkarAké knihy teda leteli najviac?
Jednoznačným víťazom sa stal Jozef Banáš s novinkou Sezóna potkanov, z ktorej sa predalo trojnásobne viac ako z dvojky Cudzia krv od Andrey Coddington. Je to jej tretia kniha, ktorá tentoraz  rozpráva príbeh troch mladých žien...a opäť skutočný príbeh, do ktorého sa oplatí zahryznúť. Na chlp rovnaký počet kníh sa predalo z Detí púšte od Waris Dirie. Nasleduje dojímavý príbeh Jeden deň, podľa ktorého nakrútili film a ten je teraz aj v našich kinách. Prvú päťku uzatvára novinka – encyklopédia Veda zo série najpredávanejších encyklopédií na Slovensku, ktoré nájdete všetky a za super ceny na Múdreknihy.sk.

Druhú päťku otvára opäť Jozef Banáš, tentoraz s minuloročným hitom Kód 9, nasleduje opäť Banáš s Idiotmi v politike, novinka Nepriateľ štátu od Jozefa Kariku, z krstu ktorého vám na konci článku prinášame zaujímavé fotografie. Už ste videli krst motorovou pílou a nábojmi?:-) Na deviatke je u detí mimoriadne obľúbený Krtko (a jeho nohavičky – leporelo) a desiatku uzatvára vlaňajší bestseller Židovka od Andrey Coddington, ktorý získa tento rok Platinovú knihu za predaj vyše 25.000 výtlačkov.

TOP 20 na Bibliotéke

 1. Sezóna potkanov (Jozef Banáš)
 2. Cudzia krv (Andrea Coddington)
 3. Deti púšte (Waris Dirie)
 4. Jeden deň (David Nicholls)
 5. Encyklopédia Veda
 6. Kód 9  (Jozef Banáš)
 7. Idioti v politike   (Jozef Banáš)
 8. Nepriateľ štátu (Jozef Karika)
 9. Krtko a nohavičky (Zdeněk Miler)
 10. Židovka  (Andrea Coddington)
 11. Vianoce s Nigellou (Nigella Lawson)
 12. Dva životy (Táňa Keleová-Vasilková)
 13. Alchymista(Paulo Coelho)
 14. Nauč sa kresliť zvieratká a postavičky
 15. Headhunters. Lovci mozgov (Jo Nesbo)
 16. Nakresli si džungľu
 17. Encyklopédia Príroda
 18. Sila(Rhonda Byrne)
 19. Kniha anjelov (Melville Francis)
 20. Posledné štyri istoty (Paul Hoffman)


Krsty, diskusie, autogramiády

Krst Nepriateľa štátuMnožstvo ľudí pritiahli aj atraktívne krsty. Napríklad Nepriateľa štátu od Jozefa Kariku pokrstil  Oskar Rózsa a Erich “Boboš” Procházka, ktorí zároveň aj zahrali. Autora vyspovedal Dado Nagy a potom už prišiel na rad netradičný spôsob krstu – skutočnou motorovou pílou sa podobne ako mafiáni pokúsili zneškodniť nepriateľa. A podarilo sa! Novinku Nepriateľ štátu rozrezali na polovicu a podpálili.

Jozef Karika považuje román Nepriateľ štátu za najkontroverznejší z celej trilógie (prvé dve časti - V tieni mafie  a V tieni mafie II. Čas dravcov). Na slovenské pomery možno až príliš otvorene hovorí o skorumpovanosti politických špičiek, okrádaní národa pod pláštikom národovectva, manipulácii s verejnosťou, vzťahoch s Maďarmi, prvom Slovenskom štáte, Hlinkovej garde a ďalších nebezpečných témach.

Určite zaujal aj krst knihy Kult liekov - Recept na nežiaduce účinky a smrť. Prišiel sám autor John Virapen, krstnou mamou bola Andy Timková. Kniha je voľným pokračovaním minuloročného bestselleru tohto autora Nežiaduci účinok: Smrť.

BanášRozhodne pútavá a trošku aj provokatívna  bola diskusia s Jozefom Banášom o jeho novinke Sezóna potkanov, v ktorej si berie na mušku politikov a hercov, prevracanie kabátov, intrigy, etiku. Táto kniha bola vôbec najžiadanejšou a najpredávanejšou na tohtoročnej Bibliotéke – Jozef Banáš rozdal desiatky autogramov a neváhal diskutovať s čitateľmi aj mimo oficiálnych besied a stretnutí.

Pavel Hirax Baričák rozprával o svojich cestovateľských zážitkoch – jeho program mal príznačný názov: „Etiópsky kabaret príbehu muža a to všetko v tichu a o jednej osobe“. V sobotu podvečer ste mohli zažiť Genius loci - (Roz)Hovory o Slovensku. Prezentáciu knihy s osobnosťami slovenskej kultúry ako Miroslav a Vilma Cipárovci, Dušan Dušek, Marián Geišberg, František Guldan, Daniel Hevier, Zuzana Homolová, Martin Huba, Zuzana Kronerová, Daniel Pastirčák, Anton Srholec, Stanislav Štepka a ďalší.

Svoje knihy predstavili aj mladé autorky z literárneho projektu Mám talent – Mirka Ábelová (Striptíz), Eva Ava Šranková (Izabela. Láskou spútaní) či Edita Nemcová (Všetko mohlo byť inak).

Striptíz  Izabela  Všetko mohlo byť inak  Šéfkuchár v paláci   Bohémska kolonáda

Prišiel aj Šéfkuchár v paláci, alias Jaroslav Žídek, s ktorým Dado Nagy hovoril aj o kulinárskych patentoch. Vujity Tvrtko rozprával o svojich Pekelných príbehoch a Irena Obermannová o Tajnej knihe, ktorá rozprúdila obrovské diskusie v susednom Česku. Prišiel aj Gusto Murín, Milan Markovič, Boris Filan, Pavel Vilikovský či Rasťo Piško, ktorý v nedeľu predstavil svoju novú knihu Bohémska kolonáda a prečítal aj zaujímavý úryvok.

Soška FantáziaV sobotu udelili Cenu Fantázie – víťaza si z piatich finálových poviedok vybrali čitatelia internetového portálu kultura.sme.sk. Sošku Ceny fantázie si domov odniesol mladý autor Ivan Čipkár z Košíc za poviedku Mesto na konci času. ”Deviaty výherca Ceny Fantázie je úplným nováčikom súťaže - hneď svojou prvou účasťou presvedčil porotu, ktorá ho v prvom kole dostala do finále a tam si podal aj niektorých starých harcovníkov našej súťaže,“ povedal Ivan Aľakša z vydavateľstva Fantázia.

Na ďalších miestach skončili autori Michal Jedinák zo Sedliackej Dubovej, Martin Vlachynský z Piešťan, Jozef Frajkor z Prešova a Michal Spáda zo Žiliny. Súčasťou programu bol aj krst knižného zborníka Fantázia 2011, obsahujúceho 10 poviedok zo súťaže. Kniha s obálkou od výtvarníka Ivana Kasaja je šiestym zborníkom vydavateľstva Fantázia a už je prístupná ako e-kniha na ibux.sk ako Fantázia 2011.

Ďalšie foto z krstu Nepriateľa štátu

Karika kniha

Karika pílaProcházkaPálenie

Kniha zhorená

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(7. novembra 2011 v 16:22)
Mňam, knižná lahôdka!:) Vyzerá to, že to bola super akcia. Škoda, že sa nemyslí aj na knihomoľov žijúcich mimo BA (áno, Slovensko existuje aj mimo BA!)