bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDedičstvo kostí. Detektívka s nádychom mytológie

„Dedičstvo kostí je fascinujúce čítanie, ktoré vás chytí od prvej po poslednú stranu. Znepokojujúce, návykové, temné s množstvom intríg, v nezvyčajnom prostredí i atmosfére,“ napísali na Literary Rambles. A naozaj sa máte na čo tešiť, ak chcete skúsiť čosi iné ako severské krimi.

http://data.bux.sk/book/020/231/0202310/medium-dedicstvo_kosti.jpgPo úspešnom Neviditeľnom strážcovi zažijete ešte viac vzrušenia, napätia, tajomných náznakov a nebudete sa vedieť dočkať záverečnej časti trilógie. Je tu druhý diel Dedičstvo kostí.

Začal sa súdny proces s nevlastným otcom mladej Johany. Jasón sa inšpiroval praktikami basajuana, a znásilnil a zohavil svoju dospievajúcu dcéru. V sále je aj tehotná inšpektorka kriminálnej polície Amaia Salazarová, ktorej sa pred rokom podarilo vyriešiť zločiny spojené práve s pánom lesov basajaunom. Tie vtedy naplnili život obyvateľov údolia Baztán strachom. A obavy sú opäť tu.

http://data.bux.sk/book/020/205/0202056/medium-neviditelny_strazca.jpgInšpektorka Amaia zhromaždila obviňujúce dôkazy proti zvrhlému Jasónovi, no sudca nečakane oznámi, že pojednávanie sa odročuje. Obvinený totiž spáchal na toalete v súdnej budove samovraždu. Správa vyvolá medzi prítomnými rozhorčenie a hnev. Vzápätí miestna polícia Amaiu odvolá: obvinený zanechal list na rozlúčku a adresátom je práve ona.
Správa obsahuje stručný a znepokojujúci odkaz: Tarttalo.
Slovo, ktoré sa spája s bájnou bytosťou z baskickej mytológie.
Legenda hovorí, že tarttalo svoje obete jedol a kosti potom odhadzoval ku vchodu svojej jaskyne ako ukážku svojej krutosti a upozornenie pre každého, kto by sa odvážil priblížiť k jeho skrýši. Kosti neboli ani odhodené, ani zabudnuté, boli uložené maximálne pozorne, bol to odkaz.

Inšpektorka sa tak ocitá v spleti nečakaných udalostí, ktoré ju celkom pohltia a dovedú do nečakaného konca.

Objednajte si španielske krimi Dedičstvo kostí hneď teraz.
Kupit bux.sk

http://www.doloresredondomeira.com/images/img-dolores.jpgDolores Redondová začala písať najskôr krátke poviedky a rozprávky pre deti. Neskôr napísala román Anjelské privilégiá. Prvým románom trilógie o Baztáne Neviditeľný strážca si získala sympatie vydavateľov z mnohých krajín sveta. Okrem úspechu medzi čitateľmi si vyslúžila aj obdiv kritikov ako jedna z mimoriadne originálnych a veľmi pôsobivých autoriek kriminálnych románov v Španielsku.

V súčasnosti sa pripravuje aj filmová adaptácia tohto diela v réžii producentov trilógie Millennium od Stiega Larssona, či série s detektívom Vallanderom z kníh Henninga Mankella.

Milan Buno, 11.11.2014

v

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.