bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHALF BAD / POLOZLÝ

Prvá kniha novej vydavateľskej značky YOLI je knižným fenoménom

Sally Greenová približne pred rokom podpísala v Boloni svoju prvú vydavateľskú zmluvu a za ten čas sa stihla stať dvojnásobnou rekordérkou Guinessovej knihy. Za román HALF BAD získala rekordy za najpredávanejšiu knihu debutujúceho autora a za najprekladanejšiu knihu pre mladých dospelých.

Doteraz bola preložená do 45 jazykov a zaznamenala celosvetový úspech, ktorý je porovnateľný s takými hitmi ako sú Hunger games (Hry o život), či Twilight sága.  Sally Greenová sa stala medzinárodnou hviezdou a to v extrémne krátkom čase. Aj ona sama je z celosvetového úspechu svojej prvotiny prekvapená a šokovaná.

Filmové práva  magického debutu, ktorý sa stal medzinárodnou senzáciou, ihneď zakúpilo filmové štúdio FOX 2000 spolu s producentkou Twilight ságy, Karen Rosenfeltovou.

Na Slovensku vychádza HALF BAD/ POLOZLÝ ako prvý titul v rámci novej vydavateľskej značky YOLI. Ukazuje sa, že žáner kníh pre mladých dospelých má veľký potenciál. Úspech HALF BAD to v plnej miere potvrdzuje.

                                        NIKÝM NECHCENÝ, KAŽDÝM LOVENÝ.

HALF BAD/POLOZLÝ je fantasy príbeh o nezlomnej vôli prežiť. Triler sa odohráva v novodobom Anglicku, kde medzi ľuďmi žijú v utajení čierno - zlí a bielo - dobrí čarodejníci. Obe frakcie rozdeľuje veľká nenávisť  a  spája jedna jediná vec – strach o chlapca, ktorý pochádza z obidvoch strán. Nathanovi v žilách koluje dvojaká krv. Splodený zo zakázanej lásky medzi bielou čarodejnicou a najkrutejším a najmocnejším čiernym čarodejníkom uniká pred celým svetom. Mal radšej zomrieť pri narodení, ako si to želala rada Bielych čarodejníc. Nechceného polovičiaka čaká krutý osud. Pre večný boj medzi bielymi a čiernymi čarodejnicami bude žiť ako štvaná zver až do svojich sedemnástych narodenín. Vtedy sa rozhodne, na ktorú stranu skutočne patrí. Pod jednou podmienkou. Musí prijať tri dary a napiť sa krvi svojho predka, inak ho čaká smrť. Nathanova matka si však po jeho narodení siahla na život a o otcovi už dlhé roky nik nepočul. Nezostáva mu nič iné, len sa pokúsiť o nemožné – nájsť najobávanejšieho čierneho čarodejníka na svete. Ale ako, keď nemôže veriť ani svojej láske?Sally

Na knižnom trhu sa knihy s logom YOLI budú objavovať pravidelne každý mesiac. Už v máji  to bude  Prozreteľnosť, prvá časť napínavej trilógie situovanej do mestečka Providence.

Pre nadšencov a  všetkých, ktorých zaujímajú knihy vydavateľskej značky YOLI,  je vytvorená vlastná internetová stránka www.yoli.sk. Jej čitatelia môžu tiež využívať mobilnú aplikáciu YOLI, ktorá predstavuje rozšírírenú realitu knihy. Pri každom titule bude iná.

Autorka Sally Greenová býva v severozápadnom Anglicku. Vystriedala niekoľko zamestnaní, dokonca získala stále miesto, ale napokon sa rozhodla pre písanie a zvečnila príbehy, o ktorých celé dni len snívala. HALF BAD POLOZLÝ je jej románový debut.

Z anglického originálu Half Bad (Penguin,London 2014) preložil Milan Kopecký.

HALF BAD /POLOZLÝ vychádza na 352 stranách. Maloobchodná cena 11,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.