bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDecká, tešte sa! Misia Eva ide do Thajska

Spomínate si ešte na malú Evičku, ktorá sa rozhodla zachrániť manželstvo svojich rodičov, ktorému hrozil rozvod?

http://data.bux.sk/book/020/241/0202413/medium-misia_eva_v_thajsku.jpgMožno ste jej držali palce, aby uspela so svojim tajným plánom...možno ste si zamilovali niektoré postavy ako sesternicu Lilly či Luisa Aubergina...a možno ste škrípali zubami pri Sidónii Malinovej, ktorá mnohým pripomína tú najhoršiu učiteľku, akú ste kedy zažili.

Deti sa konečne po dvoch rokoch dočkali. Ak ste aj vy čítali knižku Misia Eva – prísne tajné od Tamary Heribanovej, určite vám teraz srdce zaplesá: je tu pokračovanie a tentoraz v Thajsku! 

vbPokračovanie príbehu rodiny Šidlovcov je konečne na svete v knižke Misia Eva v Thajsku. Ako teda viete, Evka prísne tajnú misiu splnila. Nielenže vyhrala exotickú dovolenku, ale podarilo sa jej vrátiť lásku rozhádaným rodičom. Už zasa sú kompletná rodina a všetko nasvedčuje tomu, že pobyt v ďalekej Ázii bude pre nich len o oddychu. Lenže to ani náhodou! Evka má totiž ešte jeden veľký sen.

Ako sa toto rozprávanie plné napätia a humoru skončí, zistíte až keď si prečítate ďalšiu tajnú misiu v mene dobrodružstva a lásky. Pobavíte sa, zažijete napínavé putovanie a nielen deti nadchnú opäť úžasné ilustrácie Petry Hilbert.
„Vždy, keď píšem pre deti, predstavujem si, čo by som chcela v knihe mať keby som ja sama bola osemročnou,“ rozpráva autorka Tamara Heribanová. „A ono to nie je až také ťažké, pretože to dieťa som si zo seba nevyhnala a ani si ho vyhnať nechcem. Svojich detských čitateľov poznám, pozorne ich počúvam, ich pohľad na svet je pre mňa dôležitý.“

Darček pre vaše dieťa na Vianoce? Máte po probléme. Misia Eva v Thajsku je ideálnym darčekom, ktorý poteší, pobaví, aj niečomu priučí.

http://i2.wp.com/www.sietovka.sk/wp-content/uploads/misia3.jpg.jpg?resize=600%2C400

Začítajte sa do novinky Misia Eva v Thajsku:
1.kapitola: Bláznivý delegát mešká!

Pani poštárka Elvíra Šidlová držala jednou rukou veľký kufor na kolieskach, druhou podopierala roztraseného realitného makléra Emila Šidla. Ich dcéra Eva Šidlová stála neďaleko s majiteľom továrne na čokoládové tyčinky Louisom Auberginom a predajcom starých kníh pánom Lídom. V letiskovej hale čakali všetci na delegáta, ktorý mal už onedlho s rodinou Šidlovcov odletieť do ďalekého Thajska. Cestovná kancelária im ho pridelila na celé tri týždne, pretože v Thajsku sa hovorí, ako všetci vieme, po thajsky, a Šidlovci po thajsky nevedeli ani ceknúť. Takisto v tejto ďalekej krajine hovoria po anglicky, ale po anglicky vedela len Eva, aj to s chybami. Pán Šidlo ešte nikdy v živote neletel a výšok sa bál viac ako slimák rýchlostných pretekov.

„A čo keď ten delegát vôbec nepríde? A čo keď si to rozmyslel a nepoletí s nami? A čo keď bude mať lietadlo turbulencie a bude sa triasť? A čo keď sa pokazí motor, alebo sa zlomí krídlo, alebo pilot zaspí? A čo keď...?“ Pán Šidlo rozprával ako pokazený CD prehrávač a celej skupinke liezol riadne na nervy.

„Emil, prestaň už! Daj si polovicu tej tabletky na upokojenie, tak ako ti poradil lekár, a neprivolávaj nešťastie!“ zvýšila hlas pani Šidlová a manželovi podala fľašku s čajom na zapitie lieku. Pán Šidlo si do dlane hneď potajomky vylúpol zo šesť ružových tabletiek a jednu po druhej rýchlo zapil čajom.

„Pozri, mami, už ide!“ skríkla Evka, keď zbadala nízkeho počerného pána v kvietkovanej košeli. Na krku mu visela papierová ceduľka s modrým nápisom ŠIDLOVCI. Evka začala mávať, aby delegátovi uľahčila hľadanie, a ten sa hneď rozžiaril.

Poviem vám, ten pán bol taký malý ako Evka, možno i o prst menší, a keď sa rozbehol k Šidlovcom, skoro sa na vyleštenej dlažbe vystrel v celej svojej krátkej dĺžke. Navyše mu ťažká športová taška bránila zrýchliť krok. Zadychčane podišiel k skupinke a hrdo vystrel pravú ruku.

„Dobrá den! Vy Šidlovci? Správne? Ja našiel rodina Šidlovci?“ buchol prstom po ceduľke.

„Áno, dobrý deň, moje meno je Elvíra Šidlová, pracujem na pošte, tuto manžel Emil, odborník na reality, teda byty, domy, dcéra Eva, tretiačka na Základnej škole Kláry Jarunkovej,“ začala predstavovať všetkých pani Šidlová, ale nízky muž ju ihneď prerušil.

„Radost! Radost! Potešenie na moja strana, tešit veľmi. Ja váš delegát, víš teta? K službe budem stále, furt. Dvadsaťtri hodín denne, lebo hodina musiet spať, haha! A taky sedem dní v týžden! Bude zábava, Thajsko krásny krajina! Bude veľmi páčit! Juhuuu!“ zasmial sa delegát, všetkým potriasol ruku a dodal, že hovorí štyrmi jazykmi. „Svetová jazyk, slovenčina. Perfekt. Svetová jazyk, česky. Perfekt. Thajská jazyk. Perfekt. A angličtina na výborná. Ja aj zabudol predstaviť, volám Šaka Šai, ale volajte ma Šaka.“

„Kaká?“ Emil sa spýtal a zdalo sa, akoby sa mu krútila hlava, pretože sa ťažkopádne oprel o stĺp.

„Ne, ne, ne!“ začal skákať delegát. „Ne kaká, ale Šaka! Vy smiešny ujo!“ pobúchal pána Šidla po lakti, lebo nedočiahol vyššie, a otočil sa k továrnikovi Auberginovi.

„A vy, starí muži, tiež Šidlo rodina? Lebo ja mat v papier, že len traja výherca! Že ne starí muži! Len traja ľudia a ja letieť spolu do Thajska,“ nervózne začal listovať v dokumentoch, ktoré vytiahol z ružového puzdra.

„Pán Šaka Šai, my sme našich priateľov prišli len vyprevadiť,“ povedal pán Lído a popravil si okuliare. „Na také cesty sme už pristarí. My si pocestujeme v našich spomienkach, a keď sa Evka vráti späť, všetko nám vyrozpráva a my sa budeme cítiť, akoby sme v tom Thajsku boli s ňou,“ usmial sa pán Lído na malú výherkyňu.

„Dobre, starý muž, ja rozumiet,“ zaškeril sa Šaka Šai, „rád vás ja spoznat, ale my musiet už ísť, lebo zmeškat lietadlo, už neskoro, už neskoro,“ pozrel na hodinky. „Jááá meškal, takže teraz málo času, musiet sa rozlúčit,“ Šaka Šai vrúcne objal prekvapeného pána Lída aj pána Aubergina a rozbehol sa k pasovej kontrole. „Podte rychlooo, lebo meškat nebyt dobry!“ kričal cez celú letiskovú halu.

Šidlovci sa s priateľmi vyobjímali a tak trochu vystrašene nasledovali thajského delegáta.

„Budem veľa fotiť, tak ako som sľúbila,“ stihla ešte zakričať Evka a hneď aj cvakla fotoaparátom pána Aubergina a pána Lída, ktorí svorne zvolali: „Šťastnú cestu, poriadne si to tam uži a dávaj pozor na rodičov!“

Milan Buno, 1.11.2014

bv

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(3. novembra 2014 v 12:19)
teším sa