bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZdochnuté srdce

Eli Elias Bratislava 2. júna 2009 - „Zdochnuté srdce je jedna z najlepších kníh, ktoré som za posledné obdobie čítala, a verím, že si svoj fanklub nájde tak rýchlo, ako som ju ja zhltla. A to ma ani nikto nemusel mučiť. Eli mi svojou knihou moje zdochnuté srdce doslova resuscitovala. Nadhľadom a humorom“, povedala na margo Zdochnutého srdca Petra Polnišová. V superlatívoch na knižku reagoval celý rad ďalších známych i menej známych ľudí.
Román Zdochnuté srdce vyvoláva nadšené reakcie z viacerých dôvodov. Ide o vtipnú sebareflexiu dnešnej generácie rozvedených skoroštyridsiatnikov, začínajúcich odznova, ibaže so zdochnutými srdciami a deťmi v puberte. Aj keď je knižka neveľká, obsahom je dostatočne veľká na to, aby očarila nielen nástky, ale i čitateľov so zrelými skúsenosťami, ktoré si ešte ponechali aspoň nejaké ilúzie. Najlepší priatelia, najlepší nepriatelia, úžasní milenci, exhumované staré lásky, bizarné situácie, šialená rodina, castingová agentúra a snobské chalupárske impresie v prostredí bohapustého vidieka a jej prečudesných obyvateľov. To všetko vytvára panoptikálnu mozaiku kde sa strieda láska s nenávisťou, celibát so sexuálnymi experimentmi, zdravý rozum s úletmi a nuda s neviazanou zábavou....

A čo si o Zdochnutom srdci myslí samotný autor knihy Eli Elias? „...je to knižka, ktorá sa na nič nehrá a viac než literárnu hodnotu v nej nájdete úprimný a radostný postoj k životu a to aj v čase uplakaných ženských románov.

Autor knihy Eli Elias. Jeho želaním je zostať v anonymite.

Román Zdochnuté srdce vychádza na 168 stranách.
Maloobchodná cena 6,90 € /207, 90 Sk.


Zdochnuté srdce Petra Polnišová
"Ja nerada komentujem knihy. Mám pocit, že jej mojim komentárom kradnem to, čo svojmu čitateľovi má dať sama. Zdochnuté srdce podľa mňa ani nepotrebuje reklamu, pretože je to jedna z najlepších kníh, ktoré som za posledné obdobie čítala, a verím, že si svoj fanklub nájde tak rýchlo, ako som ju ja zhltla. A to ma ani nikto nemusel mučiťJ. Eli mi svojou knihou moje zdochnuté srdce doslova resuscitovala.. Nadhľadom a humorom. A takáto nádej sa hodí. A teraz milý potencionálny čitateľ, zabudni na tento môj komentár, a pusti sa do knihy, ver tomu, že budeš nadšený/á ako som bola ja".

Oľga Feldeková
„Kniha plná humoru, sebairónie i napätia ma donútila čítať na jeden dych. Pri čítaní som cítila radosť, že sa na Slovensku objavil ďalší svieži talent. Uzná to každý, kto nie je štepený proti humoru“.

Oľga Belešová
"Je to zaujímavé, sú v živote obdobia, keď pozeráte film, alebo čítate knihu a prečítate ju ani neviete ako, lebo veď presne to, čo hlavná hrdinka, práve vo svojom súkromí prežívate aj vy! Riešite rovnaké veci! Hovorí vám z duše - a vtedy je to úžasné. Ja som ale Zdochnuté srdce Eli Elias nezhltla za jeden večer, nevliezlo mi pod kožu. Teraz pozerám iné filmy a čítam iné knihy, lebo žijem inými vecami. Teraz akosi nie som schopná naladiť sa na Eli, identifikovať sa s jej problémami. Ale to, ako bravúrne narába so slovom, tak to sa prehliadnuť nedá! Nadchla ma. A vidím, a cítim, a želám jej, aby mala veľa veľa čitateľov".

Tono Popovič
„Je to divoké a zábavné čítanie...len si ho nenačasujte pred svadbou alebo inou rodinnou slezinou, lebo uvidíte aj to, čo by ste nechceli.“

Beáta Dubasová
" Na knihe Zdochnuté srdce sa mi páčili najmä priame, vynikajúce a trefné prirovnania. A tiež súčasný jazyk, žiadne prikrášlené omáčky. Zhltla som to jedným dychom. Už sa teším na dovolenku, lehátko a Zdochnuté srdce v ruke“.

Richard Stanke
"Je to veľmi príjemné čítanie o veciach, o ktorých je nám ťažko rozprávať a ešte ťažšie žiť. Zároveň je to psychoterapia pre osamelé osoby a návod ako brať veci s nadhľadom a s humorom - tak sa dá prežiť.“

Laura Siváková
"Zdochnuté srdce srší ostrovtipom a nebráni sa ísť pod kožu aj v situáciách, v ktorých by človek najradšej hodil spiatočku. Za najpozitívnejšie považujem neskonalú sebairóniu autorky, ktorej vycibrený „slovníček“ srší podmanivým sarkazmom.“