bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skA znova príde súdiť živých i mŕtvych

Jo Nesbø: Syn

Detail tovaru Syn
Predajná cena: 14,53 € Kúpiť

V svojom novom románe  sa svetoznámy bestsellerista Jo Nesbø venuje korupcii a zároveň rieši nevypovedané otázky medzi otcom a synom. Syn musí utiecť z väzenia, aby pomstil svojho otca a odhalil jeho tajomstvo. Triler Syn je považovaný za jeden z najlepších, najtemnejších a najúžasnejších  krimi románov Jo Nesba.  

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína.

 Jo Nesbø (1960) – súčasný nórsky spisovateľ, pôvodným povolaním ekonóm a finančný analytik. Považujú ho za majstra detektívok a mnohí kritici ho pasujú za nového Stiega Larssona, autora trilógie Millennium (Ikar 2008, 2009). Vo svete aj u nás si získal čitateľov sériou desiatich krimi príbehov so svojráznym inšpektorom Harrym Holem. RománSyn je samostatnou knihou, ktorá sa hneď po jej vydaní stala svetovým bestsellerom.

Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Headhunters – Lovci mozgov (2012), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce (2013), Prízraky (2013), Polícia (2014) a Netopierí muž (2014).

Z nórskeho originálu Sønnen (H. Aschehoug & Co.,Oslo, 2014) preložil Jozef Zelizňák.

Triler SYN vychádza na 456 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.