bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Ako vplýva na naše zdravie Mesiac?

Toto je kniha o tom, ako správny okamih pôsobí na naše konanie, na naše zdravie a všetko okolo nás. Preložili ju do 24 jazykov. Milióny čitateliek a čitateľov mali možnosť presvedčiť sa o tom, do akej miery uľahčuje Lunárny kalendár práce v každodennom živote a ako možno pomocou neho dosahovať požadovaný cieľ ostať zdravý či ozdravieť vlastnými silami.

 „Lekári liečia choroby. Veľmi dobrí lekári liečia choroby, ktoré sa ešte naplno nerozvinuli. Najlepší lekári predchádzajú chorobám.“ tvrdí jedna čínska múdrosť. Preto sa sami musíme stať svojimi najlepšími lekármi. V úsloví „Si to, čo ješ!“ je veľa pravdy. Všetko, čo sa dostáva do nášho tela, môže byť jedom alebo liekom, závisí to od látok, ktoré sú obsahom jedla, od množstva, a ako ešte uvidíte – významnou mierou od vyživovacieho typu, do ktorého patríme, a od časového okamihu konzumácie.

Pozorujte a liečte sa
Kniha Pod vplyvom Luny ponúka generáciami overené poznatky o tajuplnej sile splnu a jej vplyve na náš život. Dozviete sa, že deň splnu je najhorším dňom pre akúkoľvek operáciu, i práce v domácnosti idú ľahšie až po splne…

Mnohí liečitelia, lekári a zubní lekári sa už presvedčili, že zohľadňovanie postavenia Mesiaca je pre pacientov požehnaním a pomocou neho sa dali vysvetliť aj iné pozoruhodné okolnosti v procese liečby, ako aj rekonvalescencie. Dobrá Lunapríprava je polovica cesty k cieľu: V mnohých ordináciách a na mnohých klinikách majú už nástenné Lunárne kalendáre, ktoré sú dobrou pomôckou pri voľbe priaznivých termínov na operácie alebo iné liečebné postupy. Medzitým už vyšlo niekoľko kníh, v ktorých lekári a chirurgovia informujú o svojich pozitívnych skúsenostiach pri využívaní „správneho časového okamihu“.

Naučme sa počúvať hlas svojho tela
Predovšetkým je škodlivá akákoľvek jednotvárna strava, akýkoľvek druh „diéty“ – výnimkou je obdobie, keď sme chorí, vysvetľujú autori Paunggerová a Poppe v knihe Pod vplyvom Luny. „Jednotvárnosť je nevýhodná, aj keby výživa bola zdanlivo „zdravá“. Mnohí ľudia s tráviacimi problémami majú sklon k prehnaným opatreniam zväčša preto, lebo sú netrpezliví a čo najrýchlejšie chcú dosiahnuť očakávaný výsledok.“

Najmä črevá sa často musia opäť naučiť vnímať signály vlastného tela. Už v škole si musíme zvykať na neprirodzené tráviace rytmy. Treba čakať, pokým sa skončí vyučovacia hodina, alebo dokonca celé predpoludňajšie vyučovanie. Zväčša sme si však aj sami na vine, lebo sa nám nechce zavčasu vstať, aby sme mali dosť času na pokojné raňajky a vybavenie „naliehavých Okozáležitosti“.

Keď sa napríklad tráviace orgány, vyvedené z rovnováhy začnú navonok prejavovať ako zápcha, potom sa v tele dlho zadržiavané škodliviny, ktoré sa za normálnych okolností vylučujú pravidelnou stolicou, dostanú sčasti do hrubého čreva a z neho späť do organizmu.

Ak trávenie nefunguje, treba sa bezpochyby takmer vždy preorientovať na iné životné a stravovacie návyky.

Prečítajte si úryvok o siedmich impulzoch Mesiaca.

Milan Buno
5.februára 2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(7. februára 2014 v 15:16)
:D