bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNEBÍČKO V PAPUĽKE

Ani šéfkuchár nemá recept na všetko

Nebíčko v papuľkeBratislava 21. novembra  2012 –  Nebíčko v papuľke. Tak presne taký pocit máme v našich ústach po dobrom jedle. Nebíčko v papuľke je však aj názov novej knihy jedného z najlepších šéfkuchárov na Slovensku Jaroslava Žídeka. Jeho Nebíčko v papuľke prináša rýdzo naše špeciality, ktoré zozbieral a objavil na potulkách po Slovensku.  

Kniha Nebíčko v papuľke prináša čitateľom recepty z prvých 20 častí rovnomenného televízneho seriálu. Nechýbajú farebné fotografie z nakrúcania. Ako bonus pridal autor ku každej epizóde vlastný recept, ktorý v televíznom seriáli neodznel.

Každá kapitola zastupuje nejaký región či surovinu a stojí za to vychutnať si z nej každučké jedlo. Prispel som aj vlastnými receptmi, ktoré občas zaváňajú väčšou exotikou alebo pochádzajú z českej kuchyne, od mojej mamy a babičky. Verím, že mnohé z nich vám spestria jedálny lístok a že listovanie v knihe prinesie len samé príjemné spomienky na poctivú slovenskú domácu kuchyňu, ba možno aj štipku hrdosti na ňu.“, vysvetľuje v úvode knihy Jaroslav Žídek.

V jednotlivých kapitolách nezabudol šéfkuchár ani na jeho osvedčené tipy a triky pri príprave jedál. Napríklad pri recepte na zázvorníky  odporúča  ich po upečení uložiť do uzatvárateľnej nádoby s jablkovými šupkami a citrónovou kôrou. Takto zmäknú do dvoch dní.

Jaroslav Žídek pôsobil ako šéfkuchár v mnohých vynikajúcich reštauráciach v Českej republike, Španielsku, Dánsku, Švédsku, Francúzsku, Taliansku... Podľa Gurmán Award bol v rokoch 2008, 2009 a 2010 najlepším šéfkuchárom na Slovensku. Vo vydavateľstve Ikar vydal v roku 2008 veľmi úspešnú knihu Šéfkuchár v paláci.

Nebíčko v papuľke  vychádza  na 176 stranách. Maloobchodná cena 10, 90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.