bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOsudy džokejov v mafiánskom svete (Recenzia)

Do prostredia dostihov a ich zákulisia zaviedol Felix Francis opäť svojich priaznivcov v treťom samostatnom románe Dostihový detektív. Možno ste čítali aj predchádzajúce knihy Hazardná hra a Smrť džokejky, takže ste sa nevedeli dočkať novinky.

Dostihový detektívFelix Francis v Dostihovom detektívovi tentoraz oživil jednu z postáv svojho otca Dicka – legendu dostihových tratí Sida Halleyho, ktorý po zraneniach vymenil jazdecké súťaže za prácu detektíva. Po nepríjemných udalostiach však prišiel o ľavú ruku, a tak zanechal aj prax súkromného vyšetrovateľa. Stal sa z neho nezávislý investor, ktorý sa venuje iba svojej manželke Marine a dcérke Saskii.
Svoje rozhodnutie – vyhnúť sa všetkému, čo súvisí s dostihmi – nezmenili ani prosby a podozrenia sira Stewarta, predsedu Britskej dostihovej komisie, z manipulácie výsledkov dostihov.
O niekoľko dní ho našli mŕtveho, no Sid vtedy ešte netušil, že jeho pokojný život na vidieku sa skončil. Neznámy volajúci ho požiadal, aby sirove podozrenia označil za neopodstatnené. Sid napriek vyhrážkam odmietol, a tak vzápätí pocítil následky...

dostihový detektív felix francisNeskôr nadobudol istotu, že podozrenia sira Stewarta boli oprávnené. Začal preto pátrať medzi džokejmi, čím rozkrútil koleso udalostí – bitky, únosy, pasce – tým všetkým si musel prejsť. Vtedy si uvedomil, že situácia je naozaj vážna. Nik mu však neveril, chýbali mu dôkazy a obavy o rodinu rástli úmerne s vyhrážkami neznámeho volajúceho. Všetko nasvedčovalo tomu, že ide o obrovský podvod. Intenzívne pátranie s pomocou priateľa Chica ukázalo, že stopa vedie do Manchestru...

Zákerné vydieranie, podplácanie, vyhrážky, požiare, nepredvídateľné úskoky, tvrdé tresty pre neposlušných džokejov – to všetko charakterizovalo činnosť mafie, ktorá dokázala zlomiť mnohých zásadových jazdcov. Osamelí pátrači Sid a Chico to napokon pocítia na vlastnej koži...

Kniha Dostihový detektív ponúka obraz krutého a prefíkaného sveta mafiánov z dostihového prostredia. To všetko sa dozvedáme na pozadí rozličných a zaujímavých osudov džokejov.

Katarína Mikluščinová

Ďalšie recenzie, zaujímavosti, reportáže z akcií a samozrejme čerstvé novinky nájdete v najnovšej Knižnej revue č.11, ktorá vychádza už zajtra.

Knižná revue

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(9. októbra 2017 v 13:56)
1
(9. októbra 2017 v 13:56)
1