bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBoli sme na krste Adely Banášovej a bola zábava:)

Obľúbená moderátorka Adela Banášová vydala svoju prvú knižku – Zabudnuté slovenské rozprávky a my sme boli aj na krste knihy. Zdá sa, že u Banášovcov sú spisovateľské sklony dedičné. Otec Jozef Banáš patrí medzi najpredávanejších slovenských autorov a je najprekladanejším našim autorom v zahraničí. Dával Adele nejaké rozumy?

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Zabudnuté slovenské rozprávky Adely Banášovej. Dozviete sa, prečo knihu krstila Adelina dlhoročná kamarátka Hana Lasicová magickým hviezdnym prachom; čo hovorí na rozprávky Evita Urbaníková a ako sa moderátor Dado Nagy zabával na Adele a jej výtvoroch.

Zabudnuté slovenské rozprávky sú teda zábavné a originálne kúsky, ktoré Adela Banášová napísala s nadhľadom a humorom jej vlastným už pred 12-timi rokmi ako darček pre svoju mamu. Nemala príliš ambície vydať ich, ale jej názor zmenil až záujem vydavateľstva Ikar. A vyzerá to na úspech – kniha Zabudnuté slovenské rozprávky ešte ani nevyšla a Ikar už musel robiť prvú dotlač, keďže prvé vydanie kníhkupci doslova rozobrali.

Adela už pred rokmi napísala s rozhlasovým kolegom a kamarátom Sajfom knižku Veci, o ktorých viete pomerne málo.

Prečítajte si, ako to bolo s Bryndzovníkmi:Dado Nagy

Bryndzovníci
Žil raz jeden bača kdesi ďaleko na salaši len s dvoma ovcami. Volali sa Kveta a Milada. S bačom sa veľmi nekamarátili, pretože bača bol trošku lenivý, ani len na pašu sa mu ich nechcelo vyháňať. Tak sa Kveta a Milada pásavali samy, ohrýzali vysokotatranskú trávu a ohovárali baču.
„Bé, bééééézbožný obééééézny báááááča,“ posťažovala sa Kveta Milade.
„Bé, nezbéééééhly v béééžnom bačovaní. Bééé,“ súhlasila Milada s Kvetou.
Baču však ovce netrápili. Lebo tie sa napokon vďaka jeho lenivosti naučili samy podojiť, priniesť mlieko do salaša i všetkými možnými procedúrami vyrobiť z neho to, čo bolo treba. Procedúry teraz nebudeme opisovať, pretože by ste na to potrebovali minimálne strednú potravinársku školu s nadstavbou, a tú asi, milé deti, nemáte. Salaš jednoducho fungoval výborne aj napriek tomu, že bača vôbec, ale absolútne nič nerobil. Vlastne moment. Robil. Malým nožíkom vyrezával do oštiepka obrázky – rôzne výjavy zo svojho vlastného života. Keďže bača celý život iba sedel a vyrýval ornamenty do oštiepkov, po čase začal do tých oštiepkov vyrezávať nožíkom aj seba, ako sedí a vyrezáva do oštiepkov seba, ako sedí a vyrezáva nožíkom do oštiepkov seba, ako sedí a vyrezáva nožíkom do oštiepka seba, ako...

Milan Buno

Krst

Krst

Krst

Krst

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.