bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBEZNÁDEJNÁ

Odhalenie trpkej pravdy vyvolá niekedy väčšiu beznádej, ako život v klamstve.

Strhujúci príbeh dvoch mladých ľudí s ničivou minulosťou, ktorí  sa vydajú na cestu objavovania života, lásky a dôvery. Sú odhodlaní objaviť  liečivú silu, ktorú môže priniesť iba pravda. Román Beznádejná  nie je iba romantický príbeh. Je to zároveň dráma, v ktorej autorka zobrazila  ťažké a zložité apekty života. V roku 2013 bol román zaradený medzi 100 napredávanejšími knihami v USA.

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Colleen Hoover

Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope?

Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne.

Príbeh má veľmi neočákavný záver, ktorý čitateľa určite prekvapí. Americká spisovateľka Colleen Hooverová je autorkou štyroch románov, ktoré sa umiestnili v rebríčku bestsellerov New York Times. Rada bloguje, píše, tvorí videá. Informácie o Colleen a jej knihách nájdete na http://colleenhoover.com.

Z anglického originálu Hopeless (Atria Books, New York 2013) preložila Diana Ghaniová.

Román BEZNÁDEJNÁ vychádza v edícii Svetový besteller na 328 stranách.
Maloobchodná cena 12,90 €. 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.