bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJohn Grisham a jeho nový triler Chlapci z Biloxi

Chlapci z Biloxi je prepracovaný príbeh, pútavý a nechýba v ňom mafia, či gangsterské praktiky. Je to aj právnický triler, najmä v druhej časti aj detektívka; nechýba tam miestna politika a intrigy, podvody a zákulisné hry.

Posledných sto rokov bolo Biloxi známe ako príjemné letovisko a mesto plné podnikov na spracovanie morských plodov. Malo však aj odvrátenú tvár. Korupciu a neresti všetkého druhu od hazardných hier cez prostitúciu, nelegálnu výrobu alkoholu, drogy až po vraždy na objednávku. Neresti mala pod kontrolou hŕstka gangstrov, povrávalo sa, že patrili k neslávne známej Južanskej mafii.

Keith Rudy a Hugh Malco vyrastali v Biloxi v šesťdesiatych rokoch, obaja pochádzali z prisťahovaleckých rodín z východnej Európy. V detstve boli nerozluční kamaráti a všetci ich poznali ako hviezdy bejzbalového tímu. Ich cesty sa rozišli na prahu dospelosti. Z Keithovho otca sa stal obávaný prokurátor, odhodlaný „vyčistiť pobrežie“, z Hughovho otca šéf biloxiského podsvetia. Keith vyštudoval právo a pokračoval v otcových šľapajach. Hugh dal prednosť nočnému životu a pracoval v rodinných podnikoch. Obidve rodiny sa napokon stretli v rozhodujúcom boji – kde inde, ako v súdnej sieni.

Vypočujte si úryvok.
Číta Vlado Kobielsky:

Toto je viac Grisham z posledných rokov, ako zo svojich zlatých právnických čias.
Chlapci z Biloxi je prepracovaný príbeh; čiastočne právnický triler, najmä v druhej časti detektívka; nechýba tam miestna politika a intrigy, podvody a zákulisné hry. A tiež mafiáni a gangstri.

Nečakajte napínavý, strhujúci právnický triler, ale skôr kvalitný grishamovský príbeh, ktorý skvele ukazuje komplexnosť nášho života. Grisham doň zakomponoval napríklad meganičivý hurikán Camille, ktorý mestá doslova zložil na kolená.
Následné procesy a známe vykrúcanie sa poisťovní, ktoré nechcú platiť klientom, hoci tí musia žiť pod stanmi, v polozrúcaných domoch alebo u rodiny. Ich nečestné praktiky a podvody.
Morálne zložitý, mnohovrstevný a poučný ľudský príbeh.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.