bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVIEME PRVÍ

Ako funguje bulvár? Príbeh, ktorí sa môže stať aj vám!

Adriana Macháčová  a Róbert Dyda po úspešnom spoločnom debute Šokujúca aféra, ktorý v polovici októbra t. r. vyšiel aj českom preklade, prichádzajú s novým románom Vieme prví. V dynamickom príbehu sa stávame svedkami pochybných praktík, k akým sa médiá pri honbe za senzáciami často uchyľujú. Vytvárajú si vlastnú pseudorealitu, ktorej neveria ani oni sami a nikdy neviete, kedy v jej pavučinách uviaznete aj vy.

Peter Walter je úspešný podnikateľ a filantrop, ktorý cez svoju nadáciu pomáha mentálne postihnutým deťom. Bolo preňho veľkým sklamaním, keď zistil, že spoločník ho celé roky okrádal. Richard Vyskoč, aby sa vyhol súdu, zriekne sa svojho podielu v úspešnej firme. Nevie odpustiť Walterovi, že kým on sa zmieta v problémoch, Petrov podnik stále prekvitá. Vyskoča aj po rokoch zhrýza pomsta. Cez mladú Dianu, túžiacu po pohodlnom živote, sa pokúsi zničiť Walterovi nielen firmu, ale aj rozbiť mu rodinu. Problémy bohatého filantropa sú vďačným materiálom pre médiá. Bulvár zneužíva ulovené fotografie, slová vytrhnuté z kontextu a denne prichádza so šokujúcimi, hoci aj neoverenými pikantnosťami. No nie každý na tejto poľovačke je bez zábran. Keď zmizne Agáta Walterová, pomsta a honba za senzáciami sa začínajú obracať proti tým, ktorí ich rozpútali.

Adriana Macháčová je autorkou románov Cudzie vzťahy (2011), Žena vplyvného muža (2012), Dobré dni sa začínajú v noci (2012),  Striptíz duší (2013) aNebezpečný muž (2014).

Róbert Dyda, publicista a vydavateľ internetového magazínu Sieťovka, bol pri zrode najnavštevovanejšieho slovenského blogu. Takmer desaťročie adminoval v mienkotvornom denníku a vyskúšal si aj prácu v bulvári.

Román VIEME PRVÍ vychádza na 264 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.