bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skPaulo Coelho: Pútnik z Compostely

Pútnik z Compostely Bratislava 23. júna 2010 - Román Pútnik z Compostely s podtitulom Mágov denník vychádza k jubilejnému výročiu púte k svätému Jakubovi. Je príbehom Paula Coelha a jeho hľadania dávnej múdrosti na ceste do legendárneho pútnického mesta. Táto púť navždy zmenila jeho život a poznačila jeho spisovateľské umenie.
Pútnik z Compostely je prvý Coelhov bestseller. Rok pred jeho vydaním absolvoval autor trojmesačnú iniciačnú púť po preslávenej a zároveň magickej ceste z južného Francúzska do galícijského Santiaga de Compostela. Tu sa nachádza hrob svätého Jakuba, ktorý podľa legendy priniesol kresťanstvo obyvateľom Pyrenejského polostrova. Cesta svätého Jakuba prechádza územím, ktoré v stredoveku patrilo templárom, tajnému rádu bojovných rytierov. Mágov denník je záznamom udalostí, pocitov a skúšok, ktoré Coelho zažil počas púte, osobnou výpoveďou, v ktorej je autor ako subjekt zároveň objektom – hlavnou postavou príbehu plného lekcií a ponaučení. Na jeho konci dostane meč, symbol zasvätenia, a to aj vďaka pomoci charizmatického sprievodcu Petrusa, ktorý mu dodá odvahu vždy, keď sa už zdá, že cestu nedokončí. Témy, myšlienky a filozofia, s ktorou Coelho prichádza, oslovujú množstvo čitateľov hľadajúcich vlastnú životnú cestu a porozumenie svetu.

PAULO COELHO je považovaný za jedného z najvplyvnejších spisovateľov súčasnosti. Jeho knihy vyšli vo viac než 150 krajinách sveta, boli preložené do 71 jazykov a predalo sa z nich vyše 100 miliónov výtlačkov na celom svete. Narodil sa v auguste 1947 v Riu de Janeiro a veľmi skoro sa rozhodol pre spisovateľskú dráhu. Pracoval ako divadelný herec a režisér, skladateľ a novinár. Z jeho hudobnej spolupráce s Raulom Seixasom vzniklo mnoho brazílskych rockových hitov. V roku 1987 sa pod vplyvom zvláštneho stretnutia vybral na púť do Santiaga de Compostela a o rok neskôr napísal knihu Pútnik z Compostely. Krátko nato vydal román Alchymista, dielo, ktorým sa začali jeho medzinárodné úspechy. Podľa portugalského denníka Jornal de Letras sa jeho román Alchymista stal najpredávanejšou po portugalsky napísanou knihou v histórii. Paulo Coelho napísal množstvo ďalších kníh, ktoré oslovujú ľudí po celom svete. Spolupracuje s niektorými významnými svetovými masmédiami, od roku 2002 je členom Brazílskej literárnej akadémie.

V Ikare od Paula Coelha doposiaľ vyšlo: Jedenásť minút (2003), Čarodejnica z Portobella (2007), Alchymista (2007), Veronika sa rozhodla zomrieť (2008), Démon a slečna Prýmová (2009), Brida (2009), Víťaz je sám (2009). Pripravujeme: Piata hora (2010).

O Paulovi Coelhovi vyšla v Ikare kniha Fernanda Moraisa s názvom Mág (2010).

Pútnik z Compostely vychádza na 224 stranách. Maloobchdná cena 10,90 €.
Slovenský preklad Miroslava Petrovská.