bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSKLENENÉ TELÁ

Drsný triler o hudbe a umení, túžbe a rezignácii, náboženskom fanatizme, nenávisti, láske a pomste – zavedie čitateľov do najtemnejších kútov psychiky ľudí, ktorí sú pre svoje umenie schopní všetkého. Bez ohľadu na to, aké hrozné a extrémne prostriedky musia použiť. Sklenené telá sú prvou časťou trilógie Melanchólia.

sklenene telaŠvédsko zaplavila vlna samovrážd. Zarážajúce je, že umierajú prevažne mladí ľudia. Pri ich telách sa našli volkmeny a staré kazety z osemdesiatych rokov s mixovanou hudbou. Ukáže sa, že všetky kazety patrili jednej žene. V súvislosti so samovraždami sa vynorí veľa ďalších podozrivých skutočností a vyšetrovateľ Jens Hurtig sa ich podujme objasniť. Čoskoro pribudnú nové prípady, tentoraz ide o brutálne vraždy vplyvných mužov. Čo ich spája so samovraždami tínedžerov a so záhadnou ženou? A ako súvisia so životnými osudmi Jensových priateľov?

Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist, píšuci pod pseudonymom Erik Axl Sund, celosvetový úspech dosiahli trilógiou Slabosť Viktórie Berghamovej (Havranie dievča,  Plameň túžby  a  Pýtiine pokyny), ktorá úspešne konkuruje dielam Stiega Larssona.

Zo švédskeho originálu Glaskroppar (Ordfront, Stockholm 2014) preložila Jana Melichárková.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.