bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJe výročie desivých vrážd. A všetko sa začína odznova...

Ak niekto napíše takýto debut, musí mať dar od Boha. Majstrovský rozprávačský talent, ktorý teraz musí rozvinúť naplno. Pretože takýto triler ste už dlho nečítali. Napätie, plno zvratov, krátke kapitoly...a vy ste doslova prilepení k stránkam tejto knihy. Pretože inak sa nedá. Pretože je to také dobré!

Záblesk v temnote.

Keď mala Chloe Davisová dvanásť rokov, z malého mestečka v Louisiane zmizlo šesť dospievajúcich dievčat. Koncom leta sa k zločinom priznal jej otec a dostal doživotný trest. Chloe a ostatní členovia rodiny tak čelili krutej pravde, no napriek nepríjemným následkom museli žiť ďalej.

O dvadsať rokov neskôr pracuje Chloe ako psychologička v Baton Rouge a pripravuje sa na svoju svadbu. Pokoj a šťastie, o ktoré roky tvrdo bojovala, má zdanlivo konečne na dosah. Škrie ju však pocit, že nemá pod kontrolou vlastný život, podobne ako jej pacienti v dospievajúcom veku.

Odrazu zmizne jedno miestne dievča, potom ďalšie a spomienky na hrozivé leto z jej detstva sú späť. Je to iba paranoja, že Chloe vidí neexistujúcu paralelu s minulosťou, alebo druhý raz v živote odhalí vraha?

Záblesk v temnote je strhujúci triler plný prekvapení, napätia a nezodpovedaných otázok. Jednotlivé súvislosti tak ostávajú záhadou do absolútneho konca.

Autorka výborne vykreslila prostredie Louisiany, samotnú Chloe a jej minulosť, keď pred dvadsiatimi rokmi došlo k vraždám a odsúdeným vrahom bol jej otec. Na také čosi nikdy nezabudnete, nech sa snažíte ako chcete.
A zrazu sa začne diať niečo podobné...či skôr úplne totožné. Chloe nevie, komu má veriť, hoci má tušenie, kto by za tým všetkým mohol stáť. A vy hádate, tipujete, podozrievate takmer každého a... vynikajúci psychotriler so sympatickou hrdinkou a uveriteľnou, prepracovanou zápletkou.

„V šialene dobrom debute Stacy Willinghamovej neverte nikomu a ničomu. Dynamický triler plný zvratov,“ napísal Peter Swanson, autor trileru Na zabitie.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.