bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Ako vám pomôžu rastlinné antibiotiká?

Viete, ako môžete rastlinnou pomocou bez vedľajších účinkov liečiť ľahšie infekcie? Rastlinné liečivá pôsobia zároveň - na rozdiel od chemických antibiotík - nielen proti baktériám, ale aj proti vírusom a plesniam.

rastlinne atbNajmä teraz na jeseň, keď všade okolo nás zúria rôzne ochorenia, by sme mali siahnuť po rastlinných antibiotikách.
Antibioticky účinnými liečivými rastlinami podporíte imunitný systém a namiesto toho, aby vás infekcia ešte viac oslabila, prekonáte ju posilnení," radí autorka knihy Rastlinné antibiotiká Aruna M.Siewert, ktorá sa roky venuje ľudovému liečiteľstvu a fytoterapii. Podľa nej vás rastlinné antibiotiká vyzbroja lepšie pre prípad Aruna M. Siewertnasledujúcej infekcie. Rýchlejšie vyzdraviete a nebudete tak často chorí.
V knihe nájdete okrem iného:
- Charakteristiky 30 najúčinnejších rastlinných antibiotík
- Najčastejšie choroby a možnosti liečby
- Tipy a účinné postupy na zdravotné ťažkosti
- Úprava črevnej mikroflóry po užívaní antibiotík
Tajné zbrane z prírody
Naučte sa s knihou Rastlinné antibiotiká využívať prírodné zdroje a liečiť najrôznejšie ochorenia bez chemických liečiv. Zoberte si med, cesnak, citrón, čajovníkový olej, nechtík, či propolis. Tie všetky okrem silných účinkov ponúkajú aj preventívne riešenie v boji proti chorobám. Mnohé z nich sú prospešné, ako zvnútra, tak i zvonku - na rôzne kožné neduhy.
Skúste využívať prírodné antibiotiká, ktoré sú lacnejšie, účinnejšie, šetrnejšie a dostať ich bez predpisu.


Objednajte si novinku Rastlinné antibiotiká.
Kupit bux.sk

 

CHRÍPKOVÁ INFEKCIA
Chrípkovú infekciu často hovorovo nazývame chrípkou. Ide však o dve úplne odlišné ochorenia, ktoré majú iba na začiatku viaceré podobné symptómy.
Zatiaľ čo chrípková infekcia zvyčajne prebieha nevinne, pri „pravej" chrípke vyvolanej chrípkovým vírusom musíme čeliť veľkým problémom, ako sú vysoká teplota, silné bolesti kĺbov a silným celkovým pocitom choroby. Chrípková infekcia je naopak vyvolaná viacerými vírusmi, ktoré sa dajú podstatne menej agresívne a ľahšie poraziť ako vírus chrípky.

Symptómy: Chrípková infekcia sa jednoducho „prikradne". Príznakmi sú kašeľ, nádcha, bolesti hrdla, slabšie bolesti hlavy a končatín, malátnosť a mierne problémy s koncentráciou, občas aj bolesti ucha a zvýšená teplota.

K lekárovi: Ak sa problémy prudko zhoršia alebo sa po troch dňoch výrazne nezlepšia, takisto pri zelenkavo žltom spúte.

Ak sa zároveň vyskytuje aj základné ochorenie ako napríklad astma; pre istotu navštívte lekára aj v prípade dojčiat, malých detí, starých a imobilných osôb.

Liečba rastlinnými prípravkami:
-Vždy podľa príslušného problému môžete zmiešať v rovnakom pomere až šesť bylín z nasledujúcich troch kategórií a vypiť v priebehu dňa v určitých intervaloch 3-5 šálok čaju.
-Pri kašli: Šalvia, tymian, skorocel.
-Pri nádche: Železník, mäta.
-Na posilnenie imunity: Kapucínka, chren, echinacea.
-Inhalácia na uľahčenie dýchania: Podľa potreby pol hrste šalvie alebo mäty spariť v mise, hlavu a misu prikryť a 5 až 10 minút zhlboka vdychovať blahodarnú paru podľa možnosti striedavo nosom a ústami.
-Postaviť malú misku s niekoľkými kvapkami tymianového oleja vedľa lôžka. Pravidelne izbu chorého vytrieť (umyť dlážku) vodou s niekoľkými kvapkami tymianového a citrónovécibulova stavaho oleja.

TIP
CIBUĽOVÁ ŠŤAVA PROTI ÚPORNÉMU KAŠĽU

Ošúpte tri stredne veľké cibule, nakrájajte ich na veľmi tenké plátky a uložte do väčšieho zásobníka vždy vrstvu cibule a tenkú vrstvu trstinového cukru. Keď cibuľu spotrebujete, na vrch uložte vrstvu cukru, nádobu uzatvorte a položte na noc do chladničky. Ráno všetko preceďte a zachytávajte vzniknutú šťavu (cibuľu na cedidle ešte roztlačte vidličkou). Šťavu nalejte do čistej fľaše s uzáverom. Podľa potreby, ak je dráždenie na kašeľ veľmi nepríjemné, pomaly dve - tri lyžičky šťavy prehltnite. Chutí lepšie, ako to znie!
Najmä v noci je cibuľová šťava vynikajúci utišujúci prostriedok, aby sa znova vrátil liečivý spánok. Šťava vydrží v chladničke 3 dni.

Milan Buno, 22.10.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.