bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKate Mosse a jej strhujúci historický príbeh Mesto sĺz

Tak ako mnohí Amsterdamčania, ktorí žili obklopení kanálmi, Mariken nevedela plávať. Keď jej voda zaplnila pľúca, stihla si len pomyslieť, aká je rada, že nebude nútená zradiť dôveru. Uvedomovala si, že hore na nábreží stojí muž a pozoruje, ako sa topí. Keď ju ťažký sivý háv ťahal ku dnu, modlila sa, aby sa ten malý Pieter a jeho matka raz znova stretli vďaka Božej milosti.

Pokračuje úspešná historická séria Oheň nás spasí od Kate Mosse. Novinka sa volá Mesto sĺz a zavedie nás do Francúzska roku 1572.

Francúzsko, píše sa rok 1572.
Celé desaťročie zúrili vo Francúzsku náboženské vojny. Zo susedov sa stali nepriatelia a krajinu rozoštvali otázky viery, občianstva a zvrchovanosti. Napokon však zavládol neistý mier a dohodnutá kráľovská svadba by mohla konečne znova zjednotiť Francúzsko.

Minou Joubertová s rodinou dostala pozvanie na veľkolepú udalosť, ale netuší, že svadby sa zúčastní aj Vidal, starý nepriateľ Joubertovcov. A nevie ani to, že niekoľko dní po obrade, v predvečer sviatku svätého Bartolomeja, sa jej rodina rozdelí a jedno z jej milovaných detí zmizne bez stopy...

„Mesto sĺz je román, na ktorý som naozaj hrdá. Privádza nás do Paríža, do Carcassonne a najmä do Amsterdamu, teda do „mesta sĺz“. Dúfam, že vás jeho čítanie bude tešiť tak veľmi, ako mňa tešilo jeho písanie,“ odkazuje Kate Mosse v exkluzívnom videu pre slovenských čitateľov.

Pozrite si exkluzívne video Kate Mosse:

Príbeh Mesto sĺz sa odohráva v Paríži a Chartres, ale aj v samom Meste sĺz – v útočisku, ktorým je Amsterdam. Zobrazuje snahu rodiny ostať pokope a prežiť v ničivom toku dejín.

Originálny a strhujúci. Taký je historický príbeh Mesto sĺz, ktorý nadchne všetkých fanúšikov tohto žánru. Pohltia vás nielen historické udalosti, atmosféra, postavy, ale tiež vydarený mix intríg, akcie, dobrodružstva, rodinnej drámy a samozrejme lásky. Hlavnú hrdinku Minou si zamilujete, pretože je múdra, šikovná, odvážna a má srdce na dlani. Budete jej fandiť a držať palce.

Prvý diel Oheň nás spasí a teraz druhý Mesto sĺz sú teda dve knihy zo série, ktorá sa odohráva na pozadí troch storočí počnúc Francúzskom v 16. storočí až po Južnú Afriku v 19. storočí.
Kate Mosse vystavala historickú fikciu, ktorá je inteligentne a pútavo prepracovaná. Postavy vám ožívajú pred očami, necháte sa strhnúť udalosťami a držíte palce hlavnej hrdinke Minou. Kate dodáva príbehom presne to množstvo emócií, aby to nepôsobilo príliš, ale aby vás to vtiahlo a pohltilo.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Judita Hansman:

Kate Mossová (1961) je úspešná spisovateľka, dramatička a autorka literatúry faktu. Napísala niekoľko románov vrátane multimiliónovej trilógie z Languedocu – Labyrint, Hrobka a Citadela –, Zimných duchov a Čudákovej dcéry. Jej knihy boli preložené do tridsiatich ôsmich jazykov a vyšli vo viac ako štyridsiatich krajinách.

Kate Mossová žije s rodinou striedavo v Chichesteri v západnom Sussexe a v Carcassonne v juhozápadnom Francúzsku. V súčasnosti pracuje na treťom diele zo série Oheň nás spasí.

Vo vydavateľstve IKAR od Kate Mossovej vyšlo:

Labyrint (2006, 2014)
Hrobka (2008, 2014)
Zimní duchovia (2010)
Citadela (2013)
Čudákova dcéra (2015)
Oheň nás spasí (2019)

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.