bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skStoročný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Bláznivá kniha prekoná všetky vaše očakávania

Storočný starčekBratislava  30. mája  2013 –  Kedy ste sa naposledy schuti a nahlas smiali pri čítaní knihy? S bestsellerom Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol sa zabávať určite budete. „Storočný starček“ sa stal hitom v mnohých krajinách, v Nemecku doteraz predali dva milióny kusov, vo Francúzsku, Holandsku a  Taliansku sa ocitol na najvyšších priečkach predajnosti. „ Storočného starčeka“ preložili do 35 jazykov, teraz vychádza v  slovenskom preklade.  Lekári tvrdia, že smiech lieči, uvoľňuje napätie, zlepšuje fyzický i psychický stav človeka a  dokonca vraj predlžuje život. Siahnite po  knihe „Storočný starček“ …a smejte sa.

Čo si najviac želá človek, ktorý má krátko pred oslavou svojich stých narodenín? Zrejme dožiť život v pokoji a mieri. To však neplatí pre Allana Karlssona, hrdinu tejto knihy. Ten totiž krátko pred plánovanou oslavou, na ktorú majú prísť najvyšší predstavitelia mesta a  média, zmizne. Jednoducho sa zoberie, vyliezie z okna domova dôchodcov a len tak v papučiach, s drobnými vo vrecku utečie. Kúpi si lístok na prvý autobus idúci  nevedno kam. Zhodou náhod sa mu podarí ukradnúť kufor, v ktorom nájde päťdesiat miliónov. Po Allanovi začne pátrať polícia a snažia sa ho dostať aj gangstri, ktorým kufor s päťdesiatimi miliónmi patril. No hoci má Allan rovnú stovku, je vo forme a úspešne všetkým uniká...Jonas Jonasson

Jonas Jonasson vo svojom románe píše o jednom veselom úteku a tiež o šialenom životnom príbehu zanovitého muža, ktorý sa síce nikdy nezajímal o politiku, no napriek tomu bol vždy nejako zapletený do veľkých historických udalostí 20. storočia. Ešte ako mladík večeral so Stalinom, zabránil atentátu na Churchilla, kamarátil sa s Trumanom, zachránil tretiu ženu Mao Ce-tunga...

„Storočný starček“ je plný absurdného, nečakaného, ale geniálne vypointovaného humoru. Allan Karlsson má za sebou bohatý život, plný dobrodružstva. A presne taký chce mať aj záver života.

Jonas Jonasson je švédsky spisovateľ. Po štúdiu jazykov v Göteborgu pracoval ako novinár, neskôr sa venoval konzultačnej činnosti v oblasti médií a nakoniec pracoval v mediálnej agentúre. Po dvadsiatich rokoch v novinách, televízii a mediálnej komunikácii predal všetko, čo mal, a dal výpoveď. Teraz žije v kantóne Ticino, čo je po taliansky hovoriaca časť Švajčiarska, kde v dome s výhľadom na jazero Lugano dokončuje svoj druhý román.

Zo švédskeho originálu Hundraaringen som klev ut genom Fönstret och försvann Pocketförlaget, Stockholm 2009, preložila Jana Melichárková.

STOROČNÝ STARČEK vychádza v edícii Svetový bestseller na 312 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.