bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skVÝNOSNÁ SMRŤ OD MAJSTRA TRILEROV

Bratislava 11. júla 2012 – Robin Cook, majster trilerov z lekárskeho prostredia, prináša príbeh o prevratnom objave vedcov v oblasti biotechnológií a o tom, ako ho honba za ziskom dokázala zničiť. Výnosná smrť v podaní Cooka je ďalší ohromujúci príbeh o nekonečnej lakomosti, nezákonných činoch a úplne novom medicínskom odbore.

Výnostná smrťPia Grazdaniová, vynikajúca študentka medicíny, v Lekárskom centre Kolumbijskej univerzity obetavo spolupracuje s dvoma významnými vedcami, doktorom Rothmanom a doktorom Yamamotom. Cieľom ich náročného výskumného projektu je vypestovať z kmeňových buniek nové orgány, ktoré by nahradili nefungujúce alebo poškodené orgány pacientov. Výsledky ich práce môžu mnohým ľuďom skvalitniť či zachrániť život. Molekulárny genetik Tobias Rothman Pii úplne dôveruje a dúfa, že na výskumnej práci sa bude podieľať aj v budúcnosti. Lenže v laboratóriu sa za nejasných okolností stane tragédia. Pia a jej spolužiak George Wilson sa rozhodnú vypátrať, čo sa v skutočnosti odohralo. Nečakane sa tak prepoja osudy lekárov a bývalých finančníkov z Wall Street Edmunda a Russella, pre ktorých na rozdiel od lekárov smrť pacientov predstavuje výnosný obchod.

Lekár a spisovateľ ROBIN COOK si celosvetové uznanie získal trilermi s lekárskou tematikou, z ktorých najznámejší je Kóma. Majstrovsky spája medicínske fakty s fantáziou, pričom verejnosť upozorňuje na technologické možnosti modernej medicíny a z toho vyplývajúce etické otázky. V slovenskom preklade vyšlo spolu s Výnosnou smrťou doteraz 31 kníh R. Cooka. www.robincook.com.

Z anglického originálu Cure (G. P. PUTNAM’S SONS. Published by the Penguin Group, New York 2011) preložila Miriam Ghaniová.

VÝNOSNÁ SMRŤ vychádza na 304 stranách. Maloobchodná cena 11,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.