bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDokáže sesterské puto napraviť rodičovské chyby?

Vidím dieťa, ktoré odvážne čelilo nášmu bolestnému detstvu, naplnené naivným optimizmom a vierou, že spolu to zvládneme. Vidím dievča s vrodeným zmyslom pre spravodlivosť, ktoré sa búrilo proti pravidlám nášho prísneho domova, a neskôr odhodlanú mladú ženu, ktorá z neho ušla, keď toho už jednoducho mala plné zuby.

V slovenčine jej už vyšli hity Spoznal som ťa bosú, Keď som ťa stratila a Utajená dcéra. Kelly Rimmerová si získala množstvo fanúšičiek, ktoré sa dočkali ďalšieho srdcervúceho príbehu. Kým ťa nechám odísť je príbeh o tej najhlbšej láske. Príbeh o nezničiteľnom pute dvoch sestier, ktorý vás dojme a rozplače.

Ako deti si Lexie a Annie boli veľmi blízke. Spojila ich smrť milovaného otca a neskôr matkina neschopnosť porozumieť im. Spoločne odolávali búrkam života v nežičlivom prostredí náboženskej sekty, kam ich priviedla matka s novým partnerom. Staršia Lexie po dovŕšení šestnástich rokov utečie z domu. Annie vzdoruje sama, svoje najhlbšie tajomstvá a obavy zveruje len denníku v koženom obale.

Ako dospelé ženy by Lexie a Annie nemohli byť odlišnejšie.
Lexie je úspešná lekárka, šťastne zasnúbená so skvelým človekom.
Annie je drogovo závislá, zlodejka, klamárka, bez prostriedkov – a je tehotná. Po dvoch rokoch mlčania opäť poprosí sestru o pomoc. Jej novonarodenému dieťaťu hrozí, že ho umiestnia do pestúnskej rodiny. Lexie sa maličkej netere ujme pod podmienkou, že sestra podstúpi odvykaciu liečbu, ktorú jej nariadil súd.

Tvorivosť, vášeň, odvaha, optimizmus – teraz vidím Annie v jej skutočnej podstate. Zrazu nie je závislá ani potenciálny zločinec, dokonca ani trochu nedbanlivá budúca matka. Je to jednoducho moja Annie, chorá sestra, ktorá ma zúfalo potrebuje. Možno práve prišla chvíľa, keď sa všetko zmení.

Zvládnu sestry ťažkú životnú skúšku? Ak nie, ako Annie prežije, ak stratí to jediné, kvôli čomu sa jej oplatí žiť?
Kým ťa nechám odísť z vydavateľstva Ikar je nezabudnuteľný román, ktorý vás prekvapí, ohromí a zasiahne v srdci i na duši. Kelly je nesmierne talentovaná autorka, svoj príbeh doslova nabila emóciami a zároveň dokáže otvárať oči: aby sme si uvedomili, čo máme, čo prehliadame a čomu sa niekedy bránime...
 „Celú noc som bola hore a čítala, pretože som nedokázala prestať,“ tvrdí bookloverka Melissa. Príbeh sa začína bežne ako románik Lexie a Sama, no potom príde volanie o pomoc od Annie. Drogovo závislá, tehotná a na dne. Sledujeme ich príbehy z dvoch uhlov pohľadu, súčasný od Lexie a pohľady do minulosti od Annie.
Do toho všetkého úžasná postava Sama, ktorú Kelly Rimmerová vystihla naozaj úchvatne a zamilujete si ho. Nesmierna opora pre Lexie, muž, akého by chcela mať nejedna žena po svojom boku...

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:Kelly Rimmerová je úspešná austrálska spisovateľka, ktorá sa venuje najmä tvorbe pre ženy. Prirovnávajú ju k Jojo Moyesovej, Davidovi Nichollsovi či Nicholasovi Sparksovi. Jej knihy vyšli vo viac ako 20 jazykoch.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.