bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMANŽELOVO TAJOMSTVO

Niekedy je lepšie nevedieť

Vyšla vo vyše 30 krajinách, zakúpené sú už filmové práva. Dva týždne po vydaní v Spojených štátoch sa dostala na prvé miesto rebríčka The New York Times. Manželovo tajomstvo - kniha, ktorej  postavy i príbeh samotný vyvolali silné reakcie čitateľov - môžeme zaradiť medzi výnimočne dobré čítanie. Zhodujú sa na tom svetové médiá, ale aj kritici.

Cecilia Fitzpatricková, matka troch detí, objaví v podkroví starú obálku. Je sivá, zaprášená a rukopis na nej pozná ako vlastný. Patrí manželovi. Modrým perom tam stojí: Otvoriť iba v prípade mojej smrti. Je to vari žart? Jej muž nezomrel, Cecilia preto dlho váha, no napokon obálku otvorí. A čas akoby zastal.

John-Paul sa v liste priznáva k osudovej chybe, ktorá by mohla viesť k rozpadu rodiny. List napísal tesne po narodení ich dcérky, kým boli obe v pôrodnici. Cecilia chce urobiť, čo je správne, ale pre koho by to bolo správne? Ak bude mlčať a chrániť svoju rodinu, pravda jej rozožerie srdce ako červ. Ale ak odhalí manželovo tajomstvo, ublíži tým, ktorých má najradšej...

Autorka románu Liane Moriartyová (1966) je austrálska spisovateľka. Najväčšie úspechy dosiahla v zahraničí. Je autorkou niekoľkých románov a série kníh pre deti, ktoré vydala  pod pseudonymom Nicola Berryová. Kariéru odštartovala ako marketingová manažérka. Toto zamestnanie neskôr nechala, aby rozbehla vlastné podnikanie. I keď sa písaniu venovala od raného veku, prvé dielo jej vyšlo až oveľa neskôr. Manželovo tajomstvo je jej piaty román.

Z anglického originálu The Husband’s Secret (Penguin Books, London 2013) preložila Tamara Chovanová.

MANŽELOVO TAJOMSTVO vychádza na 384 stranách. Maloobchodná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.