bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKultové divadlo, v ktorom sa zrodili mnohé herecké hviezdy

Bolo to divadlo, ktoré nemalo prežiť prvú sezónu...a predsa sa z neho stalo divadlo, akému sa zvyčajne hovorieva kultové.

GuNaGu objavilo takých hercov ako Petra Polnišová, Slávka Halčáková, Peter Sklár, Dano Dangl, Viktor Horján a druhý dych tam nabrali Peter Batthyány, Roman Pomajbo, Zuzka Šebová, Csongor Kassai, či Zuzana Mauréry.

GuNaGu...GuNaGu? GuNaGu! je kniha, v ktorej Viliam Klimáček hovorí s Viliamom Klimáčkom, spovedá sám seba...

„No a? Kto už vie o mne a o GUnaGU viac? A kto ma má radšej a kto mi vie od srdca vynadať než opäť ja?“:-)

... a vy sa dozviete množstvo zaujímavých informácií o 30-ročnej histórii divadla GuNaGu, ale aj o atmosfére niekdajšieho Slovenska od roku 1985 až dodnes.

guMožno ste nevedeli, ale GuNaGu sa zrodilo vo vani...

„Presne si to pamätám,“ píše v knihe Viliam Klimáček. „Bol rok 1979, bol som druhák na medicíne, kúpal som sa v rodičovskom byte v Starej Turej, voda bola teplučká, prednedávnom som začal písať prvé básne a v tej vani mi došlo, že je len na mne, či budú dobré alebo zlé, že nepotrebujem na písanie ničí súhlas, iba vlastné chcenie, veď v tých rokoch nikto ani netušil, že som básnik, prosto v tej vode som si zrazu uveril, že to dám.“

Nesedí vám rok? Veď GuNaGu oslavuje 30.výročie a mnohí vieme, že divadlo vzniklo v roku 1985... „Samozrejme, je to tak, ale keby som si vtedy vo vani neuveril, ďalej už nepíšem a o nič sa nesnažím,“ vysvetľuje V.Klimáček. „Je hrozne dôležité si uveriť, aj keď druhí na tvoju tvorbu kašlú, hoci oprávnene.“

Objednajte si exkluzívnu novinku GuNaGu hneď teraz!
Kupit bux.sk

A propos, viete, čo vlastne znamená to záhadné slovo GuNaGu? Odpovie sám jeho zakladateľ Viliam Klimáček: „Táto otázka je tak otravne frekventovaná, že raz a navždy na ňu odpoviem až na samom konci knihy na strane 280.“
Tak si nalistujme 280.stranu...aha, tu je to, úplne na konci.

guSľúbil si na záver, že prezradíš, čo znamená GUnaGU. Mal si v škole radšej slovenčinu, alebo matematiku?

Slovenčinu. Tak GUnaGU znamená parafrázu z Hviezdoslava – k ľudu, k ľudu mládež moja, k ľudu sa maj, k svojmu ľudu, GU národu, GU ľudu!

A pre tých, čo mali radšej matematiku? GUnaGU rovná sa...

Ale to už si prečítajte v samotnej knihe:) Viliam Klimáček to dokonca zobrazil cez symboly...
V novinke GuNaGu...GuNaGu? GuNaGu! okrem toho nájdete množstvo farebných fotografií z predstavení, uvidíte herecké hviezdy, ako vyzerali kedysi a nechýba prierez tridsiatimi vybranými hrami vrátane English is Easy, Csaba is Dead.

Milan Buno, 19.9.2014

gu

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.