bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDokonalé rodičovstvo ani dokonalé manželstvo neexistuje, tvrdí Jaro Bekr

Príchod z pôrodnice. Prvé dieťa. Obyvka plná balónikov, nápis Vitajte doma, ktorý som vlastnoručne vyrobil, kvety úplne všade. Napríklad pri druhom dieťati je to už trochu skromnejšie – obyvka tam stále bola, no bez balónikov a kvety boli iba na stole. (Monika, ktorá to opäť číta ponad moje plece, mi tvrdí, že pri Leovi určite ani kvety neboli. Sľúbil som, že to prerobím. Odišla. Nechám to tu, lebo podľa mňa kvety boli.) Pri treťom dieťati to je asi tak, že žena je rada, ak je muž vôbec doma, keď prídu z nemocnice.

O tom, ako zvládať deti a udržať si skvelé manželstvo vtipne popisuje tanečník Jaro Bekr v knihe Na toto vás nikto nepripraví s podtitulom Zápisky otca.
Nevynecháva ani svoju manželku Moniku Hilmerovú – sú v tom spolu.

Zamiloval som sa do nej na prvú šupu, ale to asi polovica bratislavských chalanov v tej dobe, súdiac podľa správ typu: „Ty hajzel, ty chodíš s mojou platonickou láskou...!“, ktoré som dostával od kamošov a známych, keď sa prevalilo, že sme s Monikou spolu...

Autenticky, svojským jazykom a hlavne s humorom opisuje, ako sa rodičovská zodpovednosť a zároveň nedokonalosť prejavuje v praxi. Ako vnímajú svet deti aj čím obohatili ten jeho.

Keď sa mal narodiť Leo, bál som sa, lebo som si nevedel predstaviť, že keď Zarku tak strašne milujem, ako to bude s láskou k nemu. Ako budem tú lásku deliť, či nedostane niekto z nich väčší diel lásky... Hlupák, nevedel som, že počtom detí sa láska nedelí, ale násobí.

Vypočujte si knižný podcast – rozhovor s Jarom Bekrom:

Časť zisku z knihy (od autora, aj vydavateľstva Ikar) pôjde neziskovej organizácii Jeden rodič, ktorá pomáha osamelým rodičom. 

Prichádza deň D. Teda už asi aj prišiel, no nič sa nedeje. Váš lekár vám poradí, ako prirodzene vyvolať pôrod. Tie všetky rady asi poznáte, no uistím vás, že pre muža bude väčšina z nich novinkou. Jesť štipľavé, OK. Chodiť na prechádzky alebo po schodoch, OK. Milovať sa s manželkou... Ehm... len som nechápavo čumel, veď je tesne pred pôrodom! Veď tam niekde je predsa to dieťa! NO WAY! Konečne príde deň D. My s Monikou sme boli dohodnutí, že teda ja k pôrodu nepôjdem, mojimi slovami: „Krvákov mám dosť v telke...“ a doktori na sále si navyše určite nepotrebujú odbiehať od pôrodu kriesiť manžela a ja nepotrebujem počúvať doktorský „humor“ gynekológa-pôrodníka a.k.a. kamoškina skúsenosť: „Nenastrihneme vás, aby ste ju nemali potom jak rukáv čarodejníka... Hahaha!“ WTF???

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

 

Knihy, ktorými žijete · Čítanie z knihy NA TOTO VÁS NIKTO NEPRIPRAVÍ (Jaro Bekr)

Jaro Bekr sa venuje tancu od svojich sedemnástich rokov. Tanec vždy miloval, navštevoval tanečnú aj diskotéky. Založil tanečnú skupinu SPIN, ktorá vznikla po rozpade formácie Gumení chlapci. Po čase sa skupina síce rozpadla, ale v roku 2000 znova ožila a odvtedy ju neprestajne vedie Jaro Bekr. So skupinou si zahrali nielen v reklamách, ale podieľali sa aj na príprave rôznych programov pre slovenské aj zahraničné televízie. Tancu sa chce venovať čo najdlhšie. Venuje sa choreografií a má niekoľko tanečných skupín.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Ikar, Juraj Štefanovič

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.