bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDáma kontra strelec. Aký je nový Dominik Dán?

Dáma kontra strelec je už 35. kniha od slovenského majstra detektívnych príbehov Dominika Dána. Názov nie náhodou odkazuje na šachovú partiu. Rovnako ako v šachu sa pred očami detektívov rozohrá temná hra o život. A detektívi musia dať tajomnému strelcovi čo najskôr šach-mat.

Je máj roku 1996 a detektívi z oddelenia vrážd práve vyšetrili ďalší prípad. Podarilo sa im chytiť vraha mladej prostitútky. Unavení a s pocitom dobre vykonanej práce očakávajú zaslúžené voľno. No ďalší zločin prichádza vždy vtedy, keď ho najmenej čakajú.

Bývalá športovkyňa, reprezentantka a zároveň modelka pôsobiaca na vychýrených mólach Paríža či Milána ‒ veľká dáma veľkého sveta ‒ čelí pokusu o vraždu. Útočí na ňu tajomný strelec, ktorého nie je jednoduché dolapiť. Bol výstrel skutočným zámerom ukončiť jej život alebo išlo o náhodu? Kto je v tomto prípade hlavný podozrivý a prečo si vybral práve túto obeť?

Odpovede nie sú jasné, no jedno je isté – zločinec rozohral temnú hru a na ťahu je skúsený tím vyšetrovateľov.

Dáma kontra strelec je typická dánovka, hoci aj trošku iná. U autora sme zvyknutí na prípady, ktoré sa prelínajú v čase, tentoraz ide o jeden súvislí prípad. Detektívi pátrajú po strelcovi – vy už skôr môžete hádať, kto ním je a pri pozornom čítaní môžete na to aj prísť. No zaujímavé je práve to nachádzanie stôp, ich skladanie do mozaiky.

Okrem klasickej knihy Dáma kontra strelec s legendárnou policajnou páskou na obálke je k dispozícii aj limitovaná edícia vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertli Danglárom.

Vydavateľstvo Publixing spolu s Vydavateľstvom SLOVART vydávajú postupne aj mp3 verzie kníh Dominika Dána - v ponuke je už aj novinka Dáma kontra strelec, ktorá má vyše 13 hodín a vynikajúco ju opäť načítal Martin Mňahončák.

Dominik Dán sa zaoberal vyšetrovaním zločinov viac ako tridsaťpäť rokov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Všetky jeho predchádzajúce knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film. Knihy vychádzajú aj v českom a poľskom preklade.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.