bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČO JE ŠTASTIE?

Oľga Feldeková vám možno odpovie

Kým som šťastnýBratislava 26.  marca  2013„Ach, nech sa dívam, ako sa dívam, nikde nevidím šťastného človeka. Aj tí najšťastnejší sa na voľačo sťažujú. A aj tí, čo sa nesťažujú, šťastie iba predstierajú a nešťastie dobre skrývajú. Dokedy to svoje nešťastie majú chudáci ľudia znášať? Život každého človeka je neznesiteľný. Najlepšie urobím, keď zničím svet,“  vzdychol si  Pán Boh. 

V najnovšej knihe Oľgy Feldekovej Kým som šťastný sa Boh chystá zničiť svet, ale jeden z jeho anjelov dostane od neho šancu svet zachrániť – ak zostúpi v ľudskej podobe na zem a ak sa mu podarí nájsť aspoň jedného šťastného človeka. Aby sa mu dobre hľadalo, musí mať zamestnanie, v ktorom môže putovať od človeka k človeku. Stane sa teda poštárom – a tak v tej postave zrazu spoznávame hlavného hrdinu jednej z najúspešnejších starších autorkiných poviedok – poštára z poviedky Tentok.

"Moja kniha nie je o naozajstných osobách a preto sa v nej može nájsť ktokoľvek na svete.

Je to príbeh o tom, aké je šťastie relatívne. Hlavný hrdina je šťastný človek, ktorý vlastne nemá dovod byť šťastný…,“ poznamenáva autorka knihy.

Oľga Feldeková nám s prirodzeným rozprávačským talentom odkryje historicky starý svet a ukáže nám, čo všetko tvorí súčasť cítenia sveta moderného človeka. Treba už len siahnuť po knihe, ktorej príbeh poteší čitateľa nielen tým, že je zložený z množstva krásnych minipríbehov, ale aj prekvapujúcim rozuzlením.

Oľga Feldeková po ukončení štúdia žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (1967) pôsobila na voľnej nohe.  Externe pracovala ako redaktorka Nového slova mladých, neskôr sa stala dramaturgičkou Slovenskej filmovej tvorby  a od roku 1990 je opäť na voľnej nohe. Debutovala knižkou Sťahovanie na mieste. Nasledovala ďalšia poviedková kniha Dievča a šťastie. Krátke prózy a fejtóny vydala v dvoch knižkách: Niekedy spávam v okuliaroch, aby som lepšie videla na sen a Tajomstvo Sloveniek. K sedemdesiatke svojho manžela pripravila výber z jeho poézie Sedemdesiat o láske (Ikar 2006), ktorý plnohodnotne sprevádzal jej prozaický text.

Titul Kým som šťastný  vychádza  na 248 stranách.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.