bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skEXKLUZÍVNY rozhovor s autorkou Šťastnej sedmičky

Vďaka tejto knihe zistíte, ktorých 7 ľudí je najdôležitejších vo vašom živote... Aj takto sa zvykne prezentovať novinka, ktorá je na pultoch kníhkupectiev len pár dní, či týždňov a už si získala srdcia mnohých čitateľov.

„Aj mňa si táto kniha neskutočne získala - svojou krásou, jednoduchosťou a peknými myšlienkami,“ tvrdí jeden z našich readerov Dominik Petriska. Príbeh ho očaril až natoľko, že sa skontaktoval s autorkou Holly Godbergerovou Sloanovou a trošku ju vyspovedal. Prečítajte si tento exkluzívny rozhovor.

Čo môžete čakať od novinky Šťastná sedmička?
Je to príbeh o dievčati Willow, ktoré je malým géniom - má dvanásť, miluje rastliny a medicínu. Spolužiaci ani učitelia jej nerozumejú a jedinými ľuďmi, ktorí majú pre ňu pochopenie, sú adoptívni rodičia. Keď však zahynú pri tragickej nehode, osud malej Willow môže byť v ohrození...

„Šťastná sedmička je dokonalé dielo a o to viac ma teší, že sa mi podarilo s Holly Godbergovou Sloanovou, autorkou tejto knihy, skontaktovať,“ vysvetľuje D.Petriska. „Je to veľmi milá pani, čo rozhodne uvidíte aj v odpovediach.“

Objednajte si skvelú novinku Šťastná sedmička
Kupit bux.sk

 

EXKLUZÍVNY rozhovor s autorkou Šťastnej sedmičky

stVeľa blogerov píše vlastné knihy. Čo považujete za najväčšie čaro písania?

H.G.Sloanová: Blogeri zbožňujú príbehy a čítanie. A to sú dve najväčšie vlastnosti spisovateľov. Každý bloger je zároveň autorom, takže ďalším krokom je naučiť sa vyrozprávať príbehy, ktoré sú dlhšie. Zbožňujem byť autorkou. Mám vo svojom živote množstvo slobody a pestrosti. Je to však život s množstvom neznáma, počtom vzostupov a pádov, no napĺňa ma to. 

Množstvo spisovateľov radí začínajúcim autorom, čomu by sa mali pri písaní vyhnúť. Máte pre nich nejaké vlastné rady? 

H.G.Sloanová: Myslím si, že autori by mali začať v prvom rade tým, že si nájdu tému, ktorá im bude blízka a o ktorej sa im bude ľahko písať – nie takú, ktorá sa bude páčiť editorom a kníhkupcom. Vydavatelia vždy hľadajú niečo nové, svieže a mladícke. Takže myslím, že mojou radou je: píšte od srdca!

s

Bolo pre vás ťažké napísať Šťastnú sedmičku

H.G.Sloanová: Niektoré časti Šťastnej sedmičky boli ťažké, pretože témou je strata. Jeden z mojich blízkych priateľov zomrel na rakovinu a môj prvý manžel umrel pri plávaní v oceáne. Vo svojom živote som zažila množstvo strát a chcela som sa s nimi podeliť. Rozhodla som sa napísať o niečom podobnom knihu.

Hlavnou hrdinkou je malý génius. Kde ste našli inšpiráciu pre napísanie tohto románu? Je vám Willow v niečom podobná? 

H.G.Sloanová: Obaja moji synovia navštevovali školu pre nadané deti a obidvaja majú radi matematiku – ako aj môj otec. Zaujali ma ich spolužiaci. Boli čudákmi v mnohých veciach. Našťastie, každý je niečím iný. Rozhodla som sa o týchto deťoch napísať príbeh a tu sa narodila malá Willow. 

Vaša kniha vyšla na Slovensku len pred dvoma týždňami. Pracujete práve na niečom novom? Povedzte nám o tom trochu viac. 

H.G.Sloanová: Pred niekoľkými rokmi som napísala knihu, ktorej názov bol I’LL BE THERE (Budem tam). Moja posledná kniha sleduje ten istý príbeh a nesie titulok JUST CALL MY NAME (Povedz moje meno). Neviem, či I’LL BE THERE vyšlo na Slovensku, no som presvedčená, že by sa vám páčilo. Obe knihy sú plné napätia a čitatelia ich považujú za „obracače strán“. I’LL BE THERE bolo navyše zvolené za najlepšie preloženú knihu roka v Holandsku a Belgicku. 

Zdroj: My World of Books

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.